Korutany, Jak Je Neznáte s Korutanskou kartou ...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

HOCHOSTERWITZ • VILLACHER ALPENSTRASSE • TURRACHER HÖHE • NOCKBERGSKÝ NÁRODNÍ PARK • BAD KLEINKIRCHHEIM • MUZEUM BONSAJÍ SEEBODEN • MALTA HOCHALMSTRASSE • GOLDECK • SPITTAL AN DER DRAU • ROSEGG • PYRAMIDENKOGEL

1. Den

1. DEN: Z Brna, svoz z Prahy 400 Kč (další nástupní místa trasy 1, 2, 3) vyjedeme v ranních hodinách. Naše poznávání Korutan začneme výhledem ze středověkého hradu Hochosterwitz, který hraběcí rod Khevenhuller vlastní od 16. století dodnes. O hradu se říká, že je nejkrásnějším renesančním hradem ve střední Evropě a tato majestátní stavba musela zapůsobit i na Walta Disneye, který si jej vybral jako předlohu k jeho filmu Šípková Růženka. Zájemci se budou moci do hradu i podívat (cca 12 €). Poté se vydáme horskou silnicí Villacher Alpenstrasse (v ceně), která začíná u skokanských můstků ve Villachu až na Dobratsch (1.732 m), do oblasti nejstaršího korutanského Chráněného přírodního parku. Cestou budeme mít celý Villach a okolní jezera jako na dlani, a z vyhlídkové plošiny „Rudá stěna“, která se nachází nad strží, se nám naskytne panoramatický výhled možná až na zasněžené vrcholky Julských a Karnských Alp a také do údolí na klikatící se řeku Drávu. Zájemci mohou také navštívit alpskou zahradu (cca 3 €) se zaměřením na alpskou flóru a rostliny z jiných horských oblastí na světě. Díky těmto kouzelným vyhlídkám patří tato cesta mezi nejkrásnější místa v Korutanech. Navečer se ubytujeme v hotelovém komplexu 3* s wellness u břehu Ossiašského jezera v krásné korutanské přírodě. Budeme mít možnost relaxovat v hotelu, využívat krytý bazén, fitness, několik saun. Večeře v hotelu.

2. Den

2. DEN: Po snídani budeme projíždět horskou krajinou s lesy borovic limba, z nichž některé jsou až 1.000 let staré, do oblasti Turracher Höhe. Zde se přeneseme do světa drahých kamenů – navštívíme největší rakouskou expozici jedinečných přírodních pokladů a vzácností – nejen drahých kamenů a minerálů, ale také zkamenělých stromů a originálních šperků (v kartě). Projdeme se kolem třpytivého horského jezera Turrachersee a poté vyjedeme moderní panoramatickou kabinovou lanovkou Panoramabahn (v kartě) až do výšky 2.000 m, odkud se nám naskytne dechberoucí pohled na svět horských ples, panorama pohoří Nockberge a při dobré viditelnosti i Julských Alp. Ti odvážnější z nás mohou sjet dolů alpskou horskou dráhou Nocky Flitzer dlouhou cca 1.600 m (cca 10 €). Poté budeme projíždět unikátní přírodní oblastí s mírně zvlněnými vrcholky kopců a nekonečnými alpskými pastvinami s pasoucími se koni a polehávajícími krávami - „Nockbergským národním parkem“. Tvar zdejších vršků připomínající kulaté nočky dal jméno celé oblasti. Přijedeme do atraktivního lázeňského střediska Bad Kleinkirchheim v blízkosti jezera Millstätter See, které se díky svým termálním pramenům a kouzelnému horskému prostředí stalo vyhledávaným a světoznámým centrem. Odtud nás kabinová lanovka přenese do světa kvetoucích alpských luk a hvízdajících svišťů, daleko od shonu dole v údolí (v kartě). Naší poslední zastávkou bude příroda v miniatuře – největší evropské muzeum bonsají v Seebodenu (v kartě) na břehu Millstätterského jezera. Mistrovsky vytvořené zenové zahrady na ploše více než 10.000 m² zahrnují asi 3.000 unikátních kousků japonských bonsají, z nichž některé jsou více než 100 let staré. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

