Perly Portugalska: Lisabon - Fatima – Porto

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 16 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

O Portugalsku se ríká, že je to zeme, která se vyvíjela zády k Evrope, s pohledem upreným k oceánským dálavám. Podmíneno je to jiste polohou na hranicích Evropy a tak i cástecnou izolací od nejvetšího dení na kontinente. Vytvorila si tak ale svou jedinecnou atmosféru, spojující pohostinnost, ducha melancholie saudade, tradici a zároven originalitu v jednoduchých vecech, klid, který nezná shon, hluk a zmechanizovanou uniformitu dnešní Evropy. Poznejte tedy rozhraní dvou svetu - nohama zustante na duverne známém svetadílu, myšlenky však nechte brouzdat nekde v oblacích, tam, kde koncí zeme a je slyšet a cítit oceán. Behem poznávacího zájezdu budete mít možnost navštívit místa jako Fátima, hlavní mesto Lisabon, Coimbru, Porto a Aveiro.


Programový balícek výletu za 159 Eur (platba fakultativne na míste): výlet Fátima + Nazaré + Óbidos (2. den), výlet do Lisabonu (3. den), výlet do Coimbry (4. den), výlet do Porta (5. den), výlet do Aveira a na pláž Costa Nova (6. den), všechny vstupy do navštívených objektu a památek, výklad pruvodcu

Popis dopravy:
odlet z Prahy

Popis stravování

Stravování: POLOPENZE – snídaně a večeře formou bufetu nebo výběrem z menu. Nápoje u večeře jsou za poplatek.

Popis ubytování

Ubytování: v min. 3* hotelu

Program zájezdu

1. den

Přílet do Lisabonu: přílet do Lisabonu, po přivítání delegátem na letišti následuje transfer do hotelu a informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o programu zájezdu. Přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

2. den

Město Fátima: po snídani v hotelu se vydáme na pěší procházku městem Fátima, které je jedno z nejznámějších katolických poutních míst na světě. Navštívíme Svatyni Fátimy, známou též pod názvem Basilika Panny Marie Fátimské. Basiliku si prohlídneme a dozvíme se podrobnosti o zjevení Panny Marie. Prohlídneme si sochu Panny Marie a další památky tohoto komplexu. Poté se vydáme kolem pobřeží oceánu do rybářského městečka Nazaré. Užijeme si nádherných výhledů na městečko a oceán z vrcholků zdejších útesů. Pokračujeme do romantické starobylé vesničky Óbidos, která je známá zachovalým středověkým hradem, opevněním a vynikajícím cherry likérem. Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

3. den

Hlavní město Lisabon: snídaně na hotelu. Dnes se podíváme do hlavního města Portugalska, do unikátního města na konci Evropy a na začátku Atlantského oceánu, do Lisabonu. Pohlídneme si staré město s nádhernými třídami a náměstími a nejstarší čtvrť města Alfamu s křivolakými uličkami, kterými prolézají historické tramvaje. Poté navštívíme čtvrt Belém, kde se nachází dvě vyhlášené památky UNESCO - klášter Sv. Jeronýma a Belémská věž. Na závěr se projdeme po nábřeží řeky Tejo, kde se nám naskytne nádherné panorama na Památník objevitelů a monumentální Most 25. Dubna. Poté návrat do hotelu. Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

4. den

Coimbra: dnes po snídani máme na programu návštěvu starobylého města Coimbra, které se nachází v centrální části státu na březích řeky Mondego. Ve městě sídlí nejstarší universita portugalsky mluvícího světa, jež byla založená již v roce 1920 a spolu s pozoruhodnou barokní knihovnou je zapsána mezi světové památky UNESCO. Universitu s knihovnou si pohlídneme. Celé město má díky své dlouholeté universitní tradicí neopakovatelnou atmosféru. V malých uličkách starého města se nachází koleje a bezpočet hospůdek a barů, kde se setkávají mladí studenti a zpívají zdejší typické melancholické písně zvané „fado“. Prohlídneme si katedrálu Sv. Kláry, kde je umístněná hrobka královny Isabel. Poté návrat do hotelu. Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

5. den

Porto: snídaně a poté se vydáme na cestu malebnou krajinou do druhého největšího města Portugalska – Porta. Během panoramatické prohlídky města si užijeme pozoruhodné výhledy na staré historické centrum zvané Ribeira, které se týčí nad údolím řeky Duroro a vytváří tak neopakovatelný kolorit tohoto města. Navštívíme nejhezčí památky města, jako katedrálu a starý Bursovní palác. Celé centrum města je zapsané v světovém dědictví UNESCO. Návštěva Porta by nebyla kompletní, aniž bychom neochutnali vynikající portské víno, které je celosvětovým vývozním artiklem z této oblasti. Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

6. den

Aveiro / Costa Nova: po snídani v hotelu se vydáme na sever krajiny, kde navštívíme jedno z nejdůležitějších měst Portugalska – Aveiro. Město je známe svojí moderní universitou, moderními technologickými podniky, důležitým dopravním přístavem, ale naleznete zde i množství historických památek, muzeí a hezkou pláž. Město je protkané vodními kanály a je známe jako portugalské Benátky. Historické centrum města si prohlídneme a budeme mít možnost vychutnat skvělou středomořskou atmosféru. U města se rozkládá nádherná a rozsáhlá pláž s bílým pískem nazývaná Costa Nova Beach. I když voda je zde většinou poměrně studená, zdejší klid a nádherné přírodní prostředí je mezi místními i turisty velmi ceněno. Poté návrat do hotelu. Večeře a přenocování v 3*-4* hotelu v oblasti Fátima.

7. den

Volný den nebo možnost účasti na dalším výletu: den plný relaxu a odpočinku nebo možnost účasti na dalším výletu. Výlet bude upřesněn na místě delegátem. Orientační cena výletu 49,- Eur. Večeře a přenocování v 3* - 4* hotelu v oblasti Fátima.

8. den

Návrat domů: tento den se bohužel budeme muset rozloučit a čeká na Vás transfer na letiště v Lisabonu a odlet zpět do Prahy. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.