Město Vánoc Steyr

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Horní Rakousko, Steyr
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nezapomenutelný adventní výlet do Linze (hlavního města Horního Rakouska) a do města Vánoc - Steyru s malebným Christkindlem. Také uvidíte největší adventní kalendář na domech ve Steinbachu, svezete se parní úzkokolejkou a navšítvíte klášter Kremsmünster.
Velice pěkný zájezd do Horního Rakouska, kde uvidíte to nejlepší, co může tato oblast v předvánočním čase nabídnout. Především si budete moci vychutnat jedinečnou atmosféru Steyru, města, kde v Rakousku bydlí podle tradice Ježíšek (Christkindl). Během dne můžete na náměstí potkat živého Ježíška a samozřejmě také navštívit zdejší vánoční trh a muzeum Vánoc s největší sbírkou historických vánočních ozdob na světě (i z Čech). V blízkosti Steyru zavítáte na poutní místo Christkindl a také do romantického městečka Steinbach s proslulým největším rakouským adventním kalendářem a unikátním Domem jesliček. Dalším nezapomenutelným zážitkem zajisté bude jízda parní železnicí po nejstarší rakouské úzkokolejné trati ze Steyru do Grünburgu.

Popis ubytování

UbytováníUbytování je zajištěno ve velice pěkném 4* hotelu Landhotel Eckhard pouhých 6 km od Steyru. Hotel nabízí komfortně zařízené dvou- a třílůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením, TV, WiFi (zdarma), telefonem a trezorem. Jednolůžkové pokoje jsou za příplatek.
Stravování: snídaně formou bufetu v ceně

Program zájezdu

1. den,

odjezd z ČR v ranních hodinnách, příjezd na poutní místo Pöstlingberg, návštěva baziliky, poté prohlídka centra Linze s průvodcem, volný čas k návštěvě vánočních trhů a k nákupům. Odpoledne si budete moci prohlédnout město Vánoc Steyr, včetně muzea Vánoc a vánočních trhů, následuje ubytování.

2. den,

po snídani navštívíme poutní místo Christkindl: poutní kostelík, vánoční poštovní úřad, muzeum s největšími jesličkami na světě. Atraktivní přejezd nejstarší rakouskou úzkokolejnou parní železnicí ze Steyru do Grünburgu u Steinbachu - prohlídka městečka Steinbach s adventním trhem a největším rakouským adventním kalendářem, možnost návštěvy Domu jesliček. Na závěr navštívíme klášter Kremsmünster (platba v CK). Návrat do ČR ve večerních hodinách (do ČB cca ve 20.30 h, do Prahy cca ve 22.30 h).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.