Ötztal – skialpový přechod

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 7 480 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oblast rakouského Ötztalu patří po právu mezi nejkrásnější skialpinistické oblasti Alp. Čtyřdenní skialpinistický přechod nám umožní poznat tuto legendární oblast poměrně důkladně. Budeme postupně nocovat na třech různých horských chatách a v případě přznivých podmínek se pokusíme o sjezd celkem tří  třítisícovek. Součástí programu bude i rekapitulace základních dovedností a bezpečného pohybu v zimních horách rozšířená o specifika lyžování v ledovcovém terénu. Tento program je určen mírně pokročilým skialpinistům, kteří si chtějí ověřit, upevnit a rozšířit svoje předchozí zkušenosti pod vedením zkušených profesionálů.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace) sedací úvazek, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.Skialpinistické vybavení (lyže, boty, stoupací pásy) a lavinový set (lavinový přístroj, lopata, sonda): Pokud nevlastníte svoje vlastní vybavení, poradíme vám s nákupem nebo jeho zapůjčením. 

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR. V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Program zájezdu

1. den

Ranní odjezd z Prahy do rakouského Ventu (1900 m), výstup údolím Niedertal na Martin-Busch Hütte (2501m), asi 3 hodiny.

2. den

Celodenní přechod na Similaun Hütte (3019 m), cestou výstup na Similaun (3606 m), sjezd po ledovci Niederjochferner.

3. den

Celodenní přechod na Hochjoch Hospiz Hütte (2412 m), cestou místo nálezu Ötziho, přechod přes sedlo Hauslab Joch (3279 m), výstup na Finel Spitz (3516 m), sjezd po ledovci Hochjochferner.

4. den

Výstup po Kesselwandferner na Fluchtkogel (3500 m) a sjezd po ledovci Guslarferner zpět do Ventu; večerní návrat do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.