Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Kouzelný Stub

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Evropa, Rakousko
Název ubytování Ubytování Aan
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 12 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: polopenze. Zážitkem je i kulinářský požitek z místní polopenze, snídaně je formou švédského stolu, večeře menu o 4 chodech s výběrem + švédský salátový stůl.

Popis ubytování

Ubytování:A právě v srdci tohoto kouzelného údolí najdeme zázemí našeho zájezdu v ***hotelu se ****komfortem v útulných pokojích se vším potřebným vybavením (sprcha, WC, sat. TV, lednička atd.) včetně wellness centra s rozlohou 120 m2.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceRakouské AlpyNa horský masív Alp narazíme hned v sousedním Rakousku. Na území Rakouských Alp najdeme tři z celkových šesti rakouských národních parků. Největším národním parkem je NP Vysoké Taury, kde se nachází i nejvyšší hora Rakouska, Grossglockner (3 798 m n. m.) nebo úchvatné třístupňové Krimelské vodopády, páté nejvyšší na světě. Národní park Nockberge, je oceňován pro svou bohatou faunu a flóru. Nejmladším národním parkem je pak NP Kalkalpen. Stejně jako všechny části Alp, i do Rakouských Alp míří turisté v každé roční době za odpočinkem i sportovními výkony. V zimě sem míří tisíce lyžařů, aby prověřili kilometry sjezdových tratí světového významu na Kaprunu, v Innsbrucku, v Zillertalu, Kitzbühelu nebo na Stubai. Sněhová pokrývka tu bývá až 200 dní v roce. V létě sem míří turisté snad do každého alpského údolí.Toulat se zde lze po tichých alpských loukách. K odpočinku zvou i procházky podél horských jezer. Rakouské Alpy se mohou pyšnit neobyčejně velkým počtem horských jezer a ok. Jejich počet se odhaduje na 580 a jsou většinou ledovcového původu. Známé je jezero Achensee, Attersee, Traunsee nebo Mondsee. K doslova středomořskému koupání a pohodě zvou Korutanská jezera při hranicích s Itálií lemována luxusními plážemi a vilami. Ve Vysokých Taurech jsou pak vybudované obrovské vodní nádrže, které mají vysoký energetický význam pro celou zemi. V Rakouských Alpách lze strávit několik pohodových týdnů. Užívat si tak budete nenáročného toulání po rozlehlých horských loukách, výjezdů lanovkou na horské štíty, koupání se v jezerech či koupalištích nebo sjíždění bobových a sáňkařských drah. Outdooroví nadšenci pak jistě ocení značené turistické, bikové a horské chodníky nebo zajištěné cesty, tzv. Klettersteigy, které jsou navrženy pro všechny výkonnostní třídy lezců. Úzká alpská údolí jsou doslova rájem pro paraglidisty. V Rakouských Alpách začíná mnoho značených dálkových cyklistických tras, které jsou všude doprovázeny dokonalými servisními, ubytovacími a stravovacími službami. Nemalým lákadlem je i pověstná rakouská kuchyně, doplněná vynikajícím šňapsem a vše podtrhává rakouská čistota a pohostinnost. Pověstné jsou alpské večery, které jsou vždy oslavou dobrého jídla, pití a typické rakouské muziky. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru

Program zájezdu

1. den:

odjezd ve večerních hodinách z ČR do Rakouska.

2. den:

příjezd do NEUSTIFTU (994 m), dopolední snídaně, ubytování dle možnosti hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5 možných; 4 hod., ↑300 m, ↓300 m): túra ke kouzelně položené chatě HOFER (1 284 m) a přes chatu BÄRENBAD (1 248 m), a zpět údolím OBERBERGTAL zpět do hotelu, večeře.

3. den:

snídaně, základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑280 m, ↓1 000 m) pěšky k lanovce, která nás vyveze k chatě AGRAR (1 794 m), odtud dále k chatě ELFERHÜTTE (2 080 m) po panoramatické cestě na PINNISALM (1 560 m) pak po cestě BESINNUNGSWEG, která vede krásným údolím až do hotelu. Trasu lze absolvovat i opačným směrem. Pro méně zdatné např. jen menší túra již zmiňovaným údolím k chatě ISSENANGERALM (1 366 m) a zpět, večeře.

4. den:

snídaně, odjezd busem k chatě GRAWA ALM (1 534 m), základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑650 m, ↓800 m) po cestě č. 136 k chatě SULZENAUHÜTTE (2 194 m) s nádhernými výhledy, zpět stejnou cestou až k vodopádům GRAWA (1 700 m) a podél potoka údolím MURTERBERGTAL do SPITZU(1 320 m). Ostatní výstup jen na vodopády. Všichni busem zpět do hotelu, večeře.

5. den:

snídaně, busem k údolní stanici na konci Stubaiského údolí, základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑150 m, ↓950 m), výjezd kabinkovou lanovkou až pod STUBAIER WILDSPITZE do výšky přes 3 000 m n. m., výstup na novou atrakci celého Tyrolska – TOP OF TYROL, což je vyhlídková terasa v neuvěřitelné výšce 3 210 m n. m., odkud se naskýtá panoramatický pohled na majestátný svět ledovců. Zpět lanovkou pod ledovec, nádherná túra přes GASGARTEN (2 620 m) po cestě č. 135 až do údolí k busu. Snadnější varianta je sjet lanovkou až k chatě DRESDNER HÜTTE (2 308 m), odkud lze sejít cestou pod lanovkou strmě do údolí (nejjednodušší varianta je sjet lanovkou až do údolí). Všichni odjezd do hotelu, večeře.

6. den:

snídaně, busem do FULPMESU (937 m), základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑300 m, ↓1 200 m), výjezd lanovkou na KREUZJOCH (2 210 m), kde byla vybudována nová panoramatická vyhlídková trasa STUBAIBLICK, kterou zvládnou opravdu všichni. Zpět lanovkou do údolí a pěšky až do hotelu – jednoduchá varianta. Pro zdatnější fantastická celodenní túra z vyhlídky do SEEJOECHL (2 518 m) a po cestě FRANZ-SEEN-WEG přes KEMATER ALM (1 673 m) odkud sestoupíme do prostřední stanice lanovky (1 351 m) a sjezd dolů k busu, večeře

7. den:

snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.