Madeira – Květinový festival a Lisabon

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Madeira
Název ubytování Vila Lusitania
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 25 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Devítidenní zájezd na "Ostrov květin" – Madeiru, na které panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, proto se zde tolik daří květeně. Nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné Jižní Americe. Přímořská městečka nabízející úchvatné výhledy na modro modrý široký oceán. Madeira má nepřeberné množství přírodního bohatství. Ve volné přírodě rostou kalokvěty, hortenzie, orchideje, strelície, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na Madeiře všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka. Navíc v těchto termínech zažijete jednu z největších slavností na Madeiře – světoznámý Květinový festival! Zájezd je rozšířen o celodenní prohlídku hlavního města Portugalska – LISABONU.
Poznámka: Zájezd č. 2 je pořádán v obráceném pořadí – prohlídka Lisabonu na konci zájezdu. Květinový festival se koná v neděli 07.05.2017. Pořadí jednotlivých dní bude upraveno.

Popis ubytování

Ubytování:8x ubytování v hotelu (1- až 3-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 8x snídaněCena zahrnuje:- letenku Praha-Lisabon-Funchal-Lisabon-Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu autobusem/minibusem
- 8x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 8x snídani
- služby průvodce: Ing. Martin Černý a Mgr. Pavlína Kroupová
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje:Cena nezahrnuje:
- vstupy: cca 60,- € na vstupy + cca 30,- € výlet katamaránem (na 3h)
- komplexní pojištění: 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)
Fakultativní služby:
- komplexní pojištění = 306,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 3.000,- KčSlevy:- First minute = 900,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 31.1.2017, doplatek 40 dní před odletem)
- First minute = 700,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 28.2.2017, doplatek 40 dní před odletem)

Program zájezdu

1. den: odlet, ubytování

Odlet z Prahy do Lisabonu. Ubytování.

2. den: LISABON

Celodenní prohlídka hlavního města Portugalska – LISABONU (náměstí Plaza do Comércio, čtvrť Belém s Památníkem objevitelů v čele s Jindřichem Mořeplacem, Belémská věž, klášter svatého Jeronýma, historické tramvaje, pohled na sochu Ježíše Krista, historický výtah Santa Justa, katedrála, návštěva výstaviště EXPO 98 s obřím Oceanáriem). Večerní přelet na Madeiru. Ubytování, nocleh.

3. den: FUNCHAL

Prohlídka madeirské metropole FUNCHAL včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben Karel I., poslední nekorunovaný český král. Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem.

4. den: CAMARA DE LOBOS, CABO GIRAO, SAO VICENTE, PORTO MONIZ

Rybářská vesnička CAMARA DE LOBOS, proslavená pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na slavný útes CABO GIRAO (téměř 600 m nad hladinou Atlantiku, nově možnost stoupnout na skleněný chodník). Lávové jeskyně a vulkanologické centrum v SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky, možnost se v nich vykoupat. Procházka okolo levády (akvaduktu) nacházející se poblíž osady RABACAL.

5. den: CAMACHA, SAO LOURENCO

CAMACHA - výrobna a obchodní dům s typickým proutěným zbožím, moderní kostel. Návštěva PORTO CRUZ, městečka pod Orlí skálou, zpracovna cukrové třtiny. Lehká túra po útesu mnoha barev SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova a vulkanickou pouští. Druhé největší město ostrova - MACHICO, dvanáctimetrová socha Krista v GARAJAU.

6. den: PICO DE ARIEIRO, RIBEIRO FRIO, PORTO CRUZ, SANTANA

Celodenní program v Madeirských horách. Výjezd na třetí nejvyšší vrch PICO DE AREIRO RIBEIRO FRIO „Balkóny“ SANTANA PORTO CRUZ

7. den: CURRAL DAS FREIRAS, plavba katamaránem

Návštěva vyhlídkové terasy nad Údolím jeptišek CURRAL DAS FREIRAS ochutnávka místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). V odpoledních hodinách doporučujeme plavbu katamaránem a když budeme mít štěstí, uvidíme delfíny, či jinou mořskou faunu.

8. den: BOTANICKÁ ZAHRADA, KVĚTINOVÝ FESTIVAL

Návštěva botanické zahrady. Odpoledne VYVRCHOLENÍ KVĚTINOVÉHO FESTIVALU ÚCHVATNÝM PRŮVODEM PLNÝM KVĚTIN, HUDBY, TANCE A RADOSTI.

9. den: přílet

Transfer na letiště, odlet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Na ostrově Madeira je celý rok jaro Dávno před tím, než Kolumbus objevil Ameriku, se portugalští námořníci vydávali daleko na širý oceán ve snaze najít tušené vzdálené světy. Při jedné z takových plaveb narazili v roce 1420 na skalnatý ostrov. Pojmenovali ho po tom, čeho tam bylo nejvíce – Madeira (dřevo).... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.