Wildspitze

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 5 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Wildspitze je nejvyšší hora Ötztalských Alp a druhá nejvyšší hora celého Rakouska. Výstup na ni můžeme doporučit i začátečníkům, kteří dosud nemají zkušenosti s pohybem po ledovci. Samozřejmostí je alespoň nějaká fyzická kondice. Oba dny vystoupíme 1000 výškových metrů, nejprve z Ventu na chatu a druhý den pak nalehko na vrchol. Na chatě Breslauer Hütte na které budeme nocovat, je možné využít restaurace a ušetřit tak na váze batohu.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Není v ceně zájezdu. Je možné se stravovat přímo v restauraci horské chaty. Na většině rakouských horských chat, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR), večeři (hlavní chod, 10–18 EUR) nebo večeři pro členy Alpského spolku, tzv. bergsteigeressen (hlavní chod, 9 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2 EUR. V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Popis ubytování

Ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Program zájezdu

1. - 2. den

Večerní odjezd, noční přesun do rakouského Ventu. Dopolední výstup na chatu Breslauer Hütte (2840 m), seznámení se s vybavením a krátký výcvik potřebných dovedností, ev. výstup na nedaleký Urkundkolm (3100 m), (výstup asi 3 h).

3. den

Výstup k ledovci a dále po krátké jištěné cestě do sedla Mitterkarjoch (3470 m), po ledovci Taschachferner na nejvyšší horu Tyrolska a Ötztalských Alp Wildspitze (3774 m), sestup stejnou cestou zpět na chatu (celodenní túra asi 9 h).

4. den

Pro zdatné výstup na další třítisícovku, po krátké jištěném chodníku na Wildes Mannle (3019 m), sestup do Ventu; po poledni odjezd, návrat do ČR v pozdních večerních hodinách (sestup vč. Wildes Mannle asi 4,5 h).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.