Štýrsko - Rakouské Toskánsko

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 5 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

BAD FISCHAU • SEMMERINGSKÁ ŽELEZNICE • BRUCK AN DER MUR • LURGROTTE • EGGEBERG • GRAZ • PIBER • BÄRNBACH • KITZECK • BAD BLUMAU • PÖLLAU • VORAU

1. Den

1. DEN: V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa trasy 1, 2, 3). Krátce se zastavíme na odpočívadle Bad Fischau, které projektoval kontroverzní umělec s neobvyklým smyslem pro barvu a formu, F. Hundertwasser, který nenáviděl rovné čáry. Poté odjedeme do předhůří Semmeringu. Nejdříve se vydáme po první horské železnici v Evropě vedené 15 tunely a přes 16 viaduktů – po Semmeringské železnici. Ojedinělý projekt vytvořený již před 150 lety Karlem von Ghegem byl technický div své doby, dnes je zapsán na listině UNESCO. Před odjezdem na naše ubytování v malebné přírodě nedaleko Grazu se ještě zastavíme v srdci severního Štýrska v městečku Bruck na der Mur. Prohlédneme si jeho hezké historické centrum, které se zachovalo z doby, kdy město obchodovalo s Benátkami. Na náměstí se nachází Kormessova rezidence vystavěná v období pozdní goticky v benátském stylu a uvidíme zde i železnou kašnu ze 17. století, jedno z mistrovských děl připomínající éru, kdy město bylo proslaveno jako město kovářů. Vpodvečer přijedeme na naše ubytování do hotelu, který se nachází v malebné poloze ve štýrských kopcích. Náš hotel disponuje krytým bazénem a wellness. Večeře, nocleh.

2. Den

2. DEN: Po snídani navštívíme nedalekou Lurgrotte, nejrozsáhlejší a nejzajímavější jeskyni Rakouska. Světem ledových divů s úžasnými stalaktity a stalagmity nás provede osvětlená stezka podél podzemního toku. Poté pojedeme na západní okraj Grazu, abychom navštívili Eggenberg (UNESCO), nejvýznamnější zámecký komplex ve Štýrsku, který byl postaven podle vzoru španělského El Escorialu. Stavba zámku se řídila podle matematického programu, jehož cílem byl palác, který měl být obrazem vesmíru. V zámku se nachází také první rakouské muzeum Joanneum. Projdeme se i parkem a zahradami, které zámek obklopují. Odpoledne zamíříme do Grazu, hlavního města Štýrska, jehož historické centrum je na seznamu světového dědictví UNESCO. Projdeme se po Hlavním náměstí, kterému dominuje kašna se sochou arcivévody Jana. Od radnice se vydáme do známé Herrengasse, na níž mimo jiné nalezneme „malovaný dům“ a Zemský dům, nejmohutnější stavbu štýrské renesance. Hlavním symbolem a jakýmsi poznávacím znakem města je Schlossberg – zámecký vrch s hodinovou věží a pevností, jejíž základy pocházejí již z 9. století. Je také zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejhůře dobyvatelná pevnost. Na večeři se vrátíme do hotelu.

3. Den

3. DEN: Po snídani se vydáme za lipicány, nejstarším kulturním plemenem Evropy – a víte, že pochází ze Štýrska a že každoročně zde přijde na svět více než 30 hříbat? Nejen to se dozvíme ve spolkovém hřebčínu v Piberu, který je domovem koní španělské jezdecké školy. Naší další zastávkou bude městečko Bärnbach, které se může pochlubit opravdovým unikátem. Zdejší kostel sv. Barbory navrhl opět proslulý rakouský výtvarník a architekt F. Hundertwasser. Nevysokou věžičku zakončenou zlatou bání i přiléhající budovy zdobí mozaiky z keramických úlomků. Dekorace i okna vypadají, jako by se na výzdobě podílela dětská ruka libující si v pastelových i sytých barvách. Budova je obklopená 12 branami symbolizujícími světová náboženství a kultury. Poté vyjedeme do nejvýše položeného vinařského městečka v Evropě Kitzeck. Místní vinné šenky s nabídkou regionálních specialit mají skvělou pověst. Také my navštívíme rodinné vinařství a seznámíme se s jeho produkcí během prohlídky sklepa i vinohradu. Na závěr místní vína ochutnáme. Návrat do hotelu, možnost využití bazénu a wellness. Večeře, nocleh.

4. Den

4. DEN: Po snídani se vypravíme do východní části Štýrska, abychom si prohlédli jednoznačně nejoriginálnější rakouské lázně. Komplex Rogner v Bad Blumau (cca 7,5 EUR) v sobě skrývá mnohem víc než jen termální lázně. Léčivé prameny, saunová zákoutí, hotelové prostory a rozsáhlé zahrady spojil architekt F. Hundertwasser do harmonického celku a vytvořil tak skutečné umělecké dílo - křivé zdi, nerovné podlahy, zvlněné střechy, na nichž roste tráva a stromy, okna a balkóny všech tvarů a velikostí, kachlové sloupy, zlaté kopule aj. Rozloha vodních ploch jedenácti různých krytých i venkovních termálních bazénů činí celkem 2.724 m². Vedle samotných lázní nás zaujme velký lázeňský park, kde roste jeden z nejstarších dubů v Evropě, kterému je více než 1000 let. Uprostřed národního parku obklopeni lesy a vinicemi navštívíme kostel sv. Víta v Pöllau, který představuje unikátní příklad štýrského baroka, a je součástí bývalého augustiniánského kláštera. Se Štýrskem se rozloučíme ve Vorau návštěvou augustiniánského kláštera z 12. století, vypínajícím se na odlehlém kopci. V barokním komplexu nalezneme nejen funkční klášter, ale také skvostnou knihovnu s freskami a štukaturou. Augustiniáni zde uchovávají 450 tisíc cenných rukopisů včetně nejstarší poezie v němčině. Do Brna přijedeme v pozdních večerních hodinách.

SLEVY ZA VČASNÝ NÁKUP

Všem klientům, kteří si do 29. 2. 2017 koupí zájezd, bude poskytnuta sleva ve výši: 8% do 31. 12. 2016 6% do 31. 01. 2017 4% do 28. 02. 2017 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.

SLEVY PRO STÁLÉ ZÁKAZNÍKY

Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň dvakrát zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva při zakoupení zájezdu ve výši: 10% do 31. 12. 2016 8% do 31. 01. 2017 6% do 28. 02. 2017 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka.

SLEVY PRO SENIORY

U všech zájezdů z tohoto katalogu bude na všechny termíny s odjezdem/odletem do 30. 6. 2017 a po 1. 9. 2017 poskytnuta sleva ve výši 5 % ze základní ceny zájezdu všem osobám starším 60 let. Maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Slevu nelze sčítat s jinými slevami. Slevy z ceny zájezdů je možné uplatňovat jen při koupi zájezdu, nelze je uplatňovat dodatečně.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 1400,- Kč | 3x večeře (os./pobyt) - 1230,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 290,- Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.