Pohodový týden v Alpách - Rakousko - Slunná terasa

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Evropa, Rakousko
Název ubytování Ubytování Add + Abj
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 11 790 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: polopenze. Snídaně je podávána formou švédského stolu, večeře je menu o 3 chodech a salátovým švédským stolem. Majitelé pro nás připravili také 1x typickou tyrolskou večeři.

Popis ubytování

Ubytování:Ubytování máme v *** hotelu přímo v srdci celého regionu a to ve Fissu, odkud lze podnikat nespočet lehkých i těžších túr. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, kabelovou TV, telefon, rádio a balkón. Součástí hotelu je i relaxační zóna se saunou a parní lázní.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceRakouské AlpyNa horský masív Alp narazíme hned v sousedním Rakousku. Na území Rakouských Alp najdeme tři z celkových šesti rakouských národních parků. Největším národním parkem je NP Vysoké Taury, kde se nachází i nejvyšší hora Rakouska, Grossglockner (3 798 m n. m.) nebo úchvatné třístupňové Krimelské vodopády, páté nejvyšší na světě. Národní park Nockberge, je oceňován pro svou bohatou faunu a flóru. Nejmladším národním parkem je pak NP Kalkalpen. Stejně jako všechny části Alp, i do Rakouských Alp míří turisté v každé roční době za odpočinkem i sportovními výkony. V zimě sem míří tisíce lyžařů, aby prověřili kilometry sjezdových tratí světového významu na Kaprunu, v Innsbrucku, v Zillertalu, Kitzbühelu nebo na Stubai. Sněhová pokrývka tu bývá až 200 dní v roce. V létě sem míří turisté snad do každého alpského údolí.Toulat se zde lze po tichých alpských loukách. K odpočinku zvou i procházky podél horských jezer. Rakouské Alpy se mohou pyšnit neobyčejně velkým počtem horských jezer a ok. Jejich počet se odhaduje na 580 a jsou většinou ledovcového původu. Známé je jezero Achensee, Attersee, Traunsee nebo Mondsee. K doslova středomořskému koupání a pohodě zvou Korutanská jezera při hranicích s Itálií lemována luxusními plážemi a vilami. Ve Vysokých Taurech jsou pak vybudované obrovské vodní nádrže, které mají vysoký energetický význam pro celou zemi. V Rakouských Alpách lze strávit několik pohodových týdnů. Užívat si tak budete nenáročného toulání po rozlehlých horských loukách, výjezdů lanovkou na horské štíty, koupání se v jezerech či koupalištích nebo sjíždění bobových a sáňkařských drah. Outdooroví nadšenci pak jistě ocení značené turistické, bikové a horské chodníky nebo zajištěné cesty, tzv. Klettersteigy, které jsou navrženy pro všechny výkonnostní třídy lezců. Úzká alpská údolí jsou doslova rájem pro paraglidisty. V Rakouských Alpách začíná mnoho značených dálkových cyklistických tras, které jsou všude doprovázeny dokonalými servisními, ubytovacími a stravovacími službami. Nemalým lákadlem je i pověstná rakouská kuchyně, doplněná vynikajícím šňapsem a vše podtrhává rakouská čistota a pohostinnost. Pověstné jsou alpské večery, které jsou vždy oslavou dobrého jídla, pití a typické rakouské muziky. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpy a Dolomity.Italské Alpy - zájezdyRakouské Alpy - zájezdyJulské Alpy - zájezdyFrancouzské Alpy - zájezdyA kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru

Program zájezdu

1. den:

odjezd z ČR do Rakouska.

2. den:

příjezd do FISSU (1 436 m), dopolední snídaně, ubytování dle možnosti hotelu, návštěva odpočinkového parku v Serfausu – „pyramidy“ vodní park…, možnost výjezdu lanovkou na první výhledy na okolní „třítisícovky“, večeře.

3. den:

snídaně, poté pěšky k dolní stanici kabinkové lanovky, výjezd na FISSERJOCH (2 436 m), základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑300 m, ↓400m): nádhernou panoramatickou cestou přes ZWÖLFERKOPF (2 596 m), dále po hřebeni až k jezeru BLANKASEE (2 720 m) až k horní stanici lanovky LAZIDBAHN (2 346 m) sjezd lanovkou zpět do SERFAUSU (1 430 m), místním busem na kartu zdarma zpět do hotelu. Lehčí varianta (2 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓470 m): dřívější sestup z hřebene k chatě KÖLNER HAUS (1 965 m). Sjezd dolů lanovkou a místním busem na kartu zdarma do hotelu. Všichni večeře.

4. den:

snídaně, dopoledne procházka k hradu LAUDEGG, panoramatickou cestou přes salaš OBLADIS, zpět do hotelu lanovkou, odpoledne odjezd autobusem do PRUTZU, v případě hezkého počasí koupání na koupališti s tobogánem nebo procházka kolem jezera do RIEDU, prohlídka městečka a odjezd na hotel, večeře.

5. den:

snídaně, pěšky do SERFAUS, výjezd kabinkovou lanovkou na LAZID (2 346 m), základní varianta (2 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): krásná túra k jezeru HEXENSEE (2 588 m), zpět přes sedlo ARREZJOCH (2 587 m), přes vyhlídku PEZID (2 770 m), zpět k horní stanici lanovky či až do střední stanice lanovky. Sjezd do údolí zpět k busu, odjezd do hotelu, večeře. Zajímavostí městečka Serfaus je i nejkratší metro na světě (pouhých 1 000 metrů), které spojuje východní a západní část. Aby tento nádherný kout Alp zůstal zachován i pro další generace, není dovolen vjezd automobilů do městečka. Všichni typická tyrolská večeře.

6. den:

snídaně, výjezd lanovkou na FISSERJOCH (2 436 m), základní varianta (2 z 5; 5 hod., ↑70 m, ↓970 m): tentokrát sestup k jezeru FROMMESSEE (2 220 m), dále přes salaš FROMESALP (1 620 m), zpět do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑200 m, ↓200 m), od horní stanice lanovky jen k jezeru FROMMESSEE (2 220 m) a zpět stejnou cestou, krásné vyhlídky do údolí. Pro zdatnější jedinečná cesta SPINNSEEWEG až k horní stanici lanovky a lanovkou do městečka SEE, odtud naším busem zpět do hotelu, večeře.

7. den:

snídaně, dopoledne odjezd, po cestě zastávka ve světově známém muzeum křišťálu Swarovski ve WATTENSU, příjezd do ČR ve večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.