To Nejlepší z Tyrolska a Květinové Korzo

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 811 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

KITZBÜHEL • SCHWAZ • ZÁMEK TRATZBERG • JEZERO ACHENSEE • ROSENGARTENSCHLUCHT • LEDOVEC PITZTAL • HINTERER BRUNNENKOGEL • INNSBRUCK • PATSCHERKOFEL • KUFSTEIN • HŘEBČÍN FOHLENHOF • KVĚTINOVÉ KORZO

1. Den

1. DEN: V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, svoz Praha 400 Kč (další nástupní místa trasy 1, 2, 3). Zastavíme se v rodišti olympionika Tony Sailera, v jednom z nejznámějších rakouských sportovních středisek, ve městě Kitzbühel, kde se každoročně pořádají závody světového poháru v alpském lyžování. Projdeme se historickým centrem s měšťanskými domy zdobenými freskami. Zbude-li dost času, budou moci zájemci vyjet na jeden z nejnáročnějších lyžařských svahů Hahnenkamm. Večer ubytování v hotelu.

2. Den

2. DEN:Po snídani se podíváme za tajemstvím podzemí do dolu ve Schwazu, který byl po staletí díky těžbě mědi a stříbra nejbohatším městem Tyrolska, což dodnes dokládají cenné památky. Během prohlídky tzv. „Matky všech dolů“, jak je zdejší důl přezýván, budeme doslova vtaženi do pracovních podmínek i těžkého života horníků před 500 lety. Na horském úbočí navštívíme zámek Tratzberg s pozoruhodnou renesanční výzdobou, k níž mimo jiné patří 46 metrů dlouhá nástěnná malba s vyobrazením 148 příslušníků habsburského rodu. Zbytek dne strávíme v krajině nejkrásnějšího tyrolského jezera Achensee, jehož malebnost dotvářejí zalesněné stráně i majestátní štíty hor s nadmořskou výškou přes 2.000 metrů. Jezerní scenérii budeme moci obdivovat buď z paluby výletní lodi nebo z výšky okolních vrcholků v pohoří Rofan na východním břehu nebo Karwendel na západním břehu, kam nás mohou vyvézt místní lanovky. Návrat na ubytování.

3. Den

3. DEN: Po snídani pojedeme objevovat přírodní krásy soutěsky Rosengartenschlucht u Imstu, která malebně stoupá podél horského potoka Schinderdach. Cestou k soutěsce budeme obdivovat domy částečně vytesané ve skále. Poté projedeme malebným sousedním údolím Pitztal a na jeho konci podnikneme výjezd nejrychlejší podzemní dráhou na světě Pitz-Express, která nás vysadí v krajině ledu a sněhu na Pitztalském ledovci. Projdeme se k poněkud neobvyklé kapli Bílého světla v nadmořské výšce 2.900 metrů. Po krátké přestávce budeme pokračovat nejvýše položenou lanovkou v Rakousku na vrcholek Hinterer Brunnenkogel (3.440 m) s vyhlídkovou platformou a úžasnými okolními panoramaty, jimž vévodí blízký Wildspitze (3.774 m). Cestou dolů se budeme moci opět zastavit v mezistanici k odpočinku ve zdejší restauraci na ledovci. Zůstane-li nám dostatek času nahlédneme také do sousedního údolí Ötztal do vesnice Ötz s krásně zdobenými domy nebo k jezeru Piburger See, jenž bývá díky odrážejícím se okolním vrcholkům na tmavé jezerní hladině často nazýváno „horským zrcadlem“. Je to také nejteplejší jezero v Tyrolsku. Návrat do hotelu.

