Advent a čerti v Mariazell

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Mariazell
Ubytování Bez ubytování
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 660 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Před několika lety místo, které bylo především cílem poutníků. Po dalších letech útlumu se další generace a nejen ta, opět o Mariazell zajímá. Mariazell to je nejen proslulé poutní místo, ale také místo ležící v srdci krásných hor.
Při našem výletu si můžeme užít obojí. Krásně nazdobené vánoční trhy, vůně svařáku, krásné vánoční dekorace, ale kromě toho zažijete i průvod čertů ve strašidelných kostýmech, kteří budou pochodovat za zvuků pekelné hudby.
Mariazell, to je nejen proslulé poutní místo, ležící v srdci krásných hor. Ale také místo, kde se místní umějí bavit. A že by i s čerty? To se můžete čertů zeptat při na tomto výletu.

Program zájezdu

1. den:

V 05,30 vyjíždíme ze Znojma směrem na Hatě, Hollabrunn, St.Pölten. Zde odbočíme z dálnice a okolo deváté uděláme přestávku na protáhnutí se ve vesnici Lillienfeld. Místo je spjaté i s českými dějinami. Zde je v cisterciáckém klášteře pohřbena Markéta Bábenberská, manželka českého krále Přemysla Otakara II. Český propagátor lyžování Žďárský, zde učil místní obyvatele lyžovat. Další zastávka bude věnována přírodě. A ta je u jezera Erlaufsee ležícím pod masívem Ötscheru skutečně impozantní. Okolo poledne přijedeme autobusem do cíle dnešního dne, do Mariazell. Místo, které je nejvýznamnějším poutním místem národů střední a východní Evropy. Městečko je zasazeno do malebné alpské krajiny a jeho nejznámější památkou je nádherná bazilika, která patří mezi nejvýznamnější mariánské stavby v Evropě Nespočet poutníků včetně císařů a králů a knížat, zde hledali útěchu a klid v duši. Branou míru prošel v r. 1983 i papež Jan Pavel II. Jistě nevynecháme ani možnost napít se ze studánky se svatou vodou. S průvodcem se vdáme křivolakými uličkami, projdeme i křížovou cestou k pohyblivému betlému, uvidím 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku, živé jesličky a nahlédneme i do tajů výroby včelích produktů – vosku, medoviny a perníčků. Tradiční adventní trhy jsou na náměstí před bazilikou a k mání jsou kromě jiných tradičních ozdob a řemeslných výrobků i vánoční produkty z jedlového dřeva. K vidění je tu i největší adventní věnec na světě. Kdo bude chtít, může vyjet lanovkou na Bürgeralpe, přímo z centra Mariazell a zažije panoramatické pohledy na okolní pohoří. Můžete navštívit i místní likérku a ochutnat její produkty. Kolem 17 hodiny se nenáročnou procházkou přesuneme do sousední vesničky Sankt Sebastian, kde přímo před našima očima projde průvod čertů, démonů a dalších rohatců ve strašidelných kostýmech, které se zde dědí z generace na generaci. Pekelníci tu rozpoutají pravý čertovský rej a doprovázet je budou alegorické vozy, světelné efekty, znít bude i pekelná hudba. Večer nás již čeká tranzit přes Vídeň a Hatě. Příjezd do Znojma okolo 21.00.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.