Adventní Graz + Čokoládovna Zotter (autobusem z Brna)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Graz
Ubytování Bez ubytování
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočního Grazu a užijete si prohlídku čokoládovny Zotter. Zhlédnete hradní vršek Schlossberg, renesanční Landhaus a vychutnáte si tradiční vánoční trhy s punčem a cukrovím. Prožijte s námi kouzlo rakouských Vánoc, poznejte adventní Graz a nenechte si ujít chuť nejlahodnější čokolády!

Program zájezdu

1. den

Dopoledne vás čeká návštěva čokoládovny Zotter, následuje přesun do Grazu a prohlídka tohoto kouzelného renesančního města s průvodcem.  Po prohlídce je na programu volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí a jiných památek. Odjezd zpět do Brna v podvečerních hodinách. Odjezd z Brna v ranních hodinách – okolo 5:30. Příjezd do areálu čokoládovny Zotter po 10. hodině. V čokoládovně Zotter se dozvíte všechno o zpracování a výrobě té nejlepší čokolády. Během cca 90minutové zážitkové prohlídky zhlédnete krátký film o farmářích a kakaových plantážích v Indii a Latinské Americe a ochutnáte nespočet druhů čokolády v rozličných formách. Budete procházet expozicí čokolády, seznámíte se s procesem její výroby a na jednotlivých zastávkách vždy okusíte vybrané druhy. Celou prohlídku vás bude doprovázet sladká vůně kakaových pochoutek. Všichni účastníci dostanou před zahájením prohlídky porcelánovou lžičku, kterou využijí při obcházení četných čokoládových fontán. Návštěvníci obdrží audio průvodce, který bude dostupný i v českém jazyce. Po prohlídce čokoládovny následuje přesun do krásného renesančního města Graz (v češtině Štýrský Hradec), které je hlavním městem spolkové země Štýrsko. Vydáme se na prohlídku historického centra města, které je od roku 1999 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Navštívíme hlavní náměstí s krásnou budovou radnice, které je místem konání tradičních vánočních trhů. Vánočním unikem Štýrského Hradce je množství kouzelných trhů, které vytváří tu pravou vánoční atmosféru. Najdeme jich tu celkem 14 a všechny v blízké pěší vzdálenosti. Dále uvidíme hlavní symbol města, hradní vršek Schlossberg s hodinovou věží a pevností, který vytváří jeho typické panorama. Nevynecháme ani Landhaus (Zemský dům), jehož nádvoří patří mezi nejkrásnější renesanční památky ve střední Evropě. Poté půjdeme kolem zbrojnice, která ukrývá více než 32 000 kusů zbraní a dalšího vojenského vybavení. Uvidíme také kontroverzní, moderní budovu Muzea současného umění (Kunsthaus), od které budeme pokračovat po břehu řeky Mur k Murinsel, umělému ostrovu, jehož konstrukce je klenotem moderní architektury. Zážitkem bude i výjezd zu

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.