Madeira

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 25 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Turistika ostrovem věčného jara

Popis stravování

V ceně ubytování jsou snídaně, další jídlo z vlastních zásob. Večeře ve městě stojí cca na 6-15 €.

Popis ubytování

Ubytovaní budeme v menších hotelech nebo penzionech. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 3300 Kč u zájezdu č. 4129 a v ostatních termínech 4500 Kč.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy kolem poledne, přílet na MADEIRU ve večerních hodinách. Ubytování v hotelu ve MACHICU na 3 noci.

2. den

Podél levády DOS TORNOS do Camachy (max. 3 hod. Průchod tunelem na asi 8 min chůze, příjemnou cestu stinným lesem střídají výhledy na Atlantik a na úbočí klesající až k jižnímu pobřeží ostrova. Prohlídka městečka CAMACHA - centrum košíkářské výroby. Na závěr dne se zastavíte na vyhlídce u sochy CRISTO REI v Garajau.

3. den

Do nejvyšších hor a na "střechu Madeiry". Přes vyhlídku na Portele a Paso de Poiso na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO (1818 m). Dále lze zvolit jednu ze dvou variant:

4. den

Východní část Madeiry, PONTA DE SAO LOURENCO - skalnatý poloostrov téměř bez porostu, projdete po úzkém hřebeni, který je omýván oceánem ze dvou stran, až k farmě Casa do Sardinha. Možnost výstupu na kopec nad farmou s výhledem až k majáku (1,5 hod). Pro zájemce koupání na malé oblázkové pláži, návrat k busu (max.1,5 hod). PRAINHA – koupání na přírodní pláži s černým pískem. Přejezd do PORTO MONIZ, ubytování na 4 noci.

5. den

Výjezd na náhorní planinu PAUL DA SERRA (1400 m) s krásnými výhledy na severní i jižní pobřeží. Sestup do samoty RABACAL a podél levád k vodopádu RISCO a jezírku 25 FONTES, možnost koupání v jezírku. A: Sestup k levádě DA ROCHA VERMELHA a 1,5 km dlouhým tunelem (30 min) až na jižní stranu ostrova. B: Kratší, jen 800 m dlouhý a pohodlnější tunel. Setkání obou skupin a procházka k busu (4 hod i s koupáním a odpočinkem).

6. den

Z náhorní planiny PAUL DA SERRA sestup klikatou kamenitou cestou (1,5 hod) k levádě GRAN CANAL DO NORTE. Dále podél levády (2 hod) skrz 4 tunely až do průsmyku ENCUMEADA (1007 m). Ochutnávka madeirského likéru poncha v obchůdku s korkovým zbožím. Možnost kratší varianty. Na zpáteční cestě prohlídka městečka SAO VICENTE na severním pobřeží, koupání v lávových jezírkách s mořskou vodou v místě ubytování v Porto Moniz.

7. den

Z náhorní planiny PAUL DA SERRA výstup na vyhlídku BICA DA CANA (1620 m) (30 min) s výhledem na nejvyšší hory. Dále podél nejvýše položené levády na Madeiře BICA DA CANA s výhledy do velkého kotle na jižní straně. Leváda DO PAUL, kolem níž se prostírají pastviny. (3-4 hod)

8. den

Podél západního pobřeží Madeiry: Nejzápadnější vyhlídka nad Atlantikem u majáku PONTA DO PARGO, malý přístav PAUL DO MAR, pobřežní město RIBEIRA BRAVA, návštěva CABO GIRAO (580 m vysoký útes nad mořem s výhledem na jižní pobřeží). Rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami. Poté podél levády DOS PIORNAIS - leváda prochází banánovými políčky a následuje úsek vytesaný ve skále s krátkými tunýlky (1 hod). Přejezd do FUNCHALU – hlavního města, ubytování na 3 noci.

9. den

Tržiště ve FUNCHALU - botanická zahrada, vyjedete do MONTE do výšky 600 m n.m., zájemci se projedou na saních. Pojedete do průsmyku EIRA DO SERRADO (1094 m) - nahlédnete do divokého strmého údolí. Sestup do městečka CURRAL DAS FREIRAS, možnost ochutnávky likérů a místní speciality – pražených kaštanů. (1,5 hod)

10. den

Podél levády CALDEIRA VERDE skrz 4 tunely do Caldeira Verde. Po levádě CALDEIRA DO INFERNO skrz několik tunelů, některé mají "okna". Dva vodopády, které padají do úzké soutěsky mezi dvěma tunely s lávkou. Cesta končí v Caldeira do Inferno, návrat stejnou cestou (celkem 4-6 hod). Zastávka v městečku PORTO DA CRUZ na severním pobřeží.

11. den

Odlet z MADEIRY, přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.