Korutanské třítisícovky nad údolím Malta

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 6 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Do alpského řetězu Hohe Tauern se od východu hluboko zařezává údolí Malta, uzavřené mnoha třítisícovými vrcholy. Z nich zvláště dominantně vyčnívá Hochalmspitze a Ankogel, z jejichž vrcholů je možné spatřit všechny významné vrcholy Rakouska – na západě Grossglockner, na severu Dachstein a na jihu bývají vidět dokonce i nejvyšší slovinské vrcholy – Mangrt, Triglav a Škrlatica. Právě vrcholy Hochalmspitze a Ankogel budou cílem našeho zájezdu. Při zdolávání jednotlivých vrcholů vystoupáme kolem tisíce výškových metrů. Na prvně jmenovaný ještě překonáme relativně dlouhou vzdálenost, předpokladem pro úspěšné absolvování tedy bude dobrá fyzická kondice. Zázemím nám po celou dobu bude jedna chata s možností stravování. Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR. V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Popis ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou vodou a teplou sprchou za poplatek.

Program zájezdu

1. den

Brzký ranní odjezd, denní přesun do rakouského údolí Maltatal k přehradě Kölbreinspeicher (1920 m), dále pěšky po břehu přehrady na chatu Osnabrücker Hütte (2026 m), (výstup asi 2 h).

2. den

Výstup podél horských potoků do sedla Preimlscharte (2953 m) a dále po ledovci na vrchol Hochalmspitze (3360 m), sestup zpět na chatu, nocleh. Z vrcholu se otevírají nezapomenutelné výhledy na pohoří Hohe Tauren a také na nedaleký nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner (celodenní túra asi 10 h).

3. den

Podél impozantního vodopádu Fallbach k jezírkům Schwarzhornsee a dále po ledovci na vrchol Ankogel (3252 m), sestup stejnou cestou zpět; ev. pro zdatné přechod vrcholu Ankogel a přes Kleiner Ankogel okružní cestou zpět na chatu (celodenní túra asi 7 h, ev. 9 h).

4. den

Romantickým ledovcovým údolím Kleinelendtal zpět k přehradě; před polednem odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.