Madeira – Květinový festival

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Madeira
Název ubytování Vila Lusitania
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 24 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Osmidenní letecký poznávací zájezd na "Ostrov květin" – Madeiru, na které panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, proto se zde tolik daří květeně. Během dovolené na Madeiře uvidíte nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné Jižní Americe. Přímořská městečka na Madeiře nabízejí úchvatné výhledy na modro modrý široký oceán. Během zájezdu se přesvědčíte, že Madeira má nepřeberné množství přírodního bohatství. Ve volné přírodě rostou orchideje, strelicie, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na Madeiře všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka. Navíc v tomto termínu zažijete jednu z největších slavností na ostrově - světoznámý Květinový festival!

Popis ubytování

Ubytování:8x ubytování v hotelu (1- až 3-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 8x snídaněCena zahrnuje:- letenku Praha-Funchal-Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu autobusem/minibusem
- 7x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 7x snídani
- služby průvodce
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje:Cena nezahrnuje:
- vstupy: cca 45,- € na vstupy + cca 35,- € výlet katamaránem (na 3h), folklórní večer cca 35,- €
- komplexní pojištění: 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)
Fakultativní služby:
- komplexní pojištění = 272,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 4.850,- KčSlevy:- First minute = 900,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 31.1.2018, doplatek 40 dní před odletem)
- First minute = 700,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 28.2.2018, doplatek 40 dní před odletem)

Program zájezdu

1. den: odlet, ubytování

Odlet z Prahy do Funchalu. Ubytování.

2. den: FUNCHAL, MONTE

Prohlídka madeirské metropole FUNCHAL včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben Karel I., poslední nekorunovaný český král. Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem.

3. den: CAMARA DE LOBOS, CABO GIRAO, SAO VICENTE, PORTO MONIZ

Rybářská vesnička CAMARA DE LOBOS, proslavená pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na slavný útes CABO GIRAO (téměř 600 m nad hladinou Atlantiku, nově možnost stoupnout na skleněný chodník). Lávové jeskyně a vulkanologické centrum v SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky, možnost se v nich vykoupat. Procházka okolo levády (akvaduktu) nacházející se poblíž osady RABACAL.

4. den: CAMACHA, SAO LOURENCO

CAMACHA - výrobna a obchodní dům s typickým proutěným zbožím, moderní kostel. Lehká túra po útesu mnoha barev SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova. Druhé největší město ostrova - MACHICO, dvanáctimetrová socha Krista v GARAJAU.

5. den: PICO DE ARIEIRO, RIBEIRO FRIO, PORTO CRUZ, SANTANA

Výjezd na třetí nejvyšší vrch PICO DE AREIRO. RIBEIRO FRIO – pstruží sádky – procházka podél místní levády na jednu z nejkrásnějších vyhlídek - „Balkóny“. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku. Návštěva PORTO CRUZ, městečka pod Orlí skálou, zpracovna cukrové třtiny. Ochutnávka Madeirských vín, sýrů a klobás na terase hotelu.

6. den: CURRAL DAS FREIRAS, plavba katamaránem

Návštěva vyhlídkové terasy nad Údolím jeptišek CURRAL DAS FREIRAS. Dole ve vesnici ochutnávka místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). V odpoledních hodinách doporučujeme plavbu katamaránem a když budeme mít štěstí, uvidíme delfíny, či jinou mořskou faunu.

7. den: BOTANICKÁ ZAHRADA, KVĚTINOVÝ FESTIVAL

Návštěva botanické zahrady. Odpoledne VYVRCHOLENÍ KVĚTINOVÉHO FESTIVALU ÚCHVATNÝM PRŮVODEM PLNÝM KVĚTIN, HUDBY, TANCE A RADOSTI.

8. den: Přílet

Transfer na letiště, odlet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Na ostrově Madeira je celý rok jaro Dávno před tím, než Kolumbus objevil Ameriku, se portugalští námořníci vydávali daleko na širý oceán ve snaze najít tušené vzdálené světy. Při jedné z takových plaveb narazili v roce 1420 na skalnatý ostrov. Pojmenovali ho po tom, čeho tam bylo nejvíce – Madeira (dřevo).... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.