Weisskugel – Palla Bianca

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko, Itálie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 5 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Weisskugel (3.750 m) - italsky Palla Bianca patří mezi nejvyšší hory Jižního Tyrolska a k nejvýraznějším dominantám Ötztalských Alp. Co do významu je zastíněn nedalekou Wildspitzí, což přináší v dnešní době těžko uvěřitelný efekt: téměř nikoho tam nepotkáte. Weisskugel je přitom hora splňující všechna přání náročných alpinistů, cesta na vrchol vede přes horské louky, skalnatým hřebínkem i přes ledovec. Samotná hora Weisskugel je krásná, jsou z ní velmi atraktivní výhledy a i přes svou fyzickou náročnost je výstup bezpečný.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Velikost skupiny:Zájezd jede v malé skupině max.10 účastníků.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na chatě Schöne Aussicht nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o pěti chodech (výborná italská kuchyně). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou a teplou vodou, sprchou i saunou.

Program zájezdu

1. - 2. den

Večerní odjezd, noční přesun do rakouského Ventu (1900 m); výstup údolím Rofental do sedla Hochjoch (2861 m) a dále na chatu Schöne Aussicht (2842 m), seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností (výstup asi 6 h).

3. den

Výstup na nejvýraznější dominantu Ötztalských Alp, druhou nejvyšší horu Tyrolska a italsko-rakouský hraniční vrchol Weisskugel (3739 m), v závěru překonání krátkého skalnatého hřebínku. Z vrcholu je velmi atraktivní výhled na alpský masiv Dolomit, Ortleru, Berniny a blízký vrchol Wildspitze; odpoledne sestup stejnou cestou na chatu, nocleh (celodenní túra asi 11 h).

4. den

Ráno sestup do údolí stejnou cestou přes chatu Hochjoch Hospiz; odpoledne návrat do ČR, příjezd v nočních hodinách (sestup asi 4 h).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.