Pohodový týden v Alpách - Rakousko, Itálie - Ötzta

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Evropa, Rakousko
Název ubytování Ubytování Aoe+Oet
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 14 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: Snídaně je podávána formou bohatého švédského stolu a večeře menu s výběrem ze 4 chodů včetně salátového švédského stolu. Jedenkrát pro nás majitelé připraví typickou místní večeři - selský bufet. Strava v tomto hotelu nadchne určitě každého z vás, patří mezi to nejlepší, co rakouská gastronomie nabízí.

Popis ubytování

Ubytování:Náš komfortní ****hotel leží až na samém konci údolí v malém městečku Obergurgl v nadmořské výšce 1 930 m n. m. a nabízí krásné 2lůžkové pokoje se sprchou a WC, sat. TV, telefonem a fénem. Součástí hotelu je i relaxační zóna se saunami, tureckou lázní, ledovou jeskyní atd.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceRakouské AlpyNa horský masív Alp narazíme hned v sousedním Rakousku. Na území Rakouských Alp najdeme tři z celkových šesti rakouských národních parků. Největším národním parkem je NP Vysoké Taury, kde se nachází i nejvyšší hora Rakouska, Grossglockner (3 798 m n. m.) nebo úchvatné třístupňové Krimelské vodopády, páté nejvyšší na světě. Národní park Nockberge, je oceňován pro svou bohatou faunu a flóru. Nejmladším národním parkem je pak NP Kalkalpen. Stejně jako všechny části Alp, i do Rakouských Alp míří turisté v každé roční době za odpočinkem i sportovními výkony. V zimě sem míří tisíce lyžařů, aby prověřili kilometry sjezdových tratí světového významu na Kaprunu, v Innsbrucku, v Zillertalu, Kitzbühelu nebo na Stubai. Sněhová pokrývka tu bývá až 200 dní v roce. V létě sem míří turisté snad do každého alpského údolí.Toulat se zde lze po tichých alpských loukách. K odpočinku zvou i procházky podél horských jezer. Rakouské Alpy se mohou pyšnit neobyčejně velkým počtem horských jezer a ok. Jejich počet se odhaduje na 580 a jsou většinou ledovcového původu. Známé je jezero Achensee, Attersee, Traunsee nebo Mondsee. K doslova středomořskému koupání a pohodě zvou Korutanská jezera při hranicích s Itálií lemována luxusními plážemi a vilami. Ve Vysokých Taurech jsou pak vybudované obrovské vodní nádrže, které mají vysoký energetický význam pro celou zemi. V Rakouských Alpách lze strávit několik pohodových týdnů. Užívat si tak budete nenáročného toulání po rozlehlých horských loukách, výjezdů lanovkou na horské štíty, koupání se v jezerech či koupalištích nebo sjíždění bobových a sáňkařských drah. Outdooroví nadšenci pak jistě ocení značené turistické, bikové a horské chodníky nebo zajištěné cesty, tzv. Klettersteigy, které jsou navrženy pro všechny výkonnostní třídy lezců. Úzká alpská údolí jsou doslova rájem pro paraglidisty. V Rakouských Alpách začíná mnoho značených dálkových cyklistických tras, které jsou všude doprovázeny dokonalými servisními, ubytovacími a stravovacími službami. Nemalým lákadlem je i pověstná rakouská kuchyně, doplněná vynikajícím šňapsem a vše podtrhává rakouská čistota a pohostinnost. Pověstné jsou alpské večery, které jsou vždy oslavou dobrého jídla, pití a typické rakouské muziky. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru

Program zájezdu

1. den:

odjezd z ČR do Rakouska.

2. den:

ráno příjezd do OBERGURGLU (2 000 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, výjezd lanovkou jen pár metrů od hotelu na HOHE MUT (2 653 m), základní varianta (2 z 5, 5 hod.↑200 m,↓650 m): údolím ROTMOOSTAL (2 641 m) k chatě SCHÖNWIESHÜTTE (2 226 m), dále ještě výstup k další chatě LANGTALERECKHÜTTE (2 450 m) a zpět kolem vodopádů ROTMOOSWASSERFÄLLE (2 150 m) až do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 5 hod., ,↑650 m): od chaty Schönwieshütte přímo k vodopádům a do hotelu.

