Alpy Hinterstoder - Wurzeralm, Huttersberg, skipas v ceně / č.8004

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Hinterstoder
Název ubytování Huttersberg
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 8 480 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

NOVINKA: Lyžování v nejbližších velkých lyžařských střediscích severních Alp. Pohodlný lyžařský zájezd do Alp (jen 540 km autobusem z Ostravy). V okolí oblíbeného hotelu Huttersberg se nachází dvě výborná lyžařská střediska (alpský masiv Totes Gebirge) Hinterstoder a Wurzeralm. Jsou zde skvělé sněhové podmínky a cca 70 km sjezdovek. Vzhledem k malé vzdálenosti jsou zřejmě nejvýhodnější lyžařskou alpskou oblastí pro krátké, víkendové zájezdy. Větší a o něco známější Hinterstoder nabízí 40 km sjezdovek, 14 lanovek a vleků ve výšce 700 – 2 000 m. Wurzeralm je královstvím sněhu s 25 km tratí, 7 lanovkami a vleky ve výšce 800 – 1.900 m. Obě střediska prošla v poslední době modernizací. Přibyly nové, skvělé sjezdovky (připravované ve spolupráci se slavným lyžařem Hanesem Trinklem) s parametry pro světový pohár (který se zde pravidelně pořádá). Střediska však zároveň nabízí dostatek sjezdovek pro začátečníky i středně výkonné lyžaře.
{{clanek:skimapa-Hinterstoder}}
{{clanek:skimapa-Wurzeralm}}


Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 8.15 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice. Další nástupní místa (na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ) jsou po trase Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jíčín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno (naproti pekárny Delta). Podrobnější informace k nástupním místům jsou uvedeny v "Důležitých informacích".

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetuvečeře výběr z menu (rakouské speciality, regionální kuchyně, vegetariánská kuchyně)

Popis ubytování

POLOHA: Hotel*** Huttersberg leží nad rekreačním střediskem Windischgarsten. Kolem hotelu jsou skvělé podmínky pro běžkaře. Wurzeralm je vzdálen cca 7 km, Hinterstoder cca 24 km.VYBAVENÍ: restaurace, recepce, parkoviště, Wi-Fi ve společných prostorách, krásná sauna, parní lázeň, stolní tenis (doporučujeme vlastní rakety a míčky, místní jsou „ohrané") POKOJE: dvoulůžkové pokoje (některé s možností 1-2 přistýlek) se sociálním zařízením sprcha/WC, sat TV, sejf, většina s balkónem.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v 8.15 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice přes Olomouc a Brno do Rakouska. . V podvečer příjezd na hotel, ubytování a večeře.

2. den

Ráno výjezd do Hinterstoderu (dějiště Světového poháru). Po zajištění zvýhodněných skipasů platných pro obě střediska celodenní lyžování. Po návratu na hotel možnost využití wellness.

3. den

Ráno krátký výjezd na Wurzeralm (dějiště Evropského poháru), celodenní lyžování. Během návratu na hotel krátká zastávka v alpském městečku Spital am Pyhrn. Možnost doplnění zásob v marketu, případně návštěva překrásné barokní katedrály Nanebevzetí Panny Marie.

4. den

Celodenní lyžování v Hinterstoderu. Odpoledne o lyžování (cca v 16.30 hodin) odjezd. Přibližně kolem 21. hodiny příjezd do Brna, po 22. hodině do Olomouce.

5. den

Velmi krátce po půlnoci příjezd do Ostravy (dle stavu silnic). Dle povětrnostních a sněhových podmínek je možná změna programu a pořadí navštívených středisek.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.