Portugalsko (letecky)

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Lisabon - Tomar - Batalha - Alcobaca - Fátima - Coimbra - Braga - Guimaraes - Porto - Óbidos - Queluz - Mafra - Sintra...termíny 03.05.-10.05./14.09.-21.09.2017

Popis stravování

7x snídaně

Popis ubytování

Ubytování7x hotel (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)

Program zájezdu

1.den

Večer odlet z Prahy do Lisabonu. Transfer na ubytování v oblasti Lisabonu.

2.den

Zastávka v půvabném TOMARU - prohlídka Convento do Cristo, bývalého sídla rytířů Řádu Kristova a exotického starého města. Prohlídka klášterů BATALHA a ALCOBACA, které byly založené na počest velkolepých vítězství portugalských vojsk nad nepřítelem. Návštěva FÁTIMY - jednoho z nejvýznamnějších poutních míst světa, kde se v roce 1917 třem pasáčkům zjevila Panna Marie. Ubytování.

3.den

Prohlídka městečka COIMBRA s jednou z mála románských katedrál v Evropě a univerzitou založenou již ve 13. stol. První část prohlídky PORTA, druhého největšího města Portugalska s bohatstvím církevních i světských památek (most Ponte Dom Luís I., katedrála, čtvrť Ribeira...). Ubytování v letovisku Povoa de Varzim.

4.den

Prohlídka BRAGY, dávného církevního centra země. Zastávka na známém poutním místě BOM JESUS DO MONTE. Návštěva GUIMARAES, rodiště prvního portugalského krále Alfonse I., města, které bývá nazýváno kolébkou portugalského národa. Návrat na ubytování.

5.den

Dokončení prohlídky PORTA včetně ochutnávky Portského vína ve vinných sklepích společnosti Calem. Návštěva hradbami opevněného města ÓBIDOS, zvaného též "svatební", protože jej králové dávali svým manželkám jako svatební dar. Ubytování v oblasti Lisabonu.

6.den

Prohlídka výstavného královského paláce v QUELUZ a pohádkové rezidence v SINTŘE vybudované na skalnatém ostrohu na místě opevněného maurského sídla. Návštěva městečka MAFRA s klášterem, který je největší portugalskou stavbou (rozloha 40 000 m2, 880 místností). Zastávka na nejzápadnější výspě Evropy - skalnatém mysu CABO DA ROCA. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka LISABONU, prastaré metropole Portugalska ležící u ústí řeky Tejo do stejnojmenné mořské zátoky (čtvrť Alfama, katedrála, náměstí Plaza do Comércio, čtvrť Belém...). Návrat na ubytování.

8.den

Transfer na letiště v Lisabonu. Přílet do Prahy v pozdních odpoledních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.