Pobřeží Portugalska s výletem do španělské Sevilly

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Lisabon
Název ubytování Pobřeží Portugalska s výletem do španělské Sevilly
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 29 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Algarve - Lisabon - Faro - Olhao - Tavira - Sevilla - Silves - Monchique - Foia - Lagos - Ponta da Piedade - Quinta dos Vales - Cabo de Sao Vicente - Algarve

Popis stravování

Polopenze – snídaně a večeře

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu *** na pobřeží Algarve ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy pouze na vyžádání.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Fara a transfer k ubytování na pobřeží Algarve, večeře.

2. den

Snídaně, individuální volno s možností koupání v Atlantickém oceánu, během dne schůzka s průvodcem zájezdu, večeře.

3. den

Po snídani odjezd do Lisabonu , příjezd po slavném červeném mostě s názvem 25. dubna přes řeku Tejo do čtvrti Belém, která je proslulá díky zaoceánským plavbám Vasco de Gamy. Možnost návštěvy kostela a kláštera sv. Jeronýma. Návštěva nejznámější lisabonské cukrárny s ochutnávkou dortíku Pastel de Belém, který je tak slavný, že se v celém Portugalsku pečou jeho napodobeniny. Dále přejezd k Belémské věži - nejfotografovanější památce Lisabonu, a Památníku Objevitelů. Panoramatická projížďka přes slavná lisabonská náměstí. Pěší procházka po náměstí Rossio přes dolní město Baixa. Možnost obědu v tradiční portugalské restauraci. Možnost projížďky nevyzpytatelnou historickou tramvají do čtvrti Alfama či lanovkou Gloria na jednu z nejkrásnějších lisabonských vyhlídek, volno. Návrat na ubytování, večeře.

4. den

Po snídani celodenní výlet do měst Faro, Olhao a Tavira. Ve Faru uvidíme historické centrum opevněné zčásti starověkými hradbami, vstoupíte do něj obloukem Arco da Vila a vydáte se krásné katedrále (Sé) vybudované na místě původní mešity, ze které je nádherná vyhlídka na přírodní park Ria Formosa. Přesun do původního rybářského městečka Olhao, kde se pořádají tradiční portugalské trhy. Fakultativě možnost výletu na lodičkách lagunou do přírodního parku Ria Formosa (cca 15 EUR) kolem písečným dun. Odpoledne se vydáme do tradičního města Tavira, typického algarvskou architekturou a kvetoucími buganvíliemi. Ve městečku navštívíme kostel Misericordia a zříceninu maurského hradu, odkud je pohádková vyhlídka na město. Návrat na ubytování, večeře.

5. den

Po snídani celodenní výlet do Sevilly, hlavního města španělské Andalusie. Možnost návštěvy největší gotické katedrály na světě, kde odpočívá sám Kryštof Kolumbus, věž La Giralda, Zlatá věž, původní židovská čtvrť Santa Cruz, královský palác Real Alcázar, který je krásnou ukázkou mudéjárské architektury. Návštěva Španělského náměstí - pavilonu světové ibero-americké výstavy z roku 1929. V podvečerních hodinách návrat na ubytování, večeře.

6. den

Po snídani celodenní výlet do Silves a Monchique. Středověké město Silves je známé svým maurským hradem s „červenými hradbami“, které zde původně vybudovali Římané, za vlády Arabů město vzkvétalo a stalo se hlavním střediskem jejich říše Al-Gharb. Castelo de Silves (v ceně) je postavený z červeného pískovce, je odtud okouzlující výhled na město a krajinu. Monchique je lázeňské algarvské pohoří s množstvím eukalyptů, korkových dubů a pomerančovníků. Cesta na nejvyšší horu Foia (902 m) je lemovaná panoramatickými restauracemi s místní specialitou kuře piri-piri - možnost fakultativního oběda (cca 13 EUR). Návrat na ubytování, večeře.

7. den

Po snídani celodenní výlet do Lagos, Cabo de Sao Vicente. Lagos , přímořské město spojené s první fází zámořských objevů, leží v jednom z největších zálivů Algarve. Ve městě je moderní přístav, kostel sv. Antonína, náměstí Jindřicha Mořeplavce. Možnost fakultativní projížďky na lodičkách podél překrásných skalních útvarů a do jeskyní (cca 15 EUR). Dále navštívíme nejjihozápadnější cíp kontinentální Evropy, Cabo de Sao Vicente (65 m vysoké útesy), tzv. konec světa. Po cestě nazpátek návštěva algarvských vinic Quinta dos Vales s degustací bílého, růžového a červeného vína. Návrat na ubytování, večeře.

8. den

Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.