Rakousko, Tauernská cyklostezka :: zájezd cyklistika | in line brusle

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Ubytování Apartmány
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 5 790 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Obrovské, impozantní horské štíty a zbrázděné ledovce, rozsáhlé lesy, vzrušující vysokohorská údolí, kde se ještě vznáší sup bradatý. Na hranicích mezi Salzburgskem, Korutany a Tyrolskem se táhne hřeben zvaný Vysoké Taury. Toto pohoří je pokládáno za jedno z nejpůsobivějších v Evropě. V oblasti mezi italskou hranicí a Bad Gastein se může pochlubit impozantními pohádkovými štíty.

Po rovině napříč Alpami, strmé srázy pro vyznavače adrenalinových zážitků, asfaltky a polní cesty pro všechny, Krimmský vodopád - ohromující, největší vodopád v Evropě. To vše a mnohem víc nabízí oblast Vysokých Taur a nejbližší okolí.

Při zájezdu do Vysokých Taur si můžet vybratu tu pravou aktivitu pro každý den a libovolně je kombinovat. Vybírat máte opravdu z čeho, při turistice, cyklistice, na horských kolech nebo In line bruslích, prožijete nezapomenutelné dny.doplňující informace Důležité informace! Výše popsaného rozvrhu není nutné se držet. Nabízíme individuální organizaci
jednotlivých dní – v nabídce je možnost singltreky na Wildkogelu, či výjezd kabinkou ne ledovec Kaprun.
Pokud budete mít chuť si Vysoké Taury probrouzdat na in-line bruslích, stačí, když se předem
domluvíme. Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Polopenze

Program zájezdu

1.den

​ Sraz a odjezd z ČR v ranních hodinách.​ Do městečka Wald přijedeme krátce po poledni. Příprava na první výlet. Čeká nás výlet, ať už na kole, nebo pěšky ke krásným vodopádům Krimml, které jsou vysoké 380m.K samotným vodopádům se ovšem s koly nesmí, proto doporučujme ponechat je a uzamknout u cesty. Teď už jen zaplatit vstupné a hurá na prohlídkovou trasu, vedoucí okolo vodopádů. Večerní prohlídka městečka.

2.den

Ráno opustíme Wald a mikrobusem se přesuneme do městečka Bruckm an der Grossglocknerstrasse, ležícího pod alpskými velikány. Zastavíme ve Fuchs nebo Ferleiten. A nyní nás čeká královská etapa, a to po Grossglockner Hochalpenstrasse na Edelweisspitze. Výjezd do 2573 m.n.m.!

3.den

​ Třetí den si každý zařídí dle svého, někdo může odpočívat a nabírat síly na další den. Ti, kteří nebudou mít stále dost, se můžou vydat až k ledovci Krimmler Kees, ke kterému vede cesta malebným údolím Achental, nebo jako druhou možnost zvolit výjezd do horského městečka Königsleiten. Odtud se dá vydat na kratší výšlap do Gerlosu a zde si objet místní přehrady.

4.den

Na závěr si dáme odlehčení na rovinaté Tauernské stezce, podél břehů Salzachu. Sami si můžete vybrat délku trasy, na výběr je několik možností. Kdo bude chtít, může se vydat na tu nejdelší etapu s námi. Začneme ve městě Wald im Pinzgau, přejedeme přes Bramberg am Wildkogel, Mittersill, Kaprun, Bruck an der Glossglocknerstrasse, Taxenbach, Schwarzach im Pongau až dorazíme k Lichtenštejnské soutěsce, kaňon hluboký 300mZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.