Rakousko, Lavinový kurz

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Korutany, Mölltal
Ubytování Apartmány
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 4 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Laviny k horám patří odjakživa a neodmyslitelně. Náš víkendový Lavinový kurz je určen především všem skialpinistům, snowboardistům, horolezcům a dalším, kteří se při svých sportovních aktivitách nacházejí mnohokrát v neupraveném, často navíc silně lavinézním a nebezpečném terénu. Hlavním cílem kurzu je tedy naučit se lavinám nejen rozumět, ale také po eventuálním pádu laviny zasypané či zraněné kamarády najít, vyprostit a poskytnout jim kvalifikovanou První pomoc.

Lavinoví odborníci a statistiky poukazují právě na to, že prvních 15 minut v lavině rozhoduje o přežití. Budete-li právě Vy ti zkušenější, kteří vědí 'co a jak dělat', pak máte mnohdy velkou šanci zachránit život sami sobě i svým přátelům. Během kurzu se dozvíte vše o tom, jak laviny vznikají, co jsou spouštěcí mechanismy vzniku a sesuvu laviny, jak najít zasypané, jak je správně vyprostit a jak poskytnout První pomoc. A to včetně všech teoretických a praktických ukázek a zkoušek přímo na místě - tedy v neupraveném horském terénu.

Máte chuť se učit novým věcem? Váš věk nehraje žádnou roli, rozhoduje pouze Vaše chuť se dále vzdělávat.Počet osob na instruktora: Max. 3-4 'kvalita našich služeb je na 1. místě'. Kurz není rozhodně 'odpočinkový' - je vážně velmi aktivní, odpočívat budete moci až po příjezdu domů.Základní povinná výbava jednotlivce: Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty nebo lyžařské boty 'tzv. přazkáče', teleskopické hole. Jako náhradu za skialpové lyže lze použít sněžnice, ale skialpové lyže jsou vhodnější. Lavinový vyhledávač - tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda 'v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh'. Dále: čelovku, poznámkový blok, tužku, přezůvky na chatu. Výstroj: nepromokavé kalhoty a bunda 'materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.', a další nutná zimní výstroj 'čepice, rukavice, atp.'.
Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Program zájezdu

1.den

Příjezd a říchod na chatu, večeře. Po večeři prezentace jednotlivých účastníků. Krátký úvod do kurzu a teoretická přednáška o Základním vybavení pro skitouring a laviny.

2.den

Teorie vzniku lavin obecně, prevence lavin, jak správně používat lavinový vyhledávač 'pieps', praktická ukázka + zkoušení, dále výstup na skialpech 'event. sněžnicích' do místních osvědčených lokalit, praktická ukázka Klouzavého bloku, Norské sondy, atp. Praktický trénink v terénu vyhledávání pomocí lavinového vyhledávače 'piepsu', včetně závěrečné praktické zkoušky vyhledání tzv. 'pozitivní' sondy do časového limitu max. 2 min. 30 sec. Základní První pomoc při zasypání, ukázka výroby nouzových kanadských saní ze skialpových lyží. Praktická simulovaná Záchranná akce přímo v terénu 'vyhledání, První pomoc + svoz'.

3.den

Ukázka vyproštění zasypaného z laviny, správné poskytnutí první pomoci, záchrana pomocí vrtulníku - 'jak na to'. Závěrečné celkové opakování a ukončení kurzu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.