.2

Po vydatné snídani vyjedeme lanovkou a ocitneme se v samotném srdci velehor. Obklopeni ledovci se seznámíme s okolními velikány a jednoduchou trasou zahájíme naše alpské putování. Za nedlouho sestoupíme do údolí přímo pod ledovcem ROTMOOSFERNER a napojíme se na zpevněnou vozovou cestu. Zhruba dvouhodinové prodloužení trasy k LANGTALERECKHÜTTE zájemcům umožní proniknout i do údolí ledovce HANGERERFERNER vznikajícího na úpatí hroy HINTERER SEELENKOGEL (3 489 m). Základní i lehčí variantu čeká další klesání od chaty SCHÖNWEISHÜTTE kolem bouřícího vodopádu tvořeného tajícím Rotmostalským ledovcem. Báječnou podívanou doplní i výhledy na vesničku OBERGURGL i příjemné posezení u typické tyrolské chaty DAVIDSHÜTTE. Zpevněnou stezku a vozovou cestu jen sporadicky střídá mírně kamenitý terén a lesní pěšina. V poslední části projdeme již jen kousek vzdálenou vesničkou OBERGURGL a závěr odpoledne strávíme v relaxační zóně našeho komfortního hotelu.

3. den:

snídaně, odjezd busem do SÖLDENU (1 377 m), výjezd lanovkou a sedačkou na ROTKOGL (2 329 m) základní varianta (2 z 5, 6 hod ↑50 m,↓300 m) : přes LANGEGG (2 450 m)až k chatě ROTKOGLJOCHHÜTTE (2 662 m), dále přes chatu RETTENBACHALM (2 145 m) ke střední stanici lanovky Gaislachkoglbahn, kterou vyjedeme až do výšky 3 058 na GAISLACHKOGL, odkud jsou fantastické výhledy po ledovcích. Sjezd lanovkou do SÖLDENU, odjezd busem na hotel, večeře.

.3

Světoznámé středisko SÖLDEN má bezesporu co nabídnout i v létě. Naše základní trasa začíná asi hodinovým stoupáním, které zahájíme od horní stanice lanovky. Na vrcholu ROTKOGL si odpočineme v útulné restauraci a podíváme se také do přilehlého kostelíka na úpatí hory, od kterého se nám naskytnou nádherné pohledy do ötztalského údolí. Výstup je možné absolvovat kromě klasické stezky i po zpevněné vozové cestě, což umožní dosáhnout vrcholu i méně zdatným. Následný prudší sestup nás dovede až k chatě RETTENBACHALM. Zde se setkáme s lehčí variantou, která místo výstupu na ROTKOGL po výjezdu lanovkou zvolí nenáročnou procházku po vrstevnici vedoucí přímo nad údolím. Dále pokračujeme po rovinaté pasáži ještě asi 1,5h kolem mýtné silnice a dále nenáročnou pěšinou až k lanovce na GAISLACHKOGL. Výjezd nad hranici 3 000 m pak bude korunovat celý den. Odpoledne pak jistě zbyde čas projít se slavným střediskem zimních sportů či zvolit rychlejší návrat na hotel pomocí místní MHD. Téměř neomezené možnosti naší karty pak lákají na využití ledovcového autobusu a lanovky na RETTENBACHFERNER resp. TIEFENBACHFERNER. Tuto možnost kombinovatelnou s lehčí variantou je vhodné zvolit i jako individuální variantu například pro odpočinkový den.

