Korutanské Alpy - Nassfeld - hotel Erlenhof, Aquarena v ceně...

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Nassfeld Hermagor
Název ubytování Erlenhof
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem od 4 080 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

TURISTIKA NASSFELD A OKOLÍ - KORUTANSKÉ ALPY
Turistika v Alpách spojená s rekreaci v pohádkovém okolí věhlasného střediska Nassfeld. Ubytování ve známém horském letovisku Kötschach – Mauthen, v krásném hotelu Erlenhof **** a jeho depandanci Stammhaus ***. V okolí najdete další turistické perly Korutan. Nad Kötschach-Mauten se zvedá nejvyšší štít čarokrásných Karnských Alp, Hohe Warte (2.780 m). Pod ním nejjižnější miniledovec Rakouska Eiskargletscher. Paradoxně, v době, kdy jiné, mnohem větší a známější ledovce prudce odtávají se tento malý zázrak prakticky beze změny stále drží. Jen 20 km je to do známého zimního i letního střediska Nassfeld. Zde je možno využít dvou lanovek, které Vás vyvezou do výšky takřka 2.000 m. Doporučujeme na tento výlet jednodenní kartu „Nassfeld Tageskarte“ (dospělí 26€, děti 13€), která platí na obě lanovky, jednu jízdu letní sáňkařskou dráhou Pendolino a volný výjezd horským taxi Piccolo Express. Za necelou půlhodinu od hotelu dojedete na divukrásné Lienzské Dolomity. Obě dostupná pohoří Vám nabídnou úžasné vápencové štíty, průzračná jezera a divoké soutěsky. Autem můžete pohodlně vyjet na známá vysokohorská sedla Plöckenpass (1.350 m) a Nassfeldpass (1.550 m), a odtud pokračovat do království hor. Pro zájemce o military (a nejen pro ně) možná návštěva zachovalých horských pevností z 1. světové války (včetně hloubených štol). V městečku skutečně mimořádné muzeum věnované bojům v horách. V dnešní napjaté době jistě stojí za návštěvu „krásný“ vojenský hřbitov obětí místních bojů (s překvapivě velkým počtem rodáků z Čech a Moravy).
Ke koupání slouží skvělý celoroční aquapark Aquarena, kde najdete víceúčelové bazény, tobogán, sportovní bazén, kryté bazény, dětský bazén, masážní trysky atd., pro hosty Erlenhofu zdarma. Dále přírodní, lesní koupaliště Waldbad v Mauthenu a samozřejmě nádherné koupání v jednom z nejteplejších (a nejjižnějších) jezer Korutan Presseger See (kousek za Nassfeldem).

Kötschach – Mauthen je známé centrum turistiky, horolezectví a cykloturistiky. V okolí objevíte úžasné výhledy na hory, horská jezera, divoké vodopády a úchvatné kaňony. V roce 2011 byl Mauthen zařazen do úzké skupiny obcí zaměřených na horolezectví a turistiku. Nabízí přes 100 km značených turistických tras. Také pro horolezce je Kötschach – Mauthen rájem. Okolní hory jsou známy pod souhrnným názvem Jižní vápencové Alpy. Kromě lezeckých stěn, lezeckých oblastí a via ferrat různých stupňů obtížnosti je zde také podzemní via ferrata. I když je tento turistický ráj vzdálen jen cca 150 km od jaderského moře, je to zde jen 540 km z Brna a cca 570 km z Prahy.

Popis dopravy:
Bez dopravy. Vzdálenost cca:z Brna 540 km z Prahy 570 kmz Ostravy 710 km

Popis stravování

Polopenze se podávají v hlavní budově: snídaně formou bohatého, italsko – rakouského bufetuvečeře výběr z menu: polévka, výběr ze 3 hlavních jídel, salátový bufet, desert

Popis ubytování

Krásný hotel**** Erlenhof leží v letovisku Kötschach – Mauthen, pod čarokrásnými štíty Jižních vápencových Alp. Je to centrum turistiky, golfu (3 hřiště v okolí 25 km) i kulinářství. V hotelu ochutnáte speciality majitele Franze Guggenbergera, který se řemeslu vyučil v nejznámějších italských kuchyních. Toto je viditelné na menu v Erlenhofu. Franz Guggenberger nabízí italské speciality i typické pokrmy korutanské kuchyně připravované z místních surovin, jako jsou sýry a masové speciality. Hotel se taktéž specializuje na nabídku kvalitních, především středoevropských vín a speciálních piv z místního pivovaru. Erlenhof se skládá z hlavní budovy = hotel Erlenhof****vedlejší dependance = penzion Stammhaus***několika krásných apartmánů: cca 100 m od Erlenhofu (viz. pobyt č.4213) V Erlenhofu najdete mimo vyhlášené restaurace také finskou saunu, fittness, malý golfový green, horolezeckou stěnu se skluzavkou, stolní tenis, badminton, dětské hřiště, trampolína, prolézačky (svým vybavením je Erlenhof zaměřen na rodiny s dětmi). Hosté mají v ceně zdarma vstup do Aquareny (1 km), na romantické lesní koupaliště (jezírko) Waldbad Mauthen a hotelové parkoviště.Erlenhof**** a Stamhaus***: všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou nebo vanou/WC, kabelovou TV, fénem, tresorem. Pokoje mají připojení na internet, většina pokojů je s balkonem. Stamhaus:pokoj dvoulůžkový standard - 2 lůžka, některé s jednou přistýlkouHlavní budova Erlenhofpokoj dvojlůžkový - 2 lůžka, některé s možností 1-2 přistýlekpokoj vícelůžkový - některé tvoří 2 propojené pokoje pro větší rodiny (až 5 osob)Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.