Grossglockner hřebenem Stüdlgrat

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 9 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Grossglockner, nejvyšší vrchol Rakouska leží na hranici spolkových zemí Korutany a Tyrolsko. Svým tvarem připomíná pryamidu nebo také zvon, proto také jeho název "Velký zvoník". Výstup na nejvyšší horu Rakouska absolvujeme jižním hřebenem, zvaném Stüdlgrat. Jedná se o skalní lezení II. až III. stupně obtížnosti UIAA, s místy se vyskytujícími zbytky sněhu. Sestup z vrcholu pak absolvujeme po normální výstupové cestě. Výstup je určen jen zkušeným a zdatným jedincům. Dva dny budeme spát na horské chatě Stüdl Hütte, kde je možné se stravovat v místní restauraci.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Vhodné pouze pro zkušené vysokohorské turisty, kteří si již osvojili zacházení s cepínem a bezpečně zvládnou chůzi na mačkách a lezení na skále.Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Maximální počet účastníků jsou 2 os na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň můžete rovnou objednat celou polopenzi (32,5 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře obojí formou bufetu (výběr z několika polévek a hlavních chodů, salát, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR. V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou i teplou vodou a sprchou za poplatek.

Program zájezdu

1. den

Brzy ráno odjezd z Prahy, přesun do rakouského Kals am Grossglockner a dále po vysokohorské silnici k chatě Lucknerhaus (1918 m); výstup na chatu Stüdl Hütte (2801 m), obhlídka nástupu na hřeben a vyzkoušení horolezeckého vybavení (výstup asi 3 h).

2. den

Nalehko výstup jižním hřebenem Stüdlgrat, lezení ve skalním, místy mixovém terénu převážně II. až III. stupně obtížnosti na vrchol Grossglockneru (3798 m); sestup po normální výstupové trase přes chatu Erzherzog Johann Hütte (3451 m) a dále na Stüdel Hütte (celodenní túra asi 10 h).

3. den

Ráno sestup do údolí k chatě Lucknerhaus; dopoledne odjezd do ČR, návrat v odpoledních hodinách (sestup asi 2 h).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.