Tyrolsko - srdce Alp

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Název ubytování Tyrolsko - srdce Alp
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

Poznávací zájezd.

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Den 1

Odjezd ráno. Po průjezdu rovinatým Dolním Bavorskem se za Mnichovem krajina Horního Bavorska zvlní a na obzoru se objeví Alpy. Po překročení hranic do Tyrolska vede dálnice údolím Innu sevřeným vysokými horami. První zastávkou bude Kufstein - staré pohraniční město na tyrolsko-bavorské hranici. Dominuje mu mohutná pevnost nad řekou Inn, pod pevností jsou uličky starého města, nejznámější je malebná ulička Auracher Löchl. Po prohlídce odjezd do Rattenbergu, prohlídka města s mimořádně zachovalým historickým centrem. Možnost výstupu na hradní zříceninu s výhledem na město ležící na řece Inn a obklopené horami. Odjezd na ubytování v hotelu Jägerhof s venkovním bazénem a krásným výhledem do údolí Innu a na protilehlé pohoří Karwendel. Fakultativně večeře. Nocleh.

Den 2

Snídaně. Odjezd proti proudu Innu do Innsbrucku – hlavního města Tyrolska. Prohlídka města plného barokních skvostů - habsburský palác Hofburg, kostel Hofkirche s mohutným náhrobkem císaře Maxmiliána, Goldenes Dachl se zlatým arkýřem, výstavná Maria-Theresia-Strasse s masivem Nordkette v pozadí, vyhlídka z městské věže. Odpoledne výjezd lanovkou na Nordkette (2256 m n.m.) ve vápencovém pohoří Karwendel – z takřka dvoukilometrového převýšení se jeví Innsbruck jako z letadla, naproti se vypíná vrchol Patscherkofelu a v dálce ledovce Stubaiských Alp. Po návratu lanovkou odjezd do Hall in Tirol, procházka po starobylém mincovním městě, razily se zde první velké stříbrné mince ve střední Evropě. Návrat do hotelu. Fakultativně večeře. Nocleh.

Den 3

Snídaně. Odjezd do Wattens v údolí Innu. Prohlídka mimořádné expozice křišťálového světa Swarovski s jedinečnou multimediální skleněnou show. Odjezd k zámku Ambras, který byl sídlem velkovévody Ferdinanda. Po procházce nádhernými zahradami prohlídka interiéru zámku s bohatými sbírkami. Odpoledne odjezd do Igls a výjezd lanovkou na Patscherkofel (1952 m n.m.), z vrcholu nádherný výhled na protilehlé pohoří Karwendel a Stubaiské Alpy. Návrat do hotelu. Fakultativně večeře. Nocleh.

Den 4

Snídaně. Odjezd do Schwazu, prohlídka historického centra s množstvím krásných měšťanských domů a návštěva kostela P.Marie, který je považován za nejkrásnější gotickou stavbu v Tyrolsku. Odjezd k jezeru Achensee pod masivem Rofan. Nejmalebnější tyrolské jezero leží v nadmořské výšce 929 m n.m., je 9 km dlouhé a 1 km široké. Lodní výlet po jezeře do Pertisau. Odjezd zpět do údolí Innu. Návštěva renesančního zámku Tratzberg, který je proslulý nástěnnou malbou s vyobrazením 148 příslušníků habsburského rodu. Odjezd podél toku Innu do Bavorska a dále do ČR. Návrat kolem půlnoci.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.