Adventní Mariazell, Graz a čertovské dovádění

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

MARIAZELL • BÜRGERALPE • ČERTOVSKÝ PRŮVOD • GRAZ (UNESCO)

1. Den

1. DEN: V ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa trasy 1, 2) a po příjezdu do Štýrska se vydáme k prozkoumávání Mariazell. Projdeme křížovou cestou na kalvárijnímu vrchu k pohyblivému betlému a navštívíme voňavý svět rodiny Pirker, kde nahlédneme do tajů výroby včelích produktů – medových perníků, vosku i medoviny. Podíváme se na 5 metrů vysokou chaloupku postavenou z 1.000 kg medového perníku i živé jesličky s volkem a oslíkem. Navštívíme baziliku se soškou milosrdné Matky Boží, ve věži vystoupáme k betlému a také nahlédneme ke skvostům v její pokladnici. Na hlavním vánočním trhu před bazilikou si u největšího zavěšeného adventního věnce na světě budeme moci u stánku z jedlového dřeva nakoupit pravé a nefalšované místní produkty. Příznivci krásných zasněžených vyhlídek a romantické krajiny mohou absolvovat vyjížďku lanovkou na Bürgeralpe, kde se můžeme při jäggertee kochat pohledy na krásu sněhobílého okolí. V podvečer se ubytujeme, navečeříme a po setmění se vydáme do víru čertovského řádění. Během večerního průvodu se předvedou rohatí „krasavci“ v nejrozmanitějších strašidelných kostýmech s náročnými detailně vyřezávanými maskami, které se dědí z generace na generaci a mají nemalou cenu. Návrat na ubytování.

2. Den

2. DEN: Zájemci se mohou v brzkých ranních hodinách zúčastnit rorátů v Mariánském kostele v Mariazell probouzejícím se do první adventní neděle. Poté se všichni nasnídáme a vydáme se do hlavního města Štýrska – Grazu, jehož historické centrum je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Během prohlídky tohoto města se necháme unášet kouzelnou předvánoční atmosférou a na téměř 14 trzích se necháme zlákat k nákupu vánočních dárků a suvenýrů nebo se jen inspirujeme originálními nápady na vánoční výzdobu. Každý si zde najde určitě to, co je mu srdci nejbližší. Ve stáncích umělci nabízí tradiční štýrské výrobky a prvotřídní výtvory vyráběné z různorodých materiálů. Jinde si zase můžeme pochutnat na nejrůznějších kulinářských specialitách a zahřát se šálkem svařeného vína či punče. Malým návštěvníkům se rozzáří oči při pohledu na kolotoč, nostalgické Obří kolo, pohádkový vlak či další atrakce. Vánoční náladu ještě umocní nejrůznější hudební doprovody. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 390,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 116,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV - děti do 12 let (os/pobyt) - 58,- Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.