4. Den

4. DEN: Po snídani zavítáme do hlavního města Tyrolska na řece Inn, do jednoho z nejkrásnějších Rakouských měst, Innsbrucku, kdysi sídelního města Habsburků, města mnoha architektonických skvostů obklopeného horskými velikány. Seznámíme se s významnými stavbami na Maria Theresia Strasse, neopomeneme nevelký leč dobře viditelný symbol města – Zlatou stříšku i Vítěznou bránu vedoucí do historického centra. Dojdeme k zámku Hofburg a do přilehlého kostela s mohutným náhrobkem císaře Maxmiliána I. Ve volném čase můžeme prozkoumat četná místní muzea. Poté se vydáme do zámku Phililppiny Welser Ambras, která jej získala darem od svého manžela Ferdinanda II. Z nedalekého Igls vystoupáme lanovkou na Patscherkofel (2.246 m), odkud uvidíme celé údolí Innu i s Innsbruckem a okolními horami jako na dlani. Je to ideální místo k procházce i odpočinku. Na úbočí v nadmořské výšce 2.000 metrů se zájemci budou moci pokochat krásou křehké alpské květeny v nejvýše položené botanické zahradě v Evropě. V podvečer návrat do hotelu.

5. Den

5. DEN: Po snídani budeme směřovat do starobylého pohraničního města Kufsteinu, ležícího v místech, kde se řeka Inn prodírá pohořím Kaiser Gebirge a Pendlingem. Na první pohled nás na skále nad řekou upoutá pevnost s vysokou císařskou věží. V městské věži jsou slavné Heldenorgel – Varhany hrdinů s neuvěřitelnými 4.307 píšťalami, které se každodenně rozeznívají na paměť padlých v obou světových válkách. S Tyrolskem se rozloučíme v nedalekém Ebbsu. Nejdříve navštívíme svět koní tyrolského plemene „Haflinger“. V hřebčíně Fohlenhof chovají v současné době na 180 jedinců těchto „zlatých koní se zlatým srdcem“. Odpoledne nenápadné městečko ožije pestrou a voňavou přehlídkou letního květinového korza s desítkami nápaditě zdobených alegorických vozů. Odjezd zpět do ČR, návrat v pozdních nočních hodinách.

SLEVY ZA VČASNÝ NÁKUP

Všem klientům, kteří si do 29. 2. 2016 koupí zájezd z tohoto katalogu, bude poskytnuta sleva ve výši: 8% do 31. 12. 2016 6% do 31. 01. 2017 4% do 28. 02. 2017 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.

SLEVY PRO STÁLÉ ZÁKAZNÍKY

Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň 2x zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva pri zakoupení zájezdu ve výši: 10% do 31. 12. 2016 8% do 31. 01. 2017 6% do 28. 02. 2017 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Nárok na uplatnění slevy prokáže zákazník uvedením čísla své zákaznické karty nebo přiložením seznamu zájezdu, kterých se již zúčastnil. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.

SLEVY PRO SENIORY

Všem osobám starším 55 roků bude poskytnuta sleva při zakoupení pobytového zájezdu z tohoto katalogu s odjezdem (odletem) do 30. 6. 2017 a po 1. 9. 2017 ve výši 10 % ze základní ceny a z ceny dopravy. Všem osobám starším 60 roků bude poskytnuta sleva při zakoupení pobytového zájezdu z tohoto katalogu s odjezdem (odletem) po 30. 6. 2017 a do 1. 9. 2017 ve výši 5 % ze základní ceny a z ceny dopravy. Maximální výše této slevy je 2 500 Kč na osobu a zájezd. Sleva bude poskytnuta i 1 osobě cestující společně bez ohledu na věk. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami.

VYUŽIJTE MAXIMÁLNÍ SLEVU DO 31. 12. 2016 ZÁLOHA JEN 1 500 Kč NA OSOBU

K přihlášení na zájezd a přiznání jakékoliv slevy stačí zaplacení zálohy ve výši 30 % z celkové ceny. Zákazníkům, kteří se přihlásí na zájezd do 31. 12. 2016, stačí pro přiznání slevy zaplacení zálohy ve výši 1.500 Kč na osobu, přičemž musí do 31. 1. 2017 uhradit zbývající částku do výše 30 % z celkové ceny.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 1990,- Kč | 4x večeře (os/pobyt) - 1380,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 290,- Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.