Adventní Hallstatt a Solná komora

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Traunsee, Gmunden
Název ubytování Adventní Hallstatt a Solná komora
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 090 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Užijte si nádherný vánoční čas v romantickém prostředí Solné komory - vánoční zvyky, vůně sušenek, punč, svítící lucerny, tradiční trhy starých řemesel v Hallstattu, Bad Ischlu, Wolfgangský advent, a to vše bez shonu velkých měst, v příjemné předvánoční atmosféře.

Popis dopravy:
Nástupní a svozová místa zdarma Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, Holice (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Tábor, Benešov, České Budějovice

Popis stravování

kontinentální snídaně

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Program zájezdu

1. den

V ranních hodinách odjezd z ČRdo oblasti Solné komory k jezeru Traunsee. Radostné očekávání Ježíška zde pocítí každý. Návštěva Gmundenu , adventní trhy na náměstí, keramická zvonkohra na radnici. Pokračujeme jezerní promenádou k vodnímu zámku Ort, ojedinělá atmosféra, arkádové náměstí s vánoční výzdobou, tradiční adventní trh. Přejezd do císařského městečka Bad Ischl, volno k návštěvě adventních trhů v centru města, možnost koupání ve zdejších termálních lázních Europatherme.

2. den

Půvabný adventní trh na malebném náměstí v městečku Hallstatt , ležícím u břehů stejnojmenného jezera. Pokračujeme k jezeru Wolfgangsee, tisíce světélek, vysoká svítící lucerna uprostřed jezera, tradiční trhy, to je Wolfgangský advent, který patří k nejkrásnějším v Rakousku. Návštěva St. Gilgen s obří adventní svící, prohlídka rodiště Mozartovy matky. Fakult. plavba po jezeře kolem lucerny do St. Wolfgangu na druhém břehu - živé jesličky, výstava betlémů, kostel sv. Wolfganga se slavným vyřezávaným oltářem. Odjezd do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.