Advent v Salzburgu a na Wolfgangsee

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Salcbursko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pro velký úspěch opakujeme již pojedenácté!
Vychutnejte si s námi jedinečnou předvánoční atmosféru Mozartova města Salzburgu a jezera Wolfgangsee s obří lucernou plovoucí na jezeře.
Město Salzburg Vám snad ani nemusíme představovat, mnozí Vás jej již navštívili. Ovšem Salzburg v čase adventu Vám nabídne nové nezapomenutelné zážitky, stejně jako jezero Wolfgangsee ležící v Solné komoře mezi majestátními štíty hor. Všechna zdejší městečka žijí adventními trhy a vánoční atmosférou. Každé má svůj vánoční symbol, z nichž nejznámější je obří lucerna v St. Wolfgangu. Atmosféru těchto míst nelze slovy popsat, pojeďte s námi a zažijte ji „na vlastní kůži“. Pro milovníky koupání jsme připravili jako alternativu návštěvu vyhlášených Císařských lázní v Bad Ischlu, kde na Vás čekají bazény se slanou vodou, vířivky, podvodní masáže, saunový svět a další atrakce.
Doporučujeme: na vánočních trzích na Wolfgangsee popř. již 1. večer na lodi si můžete zakoupit svařené víno, punč, mošt (alko i nealko) v krásném stylovém adventním hrnečku, který si pak můžete nechat opět dolít na kterémkoli místě na Wolfgangsee (St. Wolfgang, St. Gilgen, u lanovky na Schafberg). Hrneček Vám nakonec zůstane jako památka na příjemně strávený adventní víkend.

Popis ubytování

Ubytování3* hotel Carossa v Abersee nabízí prostorné, útulně zařízené dvou až čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, SAT/TV, telefonem a balkónem. Za malý příplatek možno zajistit i jednolůžkové pokoje.
Stravování: snídaně v hotelu formou bufetu, večeře menu o 3 chodech (nápoje při večeři nejsou v ceně)

Program zájezdu

1. den,

odjezd z ČR v časných ranních hodinách, příjezd do Salzburgu: prohlídka města s průvodcem, návštěva vánočních trhů před Dómem, individuální volno. V podvečer přejezd do St. Gilgenu na Wolfgangsee: krátká prohlídka městečka, romantická večerní atmosféra barokních vánočních trhů. Večeře a ubytování v hotelu.

2. den,

po snídani odjezd do Stroblu, následuje plavba lodí po jezeře Wolfgangsee ze Stroblu do St. Wolfgangu kolem obří plovoucí lucerny. Zde se skupina rozdělí na 2 části dle zájmu. První část skupiny se zdrží v St. Wolfgangu cca hodinu a půl (vánoční trhy) a poté odjede bez průvodce na 4-hodinové koupání do Bad Ischlu – Císařské lázně (platba na místě). Druhá část skupiny: St. Wolfgang - výjezd unikátní ozubenou parní železnicí na Schafberg (v zimě jezdí železnice jen do 1. stanice, odkud je též krásný výhled na jezero a okolní alpské štíty), prohlídka městečka a kostela s průvodcem, vánoční trhy, poté odjezd do Bad Ischlu na prohlídku lázeňského městečka. Návrat do ČR ve večerních hodinách (do ČB cca ve 21 h, do Prahy cca ve 23 h).Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Rakouské cyklostezky přinášejí jedinečné zážitky Rakousko nabízí milovníkům cyklistiky 14 cyklostezek. Pět z nich se infrastrukturou zařadilo podle Německého cykloklubu (Allgemeine Deutsche Fahrradclub) do kategorie 4 hvězd, znamení maximální pohodlí jak při jízdě, perfektně udržované trasy, hlavně doprovodné služby, jako například cyklovesničky.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.