Pohodový týden - Rakousko - Alpský král Grossglock

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Evropa, Rakousko
Název ubytování Ubytování Aac + Aak
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 12 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: Snídaně je formou švédského stolu a k večeři výběr z menu a salátový švédský stůl. Jedenkrát máme místo večeře grilování.

Popis ubytování

Ubytování:Ubytováni jsme v krásném komfortním ****hotelu se vším potřebným komfortem (pokoje se soc. zařízením, fénem, TV, ledničkou, krytým bazénem, saunou,…) v krásném prostředí malého městečka Rangersdorf ve spolkové zemi Korutany. Součástí je i karta KAERTNEN CARD, která umožňuje zdarma využívat lanovky, busy, vstupy do koupališť apod.

Program zájezdu

1. den:

odjezd z ČR v podvečerních hodinách do Rakouska.

2. den:

ráno příjezd na ubytování do RANGERSDORFU (900 m) dopolední snídaně, ubytování dle možnosti hotelu, první seznámení s tímto krajem speciálním „vlakem“ BLUMMENZUG na MARTELER (1 836 m), základní varianta (1,5 z 5, 2 hod, ↑ 120 m, ↓ 120 m): menší okružní túra kolem salaše LACKNERALM (1 946 m), sjezd do údolí opět „vlakem“, večeře.

3. den:

snídaně, odjezd busem přímo pod nejvyšší horu Rakouska GROSSGLOCKNER do HEILIGENBLUT (1 250 m). Základní varianta (2 z 5, 5 hod, ↑ 150 m, ↓ 150 m): výjezd lanovkou na SCHARECK (2 552 m), panoramatická okružní kouzelná túra přes HOCHTOR (2 576 m) zpět na Schareck či těžší varianta přes WEISSENBACHSCHARTE (2 675 m) a zpět lanovkou nebo pěšky až do Heiligenblutu. Při zpáteční cestě zastávka a vycházka k vodopádům JUNGFERNSPRUNG. Všichni odjezd do hotelu, večeře.

4. den:

snídaně, odpočinkový den, odjezd busem do GLANZU, lodí přes jezero MILLSTÄTTER SEE až do SEEBODENU, dále výjezd nostalgickou zubačkou KREUZECK (1 220 m), krátká okružní túra kolem WALDRIED zpět k zubačce a sjezd do údolí, potom přejezd do FLATTACH, kratší túra (2,5 hod.) soutěskou RAGGASCHLUCHT, pak odjezd busem do hotelu, večeře formou grilováním.

5. den:

snídaně, odjezd busem do FLATTACHU (1 200 m). Základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑ 50 m, ↓400 m): výjezd lanovkou do ledového světa k panoramatické restauraci EISSEE (2 780 m) dle aktuálních sněhových podmínek túra podél jezera WEISSEE (2 365 m) a k mezistanici lanovky, kterou sjedeme zpět na parkoviště. Všichni odjezd na hotel, večeře.

6. den:

snídaně, odjezd busem do MALLNITZE (1 200 m). Výjezd lanovkou do výšky 2 630 m, jen menší túra pod vrchol Ankogel a zpět k horní stanici, sjezd na parkoviště. Těžší varianta (2 z 5; 3 hod., ↑600 m, ↓ 600 m): jedinečná túra až na vrchol ANKOGEL (3 252 m) a zpět stejnou cestou k horní stanici lanovky, opět sjezd k busu. Přejezd na lanovku, kterou vyjedeme na GOLDECK, základní varianta (2 z 5, 3 hod., ↑150m, ↓ 400m): od horní stanice (2 050 m) vystoupáme na vrchol GOLDECK (2 142 m), dále přes GOLDECKHÜTTE (1 929 m) až do mezistanice (1 640 m). Lehčí varianta z vrcholu Goldeck zpět na lanovku. Odjezd všichni busem na hotel, večeře.

7. den:

snídaně, dopoledne odjezd do ČR vysokohorskou silnicí GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE a příjezd v pozdních nočních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.