Portugalsko na kole 2018

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem od 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi na cestu z Čech až na "konec světa". Portugalsko vás určitě překvapí svým jedinečným přírodním i kulturním bohatstvím. V sedlech kol projedeme národní parky téměř nedotčené civilizací, pokocháme se nádhernými výhledy, na závěr si odpočineme na krásných mořských plážích. Během zájezdu se střídají dny cyklistické a dny přesunové, které si zpestříme návštěvou kulturních a historických památek. Cyklistické etapy mají většinou více variant, aby si každý z vás mohl zvolit náročnost a délku trasy dle sil. V poznávací části zájezdu zavítáme do historických měst s jejich velkolepými katedrálami, vychutnáme si pravé portské v přístavu Porto či poznáme metropoli Lisabon.Upozornění:Tento zájezd plánujeme až na rok 2018, na sezonu 2017 pro Vás chystáme výpravu na Sicílii ve stejném duchu a v podobném podzimním termínu, samozřejmě se Zděndou. Termíny a ceny budoucího portugalského zájezdu jsou očekáváné, nicméně se mohou změnit.Povrch a profil:většinou asfalt, částečně šotolina, zvlněný až kopcovitý profil.Poznámka:Autobusová varianta je delší než letecká, počítá při přejezdu s povinnými 9hod. pauzami řidičů – ve Francii (pravděpodobně na pobřeží Středozemního moře, kde se nabízí i pěkné cyklistické trasy). Odjezd je plánován v odpoledních hodinách, odlet o dva dny později. Letecká varianta nabízí absolvování programu bez dlouhého autobusového přejezdu z/do Česka. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol, příp. i dalších zavazadel, se předpokládá autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. - 2. den

V poledne odjezdy z Prahy do jižní Francie; podle aktuálního počasí cyklo nebo poznávací program a další noc přejezd do Španělska.

3. - 4. den

Leteckou skupinu vyzvedneme v Madridu; přejezd do města Braganca; další den cyklovýlet do Parque Natural de Montezinho (kamenné vesničky), relaxace; okruhy (30/80 km).

5. den

Přes Vinhais do městečka Chaves (lázně, římské památky) (35/90 km); přejezd autobusem do NP Peneda-Gerés.

6. den

Stezkami a silničkami NP Peneda-Gerés kolem milníků starobylé římské cesty, koupání v přehradním jezeře (45/75 km).

7. den

Ke hradu Guimarães : krajem Minho (45/60 km) nebo z poutního místa Bom Jesus del Monte přes keltské hradiště Citania de Briteiros; dojezd busem do Porta.

8. den

Porto - prohlídka města, návštěva přístavních sklípků s ochutnávkou portského vína, dle chuti návštěvy místních hospůdek s příjemným posezením.

9. den

Univerzitní město Coimbra, na kole údolím řeky Mondego do NP Buçaco (arboretum) a odtud do lázeňského městečka Luso (65 km).

10. den

Kamenná vesnice Piódao a žulové skály pohoří Serra de Acor, horské scenerie a výhledy (50/80 km).

11. den

NP Serra da Estrella, okružní cyklovýlet nebo výšlap na nejvyšší horu Portugalska Torre (1993 m), zasloužený sjezd malebným údolím řeky Zezére (30-90 km).

12. den

Autobusový přejezd se zastávkou v templářském městě Tomar (unikátní klášter a kaple) a klášteře Batalha .

13. den

Sintra (zámek a park, cesta s nádhernými výhledy na oceán); sjezd k nejzápadnějšímu bodu Evropy Cabo da Roca (40/60 km) a návštěva Boca de Infermo.

14. den

Lisabon - architektonické skvosty imperiální éry s atmosférou doby zámořských objevů; následně přejezd autobusem k Idanha a Nova.

15. - 16. den

Archeologická lokalita Idanha a Velha a Montsanto - "nejportugalštější" vesnice Portugalska (60 km); přejezd do Madridu a letecká skupina odlet domů; noční přejezd do Francie.

17. - 18. den

Den v jižní Francii: dle počasí cyklovýlet nebo poznávací program; noční přejezd do Prahy, příjezd odpoledne.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.