Korutanské Alpy - hotel Klein - skipas, bazén a wellness v ce...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Korutany, Goldeck am Millstätter See
Název ubytování Klein
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 11 680 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

BAD KLEINKIRCHHEIM - GOLDECK - GERLITZEN - TURRACHER HÖHE
Autobusový lyžařský zájezd s ubytováním ve skvělém hotelu Klein do Korutan, jedné z největších lyžařských destinací Rakouska. Výborné lyžařské středisko a světoznámé termální lázně Bad Kleinkirchheim nabízí 105 km sjezdovek (nyní otevřena další nová lanovka). Autorem některých tratí je samotný sjezdařský král Franz Klammer. Po dostavbě nových lanovek se stal velmi dobrým střediskem také blízký Goldeck (700 - 2.100 m, nejdelší, 9 km dlouhá černá sjezdovka Alp). Nové lanovky zařadily Goldeck mezi špičku, navíc láká pod střediskem umístěný aquapark Drautal Perle. Dále poměrně blízké korutanské středisko Gerlitzen Alpe ležící jen několik kilometrů od italských hranic nad romantickým jezerem Ossiacher See. Oblast drží rekord v počtu slunečních dnů v celém Rakousku. Stále modernizovaný Gerlitzen nyní nabízí 8 lanovek, 7 vleků a 50 km sjezdovek ve výšce až 1.910 m. Je zde doslova nespočet sněhových děl zajšťujících 100% sníh. Ideální alpské lyžařské středisko pro všechny kategorie lyžařů. Na závěr navštívíme čarokrásné vysokohorské lyžařské středisko Turracher Höhe. Zde najdete 40 km sjezdovek ve výšce 1.400 – 2.200 m, 15 lanovek a vleků. Také zde přibyla nová, dlouhá lanovka. V případě velmi špatných sněhových podmínek (za poslední roky zde nenastaly) zajišťuje absolutní jistotu sněhu ledovec Mölltal.

{{clanek:skimapa-Bad Kleinkirchheim}}
{{clanek:skimapa-Goldeck}}
{{clanek:skimapa-Gerlitzen}}
{{clanek:skimapa-Katschberg}}Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 8.00 hod. od parkoviště naproti Domu kultury města Ostravy (28.října 2556). Další nástupní místa (na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ) jsou po trase Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jíčín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno. Podrobnější informace k nástupním místům jsou uvedeny v "Důležitých informacích".

Popis stravování

Mimořádně bohatá polopenze: snídaně formou hojného bufetvečeře (opravdový kulinářský zážitek) o 4 chodech (plus salátový bufet)

Popis ubytování

POLOHA: Hotel*** Klein (případně depandance) je skvělý hotel nacházíejcí se poblíž centra krásného letoviska Seeboden, nad kouzelným jezerem Millstätter See. Ideální místo k výjezdům do okolních proslulých alpských lyžařských středisek. Vzhledem k podmínkám, které nabízí, by bylo jeho správné zatřídění ***plus.VYBAVENÍ: restaurace, recepce, menší bar, hala. Wifi (v hale), wellness - nádherná sauna a parní lázeň (vše v ceně). Hosté ubytovaní v tomto hotelu mají vstup zdarma do aquaparku Drautal Perle v nedalekém Spittalu.POKOJE: většinou dvoulůžkové, výborně vybavené pokoje (některé s možností 1-2 přistýlek) nabízejí sejf, fén, sprchu/WC, sat TV, balkón.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 8.00 od parkoviště naproti Domu kultury města Ostravy (28.října 2556) přes Olomouc a Brno do Rakousko (další nástupní místa najdete v "důležitých informacích"). V podvečer příjezd do hotelu Klein na ubytování a večeři.

2. den

Ráno po snídani odjezd naším autobusem do Bad Kleinkirchheimu. Po předání skipasů celodenní lyžování. V podvečer, po lyžování, návrat naším autobusem do hotelu, večeře.

3. den

Ráno po snídani odjezd naším autobusem na nejbližší lyžařské středisko Goldeck, celodenní lyžování. V podvečer, cestou z lyžování, zastávka s možností koupání v aquaparku Drautal Perle pod lanovkou na Goldeck. Příjezd do hotelu, večeře.

4. den

Po snídani odjezd naším autobusem na překrásné lyžařské středisko Gerlitzen Alpe nad kouzelným jezerem Ossiacher See. Celodenní lyžování. V podvečer, po lyžování, návrat naším autobusem do hotelu, večeře.

5. den

Ráno po snídani odjezd naším autobusem na celodenní lyžování na překrásném vysokohorském středisku Turracher Höhe. Po lyžování, kolem 16. hodiny, odjezd přes Vídeň, Brno (zde mezi 22 - 23 hodinou), Olomouc na ostravsko.

6. den

Velmi krátce po půlnoci příjezd do Ostravy (dle stavu silnic). Dle povětrnostních a sněhových podmínek je možná změna pořadí navštívených středisek.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.