Adventní Salzburg a Oberndorf

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Salcbursko, Salcburk
Typ ubytování Bez ubytování
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 750 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Salcburk, neboli Solnohrad (německy Salzburg) stál vždy na výsluní dějin. Vládli mu arcibiskupové a jejich bohatstvím byla sůl. Stověžaté město nad řekou Salzach je plné kostelů, klášterů a paláců. S hrnečkem punče v ruce se projděte malebnými uličkami, po kterých kdysi kráčel i nejslavnější salcburský rodák - Wolfgang Amadeus Mozart, jehož odkaz je patrný na každém rohu. A až se setmí, tak si v nedalekém Oberndorfu zazpíváme píseň Tichá noc, Svatá noc, která zde roku 1818 vznikla.
S průvodcem navštívíte (procházka včetně krátkých přestávek cca 2 hodiny):
zahradu zámku Mirabell, před kterým najdete první z adventních trhů v Salcburku - mají tu nejlepší pomerančový punč a pečené kaštany Makartovo náměstí s "Mozartovým obytným domem", hotelem Sacher a kostelem Nejsvatější trojice Obilnou uličku s půvabnými obchůdky a rodným domem W. A. Mozarta rezidenční náměstí s adventním trhem, kde seženete nejkrásnější přírodní vánoční ozdoby Mozartovo náměstí s kluzištěm a  "voňavým punčovým trhem" chrámové náměstí s nejstarším a největším adventním trhem, kde nezapomeňte ochutnat vynikající pečenou bramboru kapitulní náměstí pod pevností Hohensalzburg, která je dominantou města Volný čas (cca 3 hodiny) na procházky po adventních trzích. Podvečer odjezd do Oberndorfu, kde si v místní kapličce zabroukáme slavnou píseň Tichá noc. Před kaplí je malý adventní trh, kde voní cukrové makademiové oříšky.
Pokyny k odjezdu k tomuto 1-dennímu zájezdu již nebudou zasílány. Jako pokyny slouží následující informace:
Pokyny k odjezdu:
Praha - Na Florenci, dům č. 19 - 5.30 h   Benešov - před hotelem Benica (býv. motorest Švarc) 6.30 h Votice - autobusové nádraží 7.00 h Tábor - před vlakovým nádražím  7.30 h Soběslav - motorest Paluba 7.40 h České Budějovice - McDonald´s Strakonická ul. 8.30 h Sraz klientů 15 min před odjezdem.

Návrat do ČR ve večerních hodinách (do ČB cca ve 21.30 h, do Prahy cca ve 23.30 h)Tip z okolí
V Rakousku lze prožít dovolenou plnou kuriozit Dvojitou duhou začalo v salcburské oblasti léto a dětem prázdniny. Příroda kypí po deštivých dnech svěžestí a místní obyvatelé jsou v očekávání dobré turistické sezóny. Turisté jsou vítáni festivaly vína, výstavami květin a vyšňořenými domy.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.