To Nejlepší z Tyrolska a Květinové Korzo

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

KITZBÜHEL • SCHWAZ • ZÁMEK TRATZBERG • JEZERO ACHENSEE • ROSENGARTENSCHLUCHT • LEDOVEC PITZTAL • HINTERER BRUNNENKOGEL • INNSBRUCK • PATSCHERKOFEL • KUFSTEIN • HŘEBČÍN FOHLENHOF • KVĚTINOVÉ KORZO

1. Den

1. DEN: V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, svoz Praha 400 Kč (další nástupní místa trasy 1, 2, 3). Zastavíme se v rodišti olympionika Tony Sailera, v jednom z nejznámějších rakouských sportovních středisek, ve městě Kitzbühel, kde se každoročně pořádají závody světového poháru v alpském lyžování. Projdeme se historickým centrem s měšťanskými domy zdobenými freskami. Zbude-li dost času, budou moci zájemci vyjet na jeden z nejnáročnějších lyžařských svahů Hahnenkamm. Večer ubytování v hotelu.

2. Den

2. DEN:Po snídani se podíváme za tajemstvím podzemí do dolu ve Schwazu, který byl po staletí díky těžbě mědi a stříbra nejbohatším městem Tyrolska, což dodnes dokládají cenné památky. Během prohlídky tzv. „Matky všech dolů“, jak je zdejší důl přezýván, budeme doslova vtaženi do pracovních podmínek i těžkého života horníků před 500 lety. Na horském úbočí navštívíme zámek Tratzberg s pozoruhodnou renesanční výzdobou, k níž mimo jiné patří 46 metrů dlouhá nástěnná malba s vyobrazením 148 příslušníků habsburského rodu. Zbytek dne strávíme v krajině nejkrásnějšího tyrolského jezera Achensee, jehož malebnost dotvářejí zalesněné stráně i majestátní štíty hor s nadmořskou výškou přes 2.000 metrů. Jezerní scenérii budeme moci obdivovat buď z paluby výletní lodi nebo z výšky okolních vrcholků v pohoří Rofan na východním břehu nebo Karwendel na západním břehu, kam nás mohou vyvézt místní lanovky. Návrat na ubytování.

3. Den

3. DEN: Po snídani pojedeme objevovat přírodní krásy soutěsky Rosengartenschlucht u Imstu, která malebně stoupá podél horského potoka Schinderdach. Cestou k soutěsce budeme obdivovat domy částečně vytesané ve skále. Poté projedeme malebným sousedním údolím Pitztal a na jeho konci podnikneme výjezd nejrychlejší podzemní dráhou na světě Pitz-Express, která nás vysadí v krajině ledu a sněhu na Pitztalském ledovci. Projdeme se k poněkud neobvyklé kapli Bílého světla v nadmořské výšce 2.900 metrů. Po krátké přestávce budeme pokračovat nejvýše položenou lanovkou v Rakousku na vrcholek Hinterer Brunnenkogel (3.440 m) s vyhlídkovou platformou a úžasnými okolními panoramaty, jimž vévodí blízký Wildspitze (3.774 m). Cestou dolů se budeme moci opět zastavit v mezistanici k odpočinku ve zdejší restauraci na ledovci. Zůstane-li nám dostatek času nahlédneme také do sousedního údolí Ötztal do vesnice Ötz s krásně zdobenými domy nebo k jezeru Piburger See, jenž bývá díky odrážejícím se okolním vrcholkům na tmavé jezerní hladině často nazýváno „horským zrcadlem“. Je to také nejteplejší jezero v Tyrolsku. Návrat do hotelu.

4. Den

4. DEN: Po snídani zavítáme do hlavního města Tyrolska na řece Inn, do jednoho z nejkrásnějších Rakouských měst, Innsbrucku, kdysi sídelního města Habsburků, města mnoha architektonických skvostů obklopeného horskými velikány. Seznámíme se s významnými stavbami na Maria Theresia Strasse, neopomeneme nevelký leč dobře viditelný symbol města – Zlatou stříšku i Vítěznou bránu vedoucí do historického centra. Dojdeme k zámku Hofburg a do přilehlého kostela s mohutným náhrobkem císaře Maxmiliána I. Ve volném čase můžeme prozkoumat četná místní muzea. Poté se vydáme do zámku Phililppiny Welser Ambras, která jej získala darem od svého manžela Ferdinanda II. Z nedalekého Igls vystoupáme lanovkou na Patscherkofel (2.246 m), odkud uvidíme celé údolí Innu i s Innsbruckem a okolními horami jako na dlani. Je to ideální místo k procházce i odpočinku. Na úbočí v nadmořské výšce 2.000 metrů se zájemci budou moci pokochat krásou křehké alpské květeny v nejvýše položené botanické zahradě v Evropě. V podvečer návrat do hotelu.

5. Den

5. DEN: Po snídani budeme směřovat do starobylého pohraničního města Kufsteinu, ležícího v místech, kde se řeka Inn prodírá pohořím Kaiser Gebirge a Pendlingem. Na první pohled nás na skále nad řekou upoutá pevnost s vysokou císařskou věží. V městské věži jsou slavné Heldenorgel – Varhany hrdinů s neuvěřitelnými 4.307 píšťalami, které se každodenně rozeznívají na paměť padlých v obou světových válkách. S Tyrolskem se rozloučíme v nedalekém Ebbsu. Nejdříve navštívíme svět koní tyrolského plemene „Haflinger“. V hřebčíně Fohlenhof chovají v současné době na 180 jedinců těchto „zlatých koní se zlatým srdcem“. Odpoledne nenápadné městečko ožije pestrou a voňavou přehlídkou letního květinového korza s desítkami nápaditě zdobených alegorických vozů. Odjezd zpět do ČR, návrat v pozdních nočních hodinách.

SLEVY ZA VČASNÝ NÁKUP

Všem klientům, kteří si do 29. 2. 2017 koupí zájezd, bude poskytnuta sleva ve výši: 8% do 31. 12. 2016 6% do 31. 01. 2017 4% do 28. 02. 2017 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.

SLEVY PRO STÁLÉ ZÁKAZNÍKY

Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň dvakrát zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva při zakoupení zájezdu ve výši: 10% do 31. 12. 2016 8% do 31. 01. 2017 6% do 28. 02. 2017 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka.

SLEVY PRO SENIORY

U všech zájezdů z tohoto katalogu bude na všechny termíny s odjezdem/odletem do 30. 6. 2017 a po 1. 9. 2017 poskytnuta sleva ve výši 5 % ze základní ceny zájezdu všem osobám starším 60 let. Maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Slevu nelze sčítat s jinými slevami. Slevy z ceny zájezdů je možné uplatňovat jen při koupi zájezdu, nelze je uplatňovat dodatečně.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 1990,- Kč | 4x večeře (os/pobyt) - 1380,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 290,- Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.