Last: Grossglockner-Heiligen - Rupertihaus u sjezdovky , skipa...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Vysoké Taury / Korutany, Heiligenblut
Název ubytování Grossglockner - Rupertihaus
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 9 880 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

NOVINKA: SKI OPENING - zájezd s ubytováním blízko sjezdovek.
Předvánoční vysokohorské lyžování v Alpách pod nejvyšším štítem Rakouska (Grossglockner 3.798 m). V jeho okolí najdete nejen 40 třítisícovek, ale také skvělé vysokohorské alpské lyžařské středisko Heiligenblut – Grossglockner. Heiligenblut je doslova obklopen ledovci, což přispívá ke kvalitě a množství sněhové pokrývky. Výhodou pro rodiče s menšími dětmi je dětský skipas zdarma.

Zájezd vypisujeme na základě vzrůstajícího zájmu o lyžařské zájezdy s dobrým ubytováním blízko lanovky. Účastníci využívají všech výhod, které jim hotely poblíž lanovky nabízí. Nejsou závislí na našem autobusu, na sjezdovky vyrazí kdy chtějí, na hotel se vrátí jak se jim to hodí. Byť je ubytování přímo ve středisku finančně o něco náročnější, tato „nezávislost“ za to mnoha lyžařům stojí.

Fantastická nadmořská výška je zárukou výborných sněhových podmínek od listopadu do druhé poloviny dubna (přesto je zde navíc ještě množství sněhových děl). Nabízí 12 lanovek a vleků, 60 km sjezdovek ve výšce 1.300 – 2.902 m s pohádkovými výhledy na Großglockner a nedaleké Lienzské Dolomity.
{{clanek:skimapa-Grossglockner Heiligenblut}}

{{clanek:bus-nastupni-mista}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 6.50 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice.Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase: Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno, Mikulov. Časy a přesná místa odjezdu jsou k dispozici na webu, odkaz na něj v popisu tohoto zájezdu. Přeprava převážně po dálnici s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno do Rakouska. V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace k nim jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bohatého bufetu (včetně koutu zdravé výživy)večeře – výběr z menu o 4 chodech (plus salátový bufet)

Popis ubytování

POLOHA: hotel *** Rupertihaus je pěkný a velmi dobře hodnocený hotel ležící nedaleko centra vysokohorského letoviska Heiligenblut a co je pro lyžaře nejdůležitější, jen cca 240 m od údolní stanice hlavní kabinové lanovky. Jen 100 m to je k lyžařskému vleku a nad hotelem vede centrální sjezdovka. V nejbližším okolí se nachází romantické náměstíčko a obchody. Z hotelu výhledy na okolní štíty a impozantní Grossglockner. Před hotelem zastávka skibusu (pokud by si někdo chtěl oněch 240 m ještě ulehčit).VYBAVENÍ: restaurace, recepce, bar. Hotel nabízí krásné wellness centrum se dvěma saunami a parní lázní. POKOJE: > Dvoulůžkový pokoj standard SEVER: dobře vybavené pokoje, některé s možností jedné přistýlky, sprcha/WC, fén, sat TV.> Dvoulůžkový pokoj standard JIH – o něco větší pokoje, některé s možností 1-2 přistýlky, sprcha/WC, fén, sat TV, sejf, balkón s výhledem na Grossglockner. > Jednolůžkový pokoj: menší než dvoulůžkové pokoje, k dispozici jen jeden pokoj na zájezd

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 6.50 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice, dále přes Olomouc a Brno do Rakouska (možnost zvolit dalších 9 nástupních míst). Přeprava převážně po dálnici s krátkými přestávkami přes Olomouc a Brno do Rakouska. Večer příjezd na ubytování a večeři do Heiligenblutu.

2. den

Po snídani a vyřízení zvýhodněných skipasů celodenní lyžování ve středisku Grossglockner-Heiligenblut (k lanovce cca 240 m). Nejvyšší stanice vleku končí ve výšce 2.902m (prakticky na úrovni „ledovcových středisek“). Po lyžování možnost navštívit minivánoční trhy (spíše stánky s jägertee, svařákem atd.) a wellness centrum v hotelu. Večeře.

3. den

Po snídani celodenní lyžování v resortu Grossglockner-Heiligenblut. Večeře.

4. den

Po snídani uvolnění pokojů (možnost uložení zavazadel v zavazadlové místnosti). Celodenní lyžování. Kolem 16. hodiny ukončení lyžování, převlečení. Následně uložení zavazadel v autobusu a odjezd přes Vídeň a Brno (zde kolem půlnoci) do Ostravy.

5. den

Velmi brzy ráno příjezd do Ostravy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.