Rakousko, Freeride a Gelände camp Mölltal + freeride telemark

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Korutany, Mölltal
Ubytování Apartmány
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 7 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Náplň kurzu, praktická část:

Dopolední a odpolední výukové bloky, denně cca 5-6 hodin, zaměřené na techniku jízdy mimo sjezdovky, v exponovaném terénu, v boulích, v lavinovém poli, ve firnu.


Nácvik, jak používat správně lavinový vyhledávač - pieps, praktický trénink vyhledávání pomocí lavinového vyhledávače 'piepsu' a lavinové sondy.


Ukázka vyrobení štandu po pádu do trhliny a vytahování spolulezce z trhliny.Náplň kurzu, teoretická část: Základní První pomoc při zasypání, ukázka výroby nouzových svozných prostředků z dostupné lyžařské výzbroje, pozdě večer záchranná akce v terénu.
Technika jízdy. Rozbor videozáznamu.Povinná výbava: Sjezdové či telemarkové lyže, boty, hole, Freeridové lyže výhodou, přilba, Lavinový vyhledávač, lavinová lopatka, lékárnička.


Na našich kurzech se snažíme co nejméně stát na svahu a vykládat, ale co nejvíce jezdit!!! Sjezdové lyžování objevilo před nedávnem Carving, metu, která bořila a stále boří téměř všechny zažité mýty. Je to beze sporu výborná technika, která lidi baví. Jsou však oblasti, které carving až tak neovlivňuje, jako například jízda ve volném neupraveném terénu, v boulích a podobně. My jsme se při organizování tohoto kurzu zaměřili právě na lyžování mimo sjezdovky a chceme Vám ukázat, že krása lyžování se neskrývá pouze na sjezdovkách. Poodhalíme Vám kouzlo prašanem vysněžených plání, úzkých skalnatých žlebů nebo strmých sjezdů a to jak na normálních lyžích tak i na telemarkách. Během kurzu si osvojíte řadu technik, k tomu potřebných, ale i techniku jízdy v boulích, proškolíme Vás o lavinové problematice a podobně. Po celou dobu programu je přítomen kameraman, který zaznamenává nejzajímavější momenty kurzu a to nejen pro výukové účely... každý z účastníků obdrží vlastní X-video, z průběhu kurzu!!!Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Bez stravy

Program zájezdu

1. - 4.den

Dopolední a odpolední výukové bloky, denně cca 5-6 hodin, zaměřené na techniku jízdy mimo sjezdovky, v exponovaném terénu, v boulích, v lavinovém poli, ve firnu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.