Vánoční lyžovačka v Alpách

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Chalupa
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 9 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Máte rádi kouzlo starých, dřevěných a osamocených chalup s rozpáleným krbem v zasněžených horách „daleko od civilizace“? Pokud ano, tak pojeďte prožít nenahraditelné chvilky povánočního období uprostřed působivé horské krajiny regionu Pyhrn-Priel. Mezi impozantními vrcholky Totes Gebirge navštívíme dva známé lyžařské areály: Hutterer Höss v obci Hinterstoder a oblíbený Wurzeralm ve Spital am Pyhrn s nejrychlejší moderní pozemní lanovkou v Evropě a  se sjezdovkami všech stupňů obtížností vhodnými nejen pro začátečníky, ale i pro zkušené lyžaře a profesionály. Příjemné alpské večery si zpestříme procházkou po sněhem zaváté cestě, kterou si sami osvětlíme přírodními loučemi nebo jen posedíme u rozpáleného krbu s horkým punčem. 
Ubytování a strava: 3 noci si budeme užívat ve stylově vybavené roubené chalupě vzdálené cca 5 km od vesnice Spital am Pyhrn. Ubytování s kapacitou do 20 osob je určeno jen pro naši skupinu (max. 16 lidí). Po celou dobu pobytu budeme nasávat vánoční atmosféru a o doplnění energie se formou kudrnovské polopenze před a po lyžování postará náš šéfkuchař. Rozmístění pokojů je následující: 1x 4-lůžkový, 2x 3-lůžkový a 3x 2-lůžkový. Sociální zařízení je v chalupě společné (celkem 4x WC, 4x sprcha). 

Popis lokality ubytování

Program1. Odjezd z Brna v dopoledních hodinách. Po příjezdu do městečka Spital am Pyhrn se ubytujeme a povečeříme.
2.–3. Po snídani projedeme údolím Stodertal až do centra obce HINTERSTODER, odkud se necháme pohodlnou kabinovou lanovkou vyvést do mezistanice Hutterer Böden (1.400 m). Jakým způsobem se pak dostanete k nejvyššímu bodu Schafkogel (2.000 m) už je jen na vás, určitě však neopomeňte vyzkoušet zbrusu nově postavenou 10místnou gondolu. Na oběd doporučujeme navštívit některou z místních stylových chat, z vlastní zkušenosti doporučujeme především zdejší Bärenhütte, která je vyhlášená svou pohostinností a výbornou rakouskou kuchyní.
4. Poslední den se vydáme na svahy skiareálu WURZERALM. Sjezdovky a vleky tohoto rodinného střediska jsou soustředěny pod vrcholem Frauenekar (1.870 m), odkud se nám nabízí nádherný výhled na masív okolních dvoutisícovek. Po skončení lyžování vyrazíme na cestu zpět do Brna.

Slevy a zvýhodnění: junior (ročník 1997–2000) –360 Kč, dítě (ročník 2001–2010) –1.050 Kč

Pozn. ke slevám: U zvýhodněných cen zájezdu nelze nárokovat již další slevy.
Informace k zájezdu• doprava minibusem v ceně
• 3-denní skipas v ceně 
• lyžuje se až do 2.000 m
• 62 km sjezdových tratí
• 22 km modrých, 28 km červených, 12 km černých
• trať Světového poháru Hannese Trinkla
• nejlepší horno-rakouský snowfunpark

Interaktivní plánek Hinterstoder
Interaktivní plánek Wurzeralm


Více o střediscích (v němčině i češtině) také na:
www.oberoesterreich.at
www.hinterstoder.at 
www.pyhrn-priel.net
www.hiwu.at   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.