Přechod kvetoucí Madeiry

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Portugalsko
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 26 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Madeira představuje díky stovkám kilometrů značených tras turistický ráj. Během deseti dnů přejdeme celý ostrov od východu k západu, a ještě nám zbude čas vykoupat se v oceánu. Přechod Madeiry je koncipován tak, abychom navštívili nejkrásnější místa ostrova, vyhnuli se dlouhým pochodům po asfaltových silnicích a přesunům autobusy. Čeká nás putování panenskou přírodou, vavřínovými pralesy, po starých obchodních stezkách podél levád a zdoláme i nejvyšší vrchol Madeiry. Vlastní stany nám umožní spát na romantických místech bez přítomnosti dalších turistů, kde si plně vychutnáme západy a východy slunce. V polovině našeho putování (stejně jako na začátku a konci zájezdu) budeme mít možnost dobít síly v hotelu Encumeada, doplnit zásoby, osprchovat se a nechat si uvařit výbornou večeři. Poslední den nás čeká odpočinek v krásném hlavním městě ostrova. Tento zájezd představuje perličku pro pravé milovníky přírody.Náročnost:Délka jednotlivých etap se pohybuje kolem 12–16 km. Nejnáročnějším dnem je přechod centrální části ostrova a sestup do sedla Encumeada, kde nás čeká 19 km. Je potřeba počítat denně s přibližně 8 hodinami chůze vč. přestávek v poklidném tempu.Klima:Na Madeiře panuje celoročně stálé jarní počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé, zejména ve vyšších polohách vane často velmi silný vítr.

Popis stravování

Pro noclehy v přírodě máte možnost objednat si polopenzi Travellunch, kvalitní dehydrovanou stravu. Na letišti před odletem obdržíte stravovací balíček, o který se musíte během zájezdu postarat. Průvodce vám uvaří vodu na přípravu těchto snídaní a večeří, denní volba konkrétního jídla z balíčku záleží na vás.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Funchal, přesun do městečka Machico.

2. den

Ponta de São Lorenço – romantické útesy v nejvýchodnějším cípu ostrova a začátek putování po obchodní stezce, vedoucí do Porto da Cruz, s výhledem na dramatické severní pobřeží.

3.–4. den

Přes vyhlídku Portela a pstruží farmu Ribeiro Frio do hornatého vnitrozemí, až pod třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1818 m).

5. den

Přechod centrální části ostrova, výstup na nejvyšší horu ostrova Pico Ruivo (1861 m) a sestup do sedla Encumeada. Dech beroucí výhledy na mocně působivou velehorskou krajinu. Nocleh v hotelu v sedle Encumeada. 

6.–7. den

Podél zavlažovacích kanálů,  levád, vavřínovým pralesem  až na náhorní plošinu Paul da Serra a vrchol Pico Ruivo do Paul. Prohlídka prastarých vavřínů na vrchu Fanal.

8. den

Sestup do městečka Ribeira da Janela; večerní přesun autobusem rozervaným severním pobřežím do hlavního města ostrova.

9. den

Funchal – volný den v hlavním městě, slavný květinový a rybí trh v tržnici Mercado dos Lavradores, ochutnávka madeirského vína, městská botanická zahrada a známý „montský tobogan“ – sjezd strmými ulicemi města na dřevěných saních. 

10. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.