Madeira – Květinový festival

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Madeira
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 25 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Letecký poznávací zájezd na "Ostrov květin" – Madeiru, na které panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, proto se zde tolik daří květeně. Během dovolené na Madeiře uvidíte nádherné bujné zelené hory, zčásti podobné Jižní Americe. Přímořská městečka na Madeiře nabízejí úchvatné výhledy na modro modrý široký oceán. Během zájezdu se přesvědčíte, že Madeira má nepřeberné množství přírodního bohatství. Ve volné přírodě rostou orchideje, strelicie, kaly a jiné exotické květiny. Květy jsou na Madeiře všudypřítomné a jejich krása a vůně pohladí po duši každého člověka. Navíc v tomto termínu zažijete jednu z největších slavností na ostrově - světoznámý Květinový festival!

Popis ubytování

Ubytování:8x ubytování v hotelu (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 8x snídaněCena zahrnuje:- letenku Praha-Funchal-Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu autobusem/minibusem
- 8x ubytování v hotelu (2-lůžk. pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- 8x snídani
- služby průvodce
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje:- vstupy: cca 55,- € na vstupy + cca 35,- € výlet katamaránem (na 3h), folklórní večer cca 35,- €
- komplexní pojištění: 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)
Slevy a příplatky:
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2020) = -700,- Kč
- komplexní pojištění = 306,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 4.850,- Kč
Předpokládané časy letů:
1 TP1247 30APR PRG-LIS 1915 2145
2 TP1707 01MAY LIS-FNC 2040 2225
3 TP1694 08MAY FNC-LIS 1000 1135
4 TP1242 08MAY LIS-PRG 1415 1830

Program zájezdu

1. den: odlet, ubytování

Odlet z Prahy do Lisabonu. Ubytování.

2. den: LISABON prohlídka, přelet na Madeiru

Celodenní prohlídka hlavního města Portugalska – LISABONU – náměstí Plaza do Comércio, čtvrť Belém s Památníkem objevitelů v čele s Jindřichem Mořeplacem, Belémská věž, klášter svatého Jeronýma, historické tramvaje, pohled na sochu Ježíše Krista, historický výtah Santa Justa, katedrála, návštěva výstaviště EXPO 98 s obřím Oceanáriem. Večerní přelet na Madeiru. Ubytování, nocleh.

3. den: CAMARA DE LOBOS, CABO GIRAO, SAO VICENTE, PORTO MONIZ, RABACAL

Rybářská vesnička CAMARA DE LOBOS, proslavená pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na slavný útes CABO GIRAO (téměř 600 m nad hladinou Atlantiku, nově možnost stoupnout na skleněný chodník). Lávové jeskyně a vulkanologické centrum v SAO VICENTE. Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky, možnost se v nich vykoupat. Procházka okolo levády (akvaduktu) nacházející se poblíž osady RABACAL.

4. den: CURRAL DAS FREIRAS, Květinový festival

Návštěva vyhlídkové terasy nad Údolím jeptišek CURRAL DAS FREIRAS. Dole ve vesnici ochutnávka místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). Odpoledne VYVRCHOLENÍ KVĚTINOVÉHO FESTIVALU ÚCHVATNÝM PRŮVODEM PLNÝM KVĚTIN, HUDBY, TANCE A RADOSTI.

5. den: FUNCHAL, lanovkou na horu MONTE

Prohlídka madeirské metropole FUNCHAL včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie, kde je pohřben Karel I., poslední nekorunovaný český král. Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem.

6. den: CAMACHA, SAO LOURENCO, MACHICO

CAMACHA - výrobna a obchodní dům s typickým proutěným zbožím, moderní kostel. Lehká túra po útesu mnoha barev SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova. Druhé největší město ostrova - MACHICO, dvanáctimetrová socha Krista v GARAJAU.

7. den: PICO DE AREIRO, RIBEIRO FRIO, SANTANA, PORTO CRUZ

Výjezd na třetí nejvyšší vrch PICO DE AREIRO. RIBEIRO FRIO – pstruží sádky – procházka podél místní levády na jednu z nejkrásnějších vyhlídek - „Balkóny“. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku. Návštěva PORTO CRUZ, městečka pod Orlí skálou, zpracovna cukrové třtiny. Procházka podél levády nad městem Machico. Ochutnávka Madeirských vín, sýrů a klobás na terase hotelu.

8. den: Botanická zahrada, katamarán za delfíny

Návštěva botanické zahrady. V odpoledních hodinách doporučujeme plavbu katamaránem. Když budeme mít štěstí, uvidíme delfíny, či jinou mořskou faunu.

9. den: Transfer na letiště, odlet do Prahy

Transfer na letiště, odlet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Na Madeiru táhnou návštěvníky záplavy květů - a hlavně levády, stezky podle závlahových kanálů Obří botanická zahrada uprostřed oceánu, to je Madeira. Na ostrov se nejezdí za koupáním, i když se také dá, ale není tu mnoho příležitosti užít volné moře. Madeira láká levádami. Cestami podle zavlažovací kanálů, přivádějících vodu z vrcholů do úrodných údolí. Pro Portugalce je stavěli otroci.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.