Dachstein

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 4 280 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ledovcová turistika v oblasti Dachsteinu – horské lesy a louky, skalní stěny, ledovce a jištěná cesta na vrchol. Během prodlouženého víkendu absolvujeme výstup po ledovci a také si vyzkoušíme pohyb po jištěné cestě, která nás zavede až na samotný vrchol Dachsteinu. Zájezd je vhodný pro začátečníky, kteří nemají předchozí zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Všechny své věci si poneseme jen při nástupu na horskou chatu, túru na vrchol absolvujeme nalehko.
Spát budeme ve společných noclehárnách horské chaty Wiesberghaus, kde je možné se stravovat.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Na chatě Wiesberghaus nás ubytují jen včetně polopenze. Polopenze se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Program zájezdu

1. - 2. den

Večerní odjezd, noční přesun do Rakouska; ráno zapůjčení horského vybavení, výstup z Hallstattu(511 m) údolím Echerntal k chatě Wiesberg Haus (1873 m); seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností (výstup asi 5 h).

3. den

Nalehko přes Simony Hütte (2206 m) na ledovec, po ledovci v lanových družstvech pod závěrečný strmý skalní výšvih na vrchol Hoher Dachsteinu (2995 m), který zdoláme po ktátké via ferratě; návrat na Wiesberg Haus stejnou cestou (celodenní túra asi 10 h).

4. den

Sestup z chaty Wiesberg Hausu naučnou stezkou kolem vodopádů a potoka Waldbach do údolí, ev. výstup via ferratou Echernwand (obtížnost C/D) nad Hallstattským jezerem; odpoledne odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (sestup asi 4 h).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.