4. den:

snídaně, odjezd busem do nejvýše položené vesnice v Tyrolsku, do VENTU (1 895 m), základní varianta (2 z 5, 7 hod., ↑500 m,↓950 m): lanovkou na STAHLEIN (2 356 m), poté pod druhou nejvyšší horou Rakouska WILDSPITZE (3 772 m) na BRESLAUER HÜTTE (2 844 m) pod ledovcovými jazyky po cestě č. 919 k chatě WERNAGTHÜTTE (2 755 m) a zpět do Ventu údolím Rofental. Jedná se o překrásnou středně těžkou túru s fantastickými výhledy na okolní ledovce. Těžší varianta (3 z 5, 8 hod., ↑700 m,↓1150 m): výstup na „třítisícovku“ WILDES MANNIE (3 023 m). Lehčí varianta (1,5 z 5, 5 hod., ↑400 m,↓400 m): údolím Rofental až k salaši HOCHJOCH HOSPITZ (2 412 m), všichni zpět busem, večeře.

.4

Dnes nás čeká první ze dvou "královských" túr tohoto zájezdu. Vzdálenostně náročnější, avšak profilově standardní túra nám poskytne nezapomenutelné pohledy na druhou nejvyšší horu Rakouska WILDSPITZE (3 772 m) v jehož bezprostřední blízkosti se budeme pohybovat. V rámci těžší varianty se dokonce "na dotek" přiblížíme k ledovci ROFENKARFERNER, který vzniká právě na této hoře. Stěžejní částí trasy je cca 2,5h chůze po vrstevnici, odkud budeme kromě WILDSPITZE pozorovat i mnoho ledovců a dalších třítisícových vrcholů v čele s KARLSPITZE, HOCHWILDE či FINALSPITZE, pod jehož vrcholem se nachází naleziště ledového muže ÖTZIHO. Na vrstevnici, začínající u BRESLAUER HÜTTE (2 844 m) se dostaneme po zpevněné široké cestě. Po ní nastoupáme cca 500 výškových metrů. Po absolvování zmíněného vrstevnicového traverzu pak následuje nenáročný postupný sestup a dále rovinatá pasáž vedená kouzelným údolím ROFENTAL. Závěr této nádherné túry, kterou projdeme za cca 7h, okoření visutý most, skrze který je možné cestu k busu nepatrně zkrátit. Z vrcholu WILDES MANNIE je pak za dobrých podmínek vidět až na italský ORTLER (3 905 m). Výstup na tuto horu však předpokládá, nejen vzhledem k převýšení, ale k terénu, větší zdatnost. Poslední část výstupové trasy prochází přes nestabilní kamenité podloží. O bezpečný průběh se však postarají pomocná lana či zábradlí. Při sestupu pod ledovcem přejdeme přes úzký hřeben, ale trasa se zanedlouho napojí na běžnou pěšinu. Od chaty BRESLAURE HÜTTE (výchozí bod pro zdolání WILDSPITZE) je možné dokončit okruh k lanovce nebo pokračovat po základní trase.

5. den:

snídaně, lehce odpočinkový den: dopoledne odjezd busem do UMHAUSENU (1 050 m), základní varianta (2 z 5, 3 hod., ↓400 m,): pěšky k ÖTZI-DORFU, prohlídka historického obydlí Ötziho, poté kolem vodopádů STUIBENFALL (1 400 m) do Niederthai (1 480 m), odpoledne návštěva jedinečného wellness centra AQUA DOME v Längenfaldu - nová atrakce tohoto údolí, horké prameny v krásném prostředí s výhledy na vrcholky Alp - nádherné zpestření zájezdu, večeře selský bufet.

.5

Tento den se projedeme téměř celým ötztalským údolím až na jeho začátek, do městečka UMHAUSEN. Kulturní část programu strávíme návštěvou archeoparku, který připomíná nejen pravěký život, ale dozvíme se zde i vše o unikátním nálezu ledového muže. Turistická část pak nabízí výstup po udržované a zpevněné cestě až k vrcholu nejvyšších tyrolských vodopádů. Pohled na 159 m vysoký vodopád z vyhlídkových plošin doplní i pohled na horolezce, kteří se z druhé strany snaží pomocí ferraty nebezpečný vodopád překračovat. Náš autobus nás poté převeze do LÄNGENFALDU, kde absolvujeme část relaxační - navštívíme unikátní termální lázně. Kombinace horké vody a výhledu na alpské velikány bude jistě dalším pěkným zážitkem.

