Madeira - Květinový festival a Lisabon

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 25 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Funchal - Monte - Cabo Girao - Camara de Lobos - Porto Moniz - Rabacal - Pico de Areiro - Santana - Ribeiro Frio - Porto Cruz - Lisabon...termín 04.05.-12.05.2017

Popis stravování

8x snídaně

Popis ubytování

Ubytování8x hotel (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

Program zájezdu

1.den

Odlet z Prahy do Lisabonu. Transfer na ubytování.

2.den

Prohlídka LISABONU, prastaré metropole Portugalska ležící u ústí řeky Tajo do stejnojmenné mořské zátoky (čtvrť Alfama, katedrála, náměstí Plaza do Comércio, čtvrť Belém, výstaviště EXPO 98 s obřím Oceanáriem...). Večerní přelet na Madeiru. Transfer na ubytování.

3.den

Prohlídka madeirské metropole FUNCHALU včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie. Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem. Návrat na ubytování.

4.den

Procházka původní rybářskou vesničkou CAMARA DE LOBOS, proslavenou pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na impozantní útes CABO GIRAO (téměř 600 m nad hladinou Atlantiku). Návštěva lávové jeskyně a vulkanologického centra v SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky. Pěší výlet okolo levady (akvaduktu) poblíž osady RABACAL. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva dílny na výrobu proutěného zboží a moderního kostela ve vesnici CAMACHA. Lehká túra vulkanickou pouští a po pestrobarevných útesech SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova. Druhé největší město ostrova - MACHICO. Zastávka u dvanáctimetrové sochy Krista v GARAJAU. Návrat na ubytování.

6.den

Nenáročná turistika v Madeirských horách - oblasti PICO DE AREIRO. Zastávka v RIBEIRO FRIO s pstružími sádkami (procházka podél místní levady na jednu z nejkrásnějších vyhlídek ostrova - tzv. "Balkony"). Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku. Návštěva PORTO CRUZ, městečka pod Orlí skálou proslaveného vynikajícím vínem. Návrat na ubytování. Ochutnávka madeirských vín, sýrů a klobás na terase hotelu.

7.den

Návštěva vyhlídkové terasy u "sopečného" kráteru CURRAL DAS FREIRAS a sestup do stejnojmenné vesnice - ochutnávka místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). V odpoledních hodnách fakultativní plavba katamaránem (když budete mít štěstí, uvidíte delfíny, či jinou mořskou faunu). Návrat na ubytování.

8.den

Procházka věhlasnou tropickou botanickou zahradou (ukázky exotické flóry pocházející nejen z Madeiry, ale i jižní Afriky a Brazílie). Odpoledne návštěva KVĚTINOVÉHO FESTIVALU - světoznámé slavnosti, během které se ulice města Funchalu pokryjí kobercem z milionů řezaných květin. Vyvrcholením akce je slavnostní průvod z alegorických vozů za doprovodu lidové hudby a tanečních skupin. Návrat na ubytování.

9.den

Transfer na letiště ve Funchalu. Přílet přes Lisabon do Prahy.

1.POZNÁMKA:

Zájezd v termínu 04.05.-12.05.2017 je pořádán v obráceném pořadí - prohlídka Lisabonu na konci zájezdu. Květinový festival se koná v neděli 07.05.2017. Pořadí jednotlivých dní bude upraveno (program jako celek zůstane zachován).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.