Stuhleck na sněžnicích (pro začátečníky)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Horská chata
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 1 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nejvýchodnější cíp Alp se svými lyžařskými středisky Semmering, Stuhleck ... lákají na víkendové outdoorové aktivity nejen Moraváky, kteří to sem mají nejblíže. A právě hřeben pohoří Pretulalpe s nejvyšším 1782 m vysokým vrcholem Stuhleck a “jesenicko-krkonošským” charakterem je přímo stvořen pro jeho zimní přechody. A sněžnice jsou pro tento přechod nejlepší volbou. Na hřeben vystoupáme přímo od sjezdovek Stuhlecku a pak už budeme šlapat zasněženými pastvinami mírně zvlněnou krajinou v nadmořské výšce 1.400 – 1.700 metrů tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům a přitom nepřišli o žádný z vyhlídkových vrcholů. Akce je určena ideálně pro ty, kteří si chtějí sněžnice vyzkoušet. Nocovat budeme v teplíčku a komfortu útulné horské chaty se snídaní (možnost večeře za příplatek).

Popis lokality ubytování

Program1. Odjezd v ranních hodinách z Brna přes Vídeň k lyžařskému středisku Stuhleck ve městě Spital am Semmering. Odtud nastoupáme na nejvyšší vrchol Stuhleck (1.782 m) a poté přejdeme první třetinu hřebene Pretualpe až k horské chatě Roseggerhaus.

2. Pohodlnou chůzí po hřebeni kolem větrníků postupně sestoupíme k dalším  lyžařským svahům do sedla Alpl. Odpolední odjezd a večerní příjezd do Brna.

Poznámka: sněžnicové vybavení je nutné zajistit si předem sami. (sněžnice, teleskopky nebo lyžařské či běžkařské hole s velkými košíčky, kvalitní zimní boty nejlépe pohorky a návleky na ně) Nevlastníte-li některou součást vybavení, je možné si ji za speciální ceny půjčit v naší půjčovně. (nutná rezervace nejpozději 7 dní předem a osobní vyzvednutí v Brně na prodejně zájezdů)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.