6. den:

snídaně, odjezd busem do HOCHGURGLU (2 150 m), výjezd lanovkou až do výšky 3 005 m, kde se nachází TOP MOUNTAIN STAR, odkud jsou jedinečné 360° výhledy na okolní „třítisícovky“, základní varianta (2,5 z 5, 6 hod., ↑250 m,↓950 m): přes sedlo KÖNIGSJOCH (2 825 m), cestou SCHAEFEREGG až k italské chatě OBERE GLANEGGALM (2 062 m). Zpět do Hochgurglu místním busem. Lehčí varianta (1,5 z 5, 5 hod., ↑200 m,↓200 m): sjezd lanovkou zpět do Hochgurglu a panoramatickou cestou až do hotelu, večeře.

.6

Výjimečná túra začíná dech beroucími pohledy z HINTERER WUMKOGEL (3 082 m), kam za moment vystoupáme od horní stanice lanovky (3 015 m). Výhledy na italské DOLOMITY budou patřit k nezapomenutelným zážitkům. Za příznivých podmínek uvidíme až do vzdálenosti 100 km a budeme tak moci obdivovat vrcholy jako MARMOLADA, SASSO LUNGO či PIZ BOE. Samozřejmostí je výhled na rotmostalskou skupinu ledovců v ötztalském údolí, WILDSPITZE či průsmyk TIMMELSJOCH a jím protkanou vysokohorskou silnici apod. Základní varianta vede v náročnějším terénu, a kvůli každoročnímu posunu kamenů následkem tání sněhu, po ne zcela dobře značené cestě. Sněhové pasáže na počátku trasy brzy vystřídá kombinace krátkých prudších stoupání a klesání (do 30 výškových metrů). Následně se cesta mění v pohodlnou pěšinu, která postupně klesá až k rozcestí v údolí KÖNIGSTAL. Odtud začínáme opět stoupat, a to přibližně 400 m do sedla KÖNIGSJOCH. Ve výšce 2 835 m překročíme státní hranici a ocitneme se v italské provincii JIŽNÍ TYROLSKO. Italskou část trasy zahájíme klesáním, které vede po úzkých pěšinkách. Technicky náročnější cesta však nadchne úchvatnou podívanou na ledovec SEEBERFERNER vedoucí téměř od vrcholu hory MONTE PRINCIPE (3 403 m). Následná chůze po hřebeni zase nabídne fascinující pohledy do údolí pod námi (SEEBERTAL) zakrojeným hluboko do italského vnitrozemí. Následuje již jen jednoduché pozvolné klesání po pěšině, které zakončíme v místní restauraci. Již zhruba hodinu také pozorujeme nekonečnou spleť serpentýn horské silnice vedoucí na TIMMELSJOCH (2 474 m). Jen pár metrů od restaurace pak nastoupíme na místní bus, kterým se vrátíme zpět do OBERGURGLU. Průjezd vysokohorskou mýtnou silnicí přes průsmyk ve výšce 2 474 m se postará o další nevšední zážitek. Lehčí variantu čeká po sjezdu do mezistanice nádherná a velmi nenáročná procházka nad hranicí lesa. Panoramatické výhledy na vesničky HOCHGURGL UNTERGURGL a OBERGURGL si lze prodloužit díky možnosti dojít až ke střední části lanovky HOHE MUT, kterou lze ještě naposledy vyjet, a vychutnat si tak ještě další krásné pohledy. Ostatní po nenáročné stezce sestoupí až k hotelu. Možností je i návrat lanovkou k zastávce místního busu a využít naší kartu v dalších oblastech údolí.

7. den:

snídaně a odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.