Adventní Vídeň a opera Falstaff

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Vídeň
Název ubytování Adventní Vídeň a opera Falstaff
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 2 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pozvání na krásný adventní víkend ve Vídni, který umocní představení ve Vídeňské Státní opeře Falstaff od Giuseppe Verdiho. Předvánoční doba ve Vídni má zvláštní kouzlo, spojené s nádechem historie v takových místech, jakými jsou někdejší habsburská rezidence Schönbrunn nebo slavná Ringstrasse.
Důležité upozornění: pro zájemce o lístky na představení ve Vídeňské Státní opeře. Vstupenky na představení nejsou v ceně zájezdu. Ceny vstupenek nižší a střední třídy se pohybují v rozmezí 48 -137 EUR, dle vašeho výběru. Většina vstupenek se prodává měsíce dopředu a bývají velmi brzo vyprodány. Z tohoto důvodu je nutná vaše včasná rezervace! Na představení postačí formální společenský oděv. Ředitelství Státní opery ve Vídni si vyhrazuje právo na změnu programu i případnou změnu sólistů.
.

Popis dopravy:
Nástupní a svozová místa zdarma Praha, Poděbrady, Hradec Králové, Pardubice, Holice (Chrudim), Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Mikulov, Boskovice

Popis stravování

kontinentální snídaně

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu Ibis** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Program zájezdu

1. den

V ranních hodinách odjezd z ČRdo Vídně . Prohlídka historického centra (UNESCO), secesní architektura, procházka po slavné Ringstrasse s monumentálním Dómem sv. Štěpána aj. Individuální volno na Radničním náměstí, nejznámější adventní trh Christkindlmarkt. V podvečer se odjedeme ubytovat, individuální volno ve Vídni, večerní město. Zájemci o operu Falstaff (Giuseppe Verdi), jejíž předlohou se staly hry Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské a Jindřich IV., odjedou večer s průvodcem na představení do Vídeňské Státní opery, která je jednou z nejpřednějších operních scén světa. Po představení návrat na hotel.

2. den

Dopoledne prohlídka předvánočně vyzdobeného zámku Schönbrunn (UNESCO) s krásnými interiéry, hlavní sídlo císařského rodu Habsburků. Prohlídka zámku, rozlehlých zahrad, vánoční trhy u zámku. Odpoledne dokončíme prohlídku Vídně, variantně možnost návštěvy muzeí a světových galerií. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.



Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Krajané ve Vídni hrají českým turistům. A vánoční trhy hlásí, že se blíží advent Nazývají se Vlastenecká omladina a jejich mládí nasvědčuje tomu, že jsou potomky českých exulantů. Jejich představení Zkrocení zlé ženy by se líbilo i Shakespearovi. Stánek umění Albertina nabízí výstavu věnovanou pointilismu a s předstihem otevřené vánočními trhy upozorňují, že se blíží advent.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.