Last: Korutany - hotel Klein - Top skipas, bazén a wellness v c...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Korutany, Katschberg
Název ubytování Korutanské Alpy - Klein
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 9 280 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

BAD KLEINKIRCHHEIM – KATSCHBERG – TURRACHER HÖHE. Populární autobusový lyžařský zájezd v ideálním lyžařském termínu s ubytováním v dnes již „proslulém“ hotelu Klein (pořádáme zde zájezdy od roku 2010) do Korutan, jedné z největších lyžařských destinací Rakouska. Novinkou je zařazení nápoje k večeři. Zákazníci, kteří jezdí do Rakouska často, jistě ví, kolik ušetří. Výborné lyžařské středisko a světoznámé termální lázně Bad Kleinkirchheim nabízí 105 km sjezdovek (nyní otevřena další nová lanovka), vše obsluhuje 25 lanovek a vleků. Autorem některých tratí je samotný sjezdařský král Franz Klammer. Možnost individuální návštěvy fantastických termálních lázní. Následuje perfektní lyžování na Katschbergu, přes 70 km sjezdovek ve výšce 1.600 - 2.250 m. Především „dálniční“ supersjezdovka A 1 dlouhá 7 km je známá v celém Rakousku. Pro vyznavače extrémů zde najdete sjezdovku „Diretisima“ o sklonu až 100%. Na závěr navštívíme čarokrásné vysokohorské lyžařské středisko Turracher Höhe. Zde najdete 40 km sjezdovek ve výšce 1 400 – 2 200.m, 15 lanovek a vleků. Také zde přibyla nová, dlouhá lanovka.
V případě mimořádně špatných sněhových podmínek (za poslední roky zde nenastaly) zajišťuje absolutní jistotu sněhu ledovec Mölltal, na který také platí TOP skipas. Pokud by zde naopak byla sněhová kalamita, která neumožňuje bezpečný výjezd do vysokohorského prostředí, možno navštívit střediska s bezpečně dosažitelnou údolní stanicí lanovky v „nížině“, např. nedaleký Goldeck.

{{clanek:skimapa-Bad Kleinkirchheim}}
{{clanek:skimapa-Katschberg}}
{{clanek:skimapa-Turracher Höhe}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 7.45 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice. Další nástupní místa, na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ, jsou po trase Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno. Přesná nástupním místa a jejich časy odjezdů jsou uvedeny v "Důležitých informacích". V průběhu cesty jsou plánovány pravidelné přestávky po 3 - 4 hodinách nepřetržité jízdy na čerpacích/rest stanicích, na cca 10-15 minut. Přesnější informace jsou sděleny v průběhu cesty dle dopravní situace. Možnost zakoupení místenky

Popis stravování

Mimořádně bohatá polopenze s nápoji: snídaně formou hojného bufetvečeře (opravdový kulinářský zážitek) o 4 chodech (plus salátový bufet) NOVINKA pro rok 2019: k večeři jeden nápoj (1/2 l piva, nebo ¼ l vína, nebo ½ l nealko).

Popis ubytování

POLOHA: Hotel*** Klein je skvělý hotel nacházející se poblíž centra krásného letoviska Seeboden, nad kouzelným jezerem Millstätter See. Ideální místo k výjezdům do okolních proslulých alpských lyžařských středisek. Hotel leží poblíž centra letoviska (dosažitelné krátkou procházkou) a nedaleko města Spital s pěkným aquaparkem. Vzhledem k podmínkám, které hotel nabízí, by bylo jeho správné zatřídění *** superior. VYBAVENÍ: restaurace, recepce, menší bar, hala, Wifi (v hale), wellness - nádherná sauna a parní lázeň. Hosté ubytovaní v tomto hotelu mají vstup zdarma do aquaparku Drautal Perle v nedalekém Spittalu.POKOJE: výborně vybavené pokoje nabízejí sejf, fén, sprchu/WC, sat TV, většina s balkónem. > Dvojlůžkové pokoje, některé s možností 1-2 přistýlek > Jednolůžkový pokoj (k dispozici jen jeden pokoj na zájezd)

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 7.45 hod. z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice přes Olomouc a Brno do Rakouska (zastávky na nástupních místech uvedených ve SoZ / časy odjezdů z jednotlivých nástupních míst - zastávek jsou uvedeny v "Důležitých informacích"). V podvečer příjezd na ubytování a večeři do hotelu K

2. den

Po snídani odjezd do Bad Kleinkirchheimu. Velké alpské lyžařské středisko, excelentní termální lázně, obchody, promenáda. Po vyzvednutí skipasů celodenní lyžování. Alternativa - zájemci mohou individuálně ukončit lyžování kolem 13. - 14. hodiny, uložit lyže v autobusu a po zakoupení vstupného na 2 (maximálně 3) hodiny navštívit ultraluxusní termální lázně Römerbad (vedle hlavní stanice lanovky, poblíž parkoviště našeho autobusu). V pozdní odpoledne, kolem 16.45 návrat do hotelu, večeře, sauna aj..

3. den

Po snídani odjezd na Katschberg, celodenní lyžování. V podvečer, během návratu zastavení na koupání v aquaparku Drautal Perle. Po koupání přejezd na „pozdnější“ večeři.

4. den

Po snídani výjezd na překrásné vysokohorské lyžařské středisko Turracher Höhe, celodenní lyžování. Odpoledne, po 16. hodině odjezd přes Vídeň, Brno, Olomouc na ostravsko.

5. den

Velmi krátce po půlnoci příjezd do Ostravy (dle stavu silnic).Tip z okolí
Rakouský Katschberg je ideální pro rodiny. I tak se tu dá ale divoce zalyžovat O korutanském Katschbergu odborníci žertují, že to je lyžařské středisko s největší koncentrací dětských kočárků v Rakousku. Pravda, zdejší areál je určený hlavně rodičům s dětmi. Kdo si ale myslí, že si tady kvůli tomu pořádně nezalyžuje, ten se plete.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.