Advent ve Vídni a Dolním Rakousku

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Dolní Rakousko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte s námi to nejlepší z Dolního Rakouska a nejkrásnější památky Vídně. Navštivte proslulý augustiniánský klášter Stift Klosterneuburg, nově zrekonstruovaný císařský zámek Schloss Hof, vídeňský Hofburg, výstavy v Albertině nebo v Kunstforu a především velkolepé vánoční trhy před vídeňskou radnicí. To vše je zárukou nezapomenutelného adventního víkendu.
Ve Vídni si vychutnejte vídeňskou gastronomii, vánoční pohodu i nákupy. Z nepřeberného množství moučníků nelze vynechat originální Sachrův dort podávaný v krásném prostředí hotelu Sacher nedaleko historického centra města. Odtud už je to jen pár kroků k nejvýznamnějším památkám, jako je bývalá císařská rezidence Hofburg ukrývající cennou klenotnici stejně, vyhlášená Opera řadící se mezi pět neslavnějších operních scén světa, vídeňská galerie Albertina nebo katedrála sv. Štěpána (nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku) jejíž barevná střecha z tašek přitáhne pohled každého návštěvníka. Opomenout nelze ani vídeňskou radnici, slavné divadlo Burgtheater či unikátní muzejní čtvrť. Pozornost samozřejmě poutají i adventní trhy jako například ten u katedrály sv. Štěpána. Zde si vychutnáte nejen nákupy, ale i jahodový punč, podávaný v tradičním hrníčku ve tvaru botičky nebo vynikající gulášovku a česnečku servírovanou v bochníku křupavého chleba. U radnice si pochutnáte svařených vínech různých chutí, ovoci v čokoládě, pečené bramboře nebo rakouské vánoční specialitě Kletzenbrot. Odměnou po celém dni inspirujících zážitků a adventní pohody jsou i nádherně osvětlené a vyzdobené vídeňské bulváry.

Popis ubytování

UbytováníHotel Novum Congress *** se nachází přímo u nového Hlavního nádraží ve Vídni, pouhé 2 minuty chůze od stanice metra a 5 minut od letohrádku Belvedere a jeho nádherných zahrad. Stylově zařízené pokoje jsou s vlastním soc. zařízením, TV/SAT, trezorem a WiFi (zdarma). Stravování: snídaně podávaná formou bohatého bufetu.

Program zájezdu

1. den,

odjezd z ČR v ranních hodinách (z Prahy cca v 5.45 h, z ČB cca v 8.00 h), příjezd do Kremsu, prohlídka historického centra s průvodcem. Pak přejedeme ke klášteru Stift Klosterneuburg: prohlédneme si sakrální interiéry s průvodcem (světoznámý zlatý Verdunský oltář, kostel, křížová cesta). Odpoledne se přesuneme ke klenotu barokní architektury, císařskému zámku Schloss Hof, kde návštívíme vánoční trhy v areálu zámku a zahrad, ochutnáme místní punč a jako vzpomínku si pak můžeme odnést adventní hrneček. Odjezd do hotelu, ubytování

2. den,

po snídani pojedeme do Vídně: dopoledne prohlídka centra města s průvodcem: Opera, Kärtnerstrasse, Stephansdom, Hofburg, odpoledne individuální volno: možnost návštěvy vánočních trhů u vídeňské radnice, případně výstavy v Albertině (např. stálá výstava "Od Moneta k Picassovi"), nebo v Kunstforu. Odjezd z Vídně cca v 18.00, návrat do ČR ve večerních hodinách (do ČB cca ve 21:00 h, do Prahy cca ve 23:00 h).Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.