Pohodový týden - Madeira - alpské a exotické scené

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Evropa, Madeira
Název ubytování Ubytování Mdr+Mpt
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 29 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: 7x snídaně, 6x večeře

Popis ubytování

Ubytování:7x ubytování v hotelu nebo penzionu ve Funchalu

Program zájezdu

1. - 2.den:

odlet z ČR do Funchalu, cesta na severozápad do Porto Moniz přes CABO GIRAO - téměř 600 m vysokými útesy s vyhlídkovou plošinou, dále do vnitrozemí na „střechu Madeiry“ - náhorní plošina naprosto odlišná od typické bujně porostlé subtropické a tropické Madeiry připomínající krajinu Skotska s výhledy na jižní i severní část ostrova, procházka k vodopádu RISCO a podél LEVÁDY 25 FONTÁN, cíl dnešní cesty PORTO MONIZ - nejsevernější osídlená část Madeiry, bývalé výchozí místo rybářů velryb, dnes oblíbené turistické místo s přírodními bazény na pobřeží tvořenými vyhaslou lávou. Noclehy v hotelu nebo penzionu ve Funchalu (po celou dobu na jednom místě).

3. den:

po snídani odjezd do malebného městečka SAO VICENTE. Cesta vede po místy dramaticky rozeklaném severním pobřeží s úchvatnými výhledy. Poklidná atmosféra městečka s četnými kavárničkami a obchůdky, prohlídka dávnověkých jeskyní vyhloubených v délce téměř 3 km vulkanickou řekou, která zde tekla před 400 tisíci lety. Návštěva muzea vulkanologie s promítáním trojrozměrných filmů, seznámení s historií ostrova. Cesta vede dále do věhlasné vesničky SANTANA s typickými „palheiros“ - pestrobarevnými lidovými stavbami ve tvaru písmene ‚A‘, s malebnou kulisou rozeklaných skalisek a smaragdově zelenými horami připomínajícími západní pobřeží Irska. Turistika podél jedné z nejkrásnějších levád ostrova prastarým vavřínovým lesem pod ochranou UNESCO, bujnou vegetací místního ‚pralesa‘ v blízkosti vysokých vodopádů CALDEIRAO VERDE. Návrat do hotelu.

4. den:

po snídani odjezd na nejvýchodnější část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO - turistika divokou krajinou poloostrova bičovanou častými větry přes nejužší část poloostrova širokou jen několik málo metrů, individuální piknik uprostřed bizarní krajiny obklopené Atlantským oceánem. Alternativně v případě nepřízně počasí některá z atraktivních levád ve vnitrozemí. Přesun do Funchalu, večerní procházka městem, vstupní branou na ostrov Madeira se zahradami a parky se subtropickou a tropickou květenou i četnými muzei dokumentujícími život na ostrově. Návrat do hotelu.

5. den:

po snídani odjezd místní dopravou do výchozího bodu turistiky překrásnou krajinou Madeiry s úchvatnými výhledy do hlubokých údolí připomínající rozličné exotické kouty světa, alternativně severním trekem podél pobřeží do PORTA DA CRÚZ nebo z RIBEIRA FRIA okolo levády FURADO. Návrat do hotelu.

6. den:

po snídani přesun do výchozího bodu celodenního putování po nejvyšších vrcholcích ostrova Madeira. Nenáročný výstup na PICO DO ARIEIRO (1 818 m n. m.), hřebenovkou na nejvyšší vrchol ostrova - výstup na PICO RUIVO (1 862 m n. m.). Divokým terénem připomínající fantastická místa naší planety s výhledy na všechny strany (jak jinak na Madeiře) střídavě „padáme“ a chvílemi zase stoupáme až do sedla ENCUMEADA (1 007 m). Pozdní návrat do Funchalu.

7. den:

relaxace, koupání v moři. Návštěva proslulého funchalského tržiště. Lanovkou na MONTE (580 m) - poutní místo Madeiřanů s kostelem a největší atrakcí ostrova - saně, které sjíždí ulicemi do Funchalu. Pro zájemce návštěva úchvatných botanických zahrad (JARDIM TROPICAL, JARDIM BOTANICO, JARDIM ORCHIDEA). Alternativně pro ty, kteří toho neměli dost, individuálně přesun do blízkého výchozího bodu putování podél jedné z dalších levád kouzelnou krajinou ostrova. Večerní FUNCHAL a rozloučení s ostrovem, fakultativně možnost tradičního folklorního večera FADO s večeří (cca 30 EUR). Návrat do hotelu.

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.