Portugalsko – země mořeplavců, vína a slunce

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko, Porto a sever, Braga
Název ubytování Portugalsko – země mořeplavců, vína a slunce
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 26 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Coimbra – Tomar – Lisabon – Sintra - Cabo da Roca – Cascais – Óbidos - Nazaré – Alcobaca – Batalha – Fátima – Guimaraes – Braga - Porto

Popis stravování

kontinentální snídaně a večeře

Popis ubytování

Ubytování v hotelech *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možnost zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Porta, transfer na ubytování.

2. den

Snídaně. Coimbra – až do 13. století hlavní město země, rodiště šesti portugalských králů a kolébka vzdělání. Je zde nejstarší univerzita v Portugalsku (druhá nejstarší na světě), na které vystudovali velikáni portugalské literatury. Prestiž univerzity sem dodnes přitahuje tisíce studentů, kteří z více než 80 tisíc obyvatel Coimbry tvoří jednu čtvrtinu. Coimbra je považována za nejromantičtější portugalské město, neboť strmé úbočí svahu při řece Mondego, na kterém se Coimbra rozprostírá, představovalo nejen strategicky výhodné místo, ale i malebnou kulisu k nejrůznějším příběhům vášní hodným Shakespearova pera. Dále budeme pokračovat do města Tomar se slavným klášterem Convento de Cristo (hrad s klášterem z 12. století, který byl sídlem rytířů Kristova Řádu – památka, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO). Odjezd na ubytování do Lisabonu, večeře.

3. den

Snídaně. Lisabon – město, na které shlíží socha Krista, přesná replika té slavnější v Riu de Janeiro. Díky svému přístupu k Atlantickému oceánu se stalo významným obchodním přístavem a křižovatkou světa, jedním z nejvýznamnějších přístavů na evropském kontinentě. O jeho velkoleposti a jedinečné atmosféře se přesvědčíme během prohlídky: historické srdce a duše Portugalska, kterou je starobylá čtvrť Belém s Klášterem Jeronýmů (vrchol manuelské architektury), věž Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), hrad Castelo de Sao Jorge, odkud vedou uličky do nejstarší čtvrtě Alfami, založené Féničany. Nakonec, když se vyvezeme železným výtahem elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eifella), starý Lisabon se nám ukáže jako na dlani. Návrat na ubytování a večeře.

4. den

Snídaně, celodenní výlet do okolí Lisabonu na trase Sintra – Cabo da Roca a Cascais. Sintra, bývalé letovisko portugalské šlechty, plné paláců různých stylů a křivolakých uliček s malými obchůdky je nejnavštěvovanějším městem Portugalska (UNESCO). Hlavní atrakcí je známý Palácio da Pena z 19. století, který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury, dalším lákadlem je letní rezidence portugalského krále Palácio Nacional de Sintra z přelomu 15. a 16. století. Vychutnáte si výhledy z nejzápadnějšího cípu kontinentální Evropy, Cabo da Roca a v rybářském městečku Cascais možná ochutnáte některou z místních rybích specialit. Seznámíme se s portugalskou obdobou Monte Carla – Estorilem. Návrat na ubytování. Fakultativně představení typického portugalského hudebního žánru Fado - tradiční portugalský druh hudby, který vznikl v uličkách Alfamy a který jinde na světě nenajdete. Většinou se jedná o zhudebněné básně, které odkazují na dávno zašlou slávu Portugalska, a proto jsou často melancholické. Zpěváci fada zpívají velmi procítěně a jejich zpěv doprovází pouze kytara.

5. den

Po snídani opustíme Lisabon a naše cesty budou směřovat do středověké vesničky Óbidos skrývající úzké uličky z bílých domečků s terakotovými střechami. V rybářské vesničce Nazaré se projdeme po místní pláži. Dále budeme pokračovat do městečka Alcobaca s největším kostelem v Portugalsku (UNESCO) a krásným cisterciáckým opatstvím. Den ukončíme v Batalhe návštěvou královského kláštera (UNESCO). Odjezd na ubytování do Fátimy či okolí a večeře.

