Adventní Salcburk, Berchtesgaden a průvod čertů ve Schladmingu

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Salcbursko, Salzburg
Název ubytování Adventní Salcburk, Berchtesgaden a průvod čertů...
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 3 390 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

V průběhu zájezdu si v této předvánoční době budeme plnými doušky užívat neopakovatelnou sváteční atmosféru Salcburku a Berchtesgadenu. Klidné a pohodové, ale také plné živých tradic, to je kouzlo vánočních trhů této oblasti. Na závěr Schladming, legendární průvod čertů, dlouholetá tradice, kde se „čertovské řemeslo“ dědí z generace na generaci.

Popis dopravy:
Nástupní a svozová místa zdarma Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, Holice (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Benešov, Tábor, České Budějovice.

Popis stravování

kontinentální snídaně

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Program zájezdu

1. den

V ranních hodinách odjezd z ČR, kolem poledne příjezd do městečka Oberndorf, krátká prohlídka městečka pod Alpami, působivá atmosféra, náměstí Tiché noci, kaplička Stille Nacht. Pokračujeme do nedalekého Salcburku , návštěva historického jádra (UNESCO), náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, náměstí Residenzplatz se známou zvonkohrou, Getreidegasse – jedna z nejdelších a nejmalebnějších ulic v historickém centru, Mozartův rodný dům, tradiční adventní trhy - Historický vánoční trh na náměstí Domplatz nebo vánoční trh na náměstí Mirabellplatz, působivé dekorace, kulinářské speciality, kulturní program aj.

2. den

Pokračujeme do Berchtesgadenu s neopakovatelnou atmosférou a kouzelnou kulisou pro konání vánočních trhů. Prohlídka historického centra městečka, toulání po trzích které zpříjemní svařené víno, bavorské dobroty, živé tradice a alpská lidová muzika. Bartolomějské Vánoce, fakult. plavba po jezeře Königsee až ke kostelu sv. Bartoloměje. V pozdních odpoledních hod. zastávka u kostela sv. Sebastiana v Ramsau, symbol zdejší krajiny a následuje horské středisko Schladming, kde si nenecháme ujít pověstné čerty a zúčastníme se největšího průvodu čertů na světě tzv. Krampuslaufy, které mají v Rakousku dlouholetou tradici. Po čertovském představení a pokud před pekelníky „neutečeme“, odjedeme v pozdních večerních hodinách do ČR. Předpokládaný návrat v časných ranních nedělních hodinách.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Salzburg nabízí návštěvníkům nejen procházku po Mozartových stopách Nejnavštěvovanějšími salzburskými památkami jsou ty, které souvisí právě se zdejším rodákem, hudebním skladatelem Wolfgangem Amadeem Mozartem. A také pochopitelně historické jádro Salzburgu, které bylo zapsáno v roce 1996 na listinu světového kulturního dědictví UNESCO.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.