Rakousko, Skialpinismus :: skialpinistický zájezd

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Ubytování Chata
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 2 550 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Skialpinismus (výlety na skialpech) k horám patří odjakživa. Napadnou-li v Alpách první zimní přívaly sněhu, je téměř nemožné se zde pohybovat bez sněžnic či skialpinistických lyží. Právě pomocí těchto zvláštních lyží s ještě „divnějším" vázáním a s pomocí stoupacích pásů se dostanete téměř na všechny překrásné vrcholy Alp.

Krajinou bez lidí, mimo hluk přeplněných lyžařských center, bez lanovek - jen s pomocí Vašich fyzických, psychických sil a Vaší vytrvalosti vstoupíte do nitra hor, kam se většina lidí nikdy v životě nepodívá. A jak dolů? Sundáme pásy, zaklapneme vázání na patě a jako u sjezdového lyžování se odpíchneme.

Nechte se unášet neporušeným jednolitým svahem, kde si sami určíte, jak velký oblouček to bude. Jestli zastavíte, rozhlédnete se, vyfotíte si vše. Anebo se opět odpíchnete a nespoutaným sjezdem s větrem v zádech dojedete jako divoký závodník až do údolí, ke dveřím vašeho vozu. Pak se otočíte, zhluboka se nadýchnete a řeknete si: ještě jednou...

Máte chuť se učit novým věcem? Nechcete už zažívat stres a sobectví druhých v přeplněných lyžařských centrech? Váš věk nehraje žádnou roli, ani není třeba žádných zvláštních znalostí a zkušeností, rozhoduje pouze Vaše chuť zažít pořádnou porci adrenalinu a průměrné fyzické a lyžařské dovednosti.
Základní povinná výbava jednotlivce: Skialpové lyže, stoupací pásy, skialpové boty nebo lyžařské boty (tzv. přazkáče), teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač - tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon.
Výstroj: Nepromokavé kalhoty a bunda (materiály např. Gelanots, Gore-tex, apod.), a další nutná zimní výstroj (čepice, rukavice, atp.).Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Snídaně

Program zájezdu

1.den

Sraz a nástup přihlášených účastníků dle „svozového" plánu. Dopoledne počátek výstupu na skialpinistických lyžích na horu Traunstein (1 691 m) a okolí v horské skupině Voralpen Alpen, eventuálně na hory Groser Sulzberg (1 400 m) a okolí v horské skupině Türnitzských Alp. Praktická ukázka a výuka základů skitouringu (obrátky, otočky, vysvětlení základních pojmů, vylepšení techniky), závěrečný sjezd do údolí.

2.den

Výstup na skialpinistických lyžích na další vrcholy v horské skupině Voralpen Alpen, eventuálně na další vrcholy v horské skupině Türnitzských Alp. Opakování nových informací, vylepšení techniky, závěrečný sjezd do údolí, přebalení věcí a odjezd zpět do ČR.



Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.