3. Den

3. DEN: Po snídani se vydáme na nezapomenutelnou jízdu vyhlídkovou silnicí Malta Hochalmstrasse (v kartě) lemovanou bouřícími vodopády až k přehradě Kölnbreinsperre (1.933 m) s nejvyšší hrází Rakouska – je 200 m vysoká a dlouhá přes 600 m. Nezapomenutelné pohledy do 200 metrové hloubky i výhledy do okolí si užijeme z vyhlídkové plošiny Airwalk s prosklenou podlahou. Odpoledne se zastavíme ve městě Spittal an der Drau, odkud vyjedeme kabinovou lanovkou až na impozantní vrchol Goldeck (2.142 m) (v kartě) s ohromujícím panoramatickým výhledem od Millstätterského jezera až po nejvyšší rakouskou horu Grossglockner. Toto místo je rájem nejen pro turisty, ale i vyznavače populární hry geocaching. Na závěr dne se projdeme historickým centrem města Spittal an der Drau a podíváme se k jedné z nejkrásnějších renesančních staveb v Korutanech – zámku Porcia, který se nachází v místním parku. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. Den

4. DEN: Po snídani se vypravíme k zámku Rosegg (v kartě) s expozicí voskových figurín, kde ti odvážnější z nás mohou vstoupit do obrovského labyrintu (cca 4,50 €) na ploše neuvěřitelných 2.400 m². Kouzelným zážitkem bude návštěva zvířecího parku (v kartě), kde vedle místních druhů jako jsou kozy, jeleni a kozorožci, můžeme obdivovat i exotické druhy jako americké bizony, opice a klokany. S Rakouskem se rozloučíme impozantním rozhledem z rekonstruované vyhlídkové věže Pyramidenkogel (v kartě), které se také říká „spojka mezi nebem a zemí“. Výška 100 metrů z ní činní celosvětově nejvyšší dřevěnou rozhlednu. Dostat se až na nejvyšší ze 3 vyhlídkových plošin ve výšce 70,6 metru můžeme buďto po schodišti čítajícím 441 schodů nebo proskleným výtahem. A cestu dolů si můžeme zpestřit jízdou na skluzavce dlouhou přes 120 metrů (cca 4 €). Odjezd zpět do ČR, návrat ve večerních hodinách. Poznámka: V době vydání katalogu nejsou ještě publikovány karty pro rok 2017, a proto uvedené atrakce jsou dle roku 2016. V případě změny bude program upraven.

SLEVY ZA VČASNÝ NÁKUP

Všem klientům, kteří si do 29. 2. 2016 koupí zájezd z tohoto katalogu, bude poskytnuta sleva ve výši: 8% do 31. 12. 2015 6% do 31. 01. 2016 4% do 29. 02. 2016 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.

SLEVY PRO STÁLÉ ZÁKAZNÍKY

Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň 2x zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva pri zakoupení zájezdu ve výši: 10% do 31. 12. 2015 8% do 31. 01. 2016 6% do 29. 02. 2016 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Nárok na uplatnění slevy prokáže zákazník uvedením čísla své zákaznické karty nebo přiložením seznamu zájezdu, kterých se již zúčastnil. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.

SLEVY PRO SENIORY

Všem osobám starším 60 let bude poskytnuta sleva při zakoupení poznávacího zájezdu s odjezdem (odletem) do 30. 6. 2016 a po 1. 9. 2016 ve výši 5 % ze základní ceny zájezdu. Maximální výše této slevy je 2 000 Kč na osobu a zájezd. Sleva bude poskytnuta i 1 osobě cestující společně bez ohledu na věk. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 1300,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 290,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV - děti do 12 let (os/pobyt) - 145,- Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.