6. den

Snídaně, Fátima - jedno z nejvýznamnějších poutnických míst křesťanského světa s velkou neobarokní bazilikou, postavenou na počest zjevení Panny Marie. Věže baziliky měří 65 m a náměstí je dvakrát větší než náměstí baziliky sv. Petra v Římě. Na hlavním oltáři je možné vidět vitráže s náboženskými motivy a obraz s poselstvími, které odevzdala Marie pastýřům při zjevení. Za zmínku stojí i monumentální varhany z roku 1952, které mají 12 tisíc píšťal. Dle časových možností zastávka v Aveiro - Benátkách Portugalska. Město upoutá překrásnými kontrasty barev, architektonickou rozmanitostí a přímořskou živostí. Branou do města je hlavní vodní kanál. Je lemován skvostnými ukázkami různých portugalských architektonických stylů, z nichž nejvýznamnější jsou jedinečné kousky z dílny secesních umělců. Pohled na něj je oživen barevnými loděmi zvanými „moliceiros“, které líně proplouvají tam a zpět. Ve městě Aveiro se nachází proslulé muzeum, bývalý dominikánský klášter zvaný Convento de Jesús z 15. století. Další vzácnou památkou je katedrála S?o Domingos z 15. století. Přejezd na ubytování do Porta, večeře.

7. den

Snídaně. Odjezd do Guimaraes – kolébky portugalského národa. Úzké středověké uličky v zachovalém jádru přímo vybízejí k procházce. Historické jádro města je uznáno světovým kulturním dědictvím. Historické domy byly postupně zrekonstruovány a hrad sv. Michala se stal dominantou města. Další zajímavostí města je Vévodský palác Paco dos Duques - dnes muzeum. Dále budeme pokračovat do města Braga - jedno z nejstarších portugalských sídel a bezpochyby hlavního náboženského centra. Od 11. do 18. století tu sídlilo arcibiskupství, které si činilo nárok na svrchovanost nad celým královstvím a dokonce i nad celým Španělskem. Proto Braga překypuje kostely, ovšem jen nestarší katedrála v zemi (stavba začala r. 1070) unikla rozsáhlým barokním přestavbám. Jde o nesouvislý komplex kaplí a místností románského, gotického či barokního stylu. Nejzajímavější jsou zdobné věžičky a střecha v manuelském stylu. Stojí za to navštívit i tesouro (poklad), sbírku uměleckých předmětů, včetně kříže, který byl použit při první mši v nově objevené Brazílii. Náhrobek tu mají rodiče prvního portugalského krále, Afonsa Henriquese. Zastavíme se na poutním místě Bom Jesus do Monte. Svatyně Bom Jesus do Monte stojí na kopci, na který vyjedete lanovkou z centra Bragy. Jedná se o výjimečný architektonický skvost. Byla dokončena v 19. století a představuje poutní místo, které zbožňují návštěvníci z celého světa. V budově ovlivněné barokním stylem naleznete vskutku výjimečné vyobrazení Kristova odsouzení a okouzlí vás i klikaté schodiště vedoucí do kostela. Den zakončíme ve vinných sklípcích cavas, kde dozrává pravé portské víno (ochutnávka). Návrat na ubytování, večeře.

8. den

Snídaně. Porto druhé největší město Portugalska, hlavní město provincie Douro, ve světě proslavené především portským vínem, které však není z Porta – vinice se nacházejí v údolí řeky Douro, asi 100 km od města a víno je v sudech převáženo do Vila Nova de Gaia, městečka ležícího na druhé straně řeky téměř splývajícího s Portem, kde dozrává ve sklepech. Porto je krásné město, které si Vás získá kouzelnými uličkami, pozoruhodnou historií, množstvím pamětihodností, které pocházejí z období baroka, i rušným nočním životem. Procházky po historické čtvrti Ribeira, po březích Doura až po jeho ústí do Atlantiku mají nezaměnitelnou atmosféru. Návštěvníci mohou obdivovat také tradičně přezdobené interiéry kostelů svatého Františka a svaté Kláry. Patrně nejvýznamnější barokní stavbou v Portu je kostel Igreja dos Clerigos. Na této stavbě vás nejvíce zaujme 75 metrů vysoká věž Torre dos Clerigos. Ta se stala jedním z největších symbolů města. Mezi další významná místa patří mosty, které překlenují řeku Douro. Říká se jim Pontes. Prohlédneme si katedrálu Terreido da Sé, čtvrť Barredo s domy naklánějícími se do stran, až máte pocit, že musejí spadnout. V odpoledních hodinách transfer na letiště o odlet do ČR.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Braga, poutní místo paradoxů: křížovou cestou do umělé jeskyně a na lodičky Poutní místo, jakým je Bom Jesus do Monte, se jen tak nevidí. Čekali byste, že v místě stvořeném k rozjímání se můžete v sousedství kostela projet výletní loďkou, svézt se unikátní pozemní lanovkou nebo prozkoumat umělou jeskyni? Vítejte v portugalském městě Braga.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.