Základní kurz lezení v ledu

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 7 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vyzkoušíte si lezení v ledopádech a seznámíte se s technikou a výbavou, potřebnou pro tento druh lezení. To vše na ledech o délce 30–60 m v pěkném prostředí zimních hor. Voda je živel, ale mráz ji dokáže spoutat do nádherných skulptur. Vyzkoušejte si to v reálných podmínkách. Ledové lezení je lehčí než lezení na skalách, protože stupy a chyty si uděláte, kde chcete.

NÁPLŇ KURZU:
- seznámení se s technikou lezení na ledu,
- praktický výcvik lezení v ledopádu,
- budování jistících stanovišť,
- potřebná výzbroj a výstroj.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Pro jedince s dobrou fyzickou kondicí a základními znalostmi technik jištění a slaňování. Velikost skupiny:Kurz probíhá v malé skupině max. 4 účastníků.Poznámka:doprava vlastní nebo po domluvě společná s instruktorem Víťou Novákem osobním autem z Plané nad Lužnicí. Doporučujeme mít uzavřené pojištění na sportovní aktivity (horolezectví).

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1. den

Ráno odjezd do Rakouska, kolem poledne příjezd do údolí Rauristal, kde nás čekají první ledové terény; nácvik techniky lezení a zacházení s jednotlivými částmi výstroje. Přesun až na horskou chatu Kolm-Saigurn pomocí auta nebo skútru. Večer probereme problematiku ledového lezení, počasí a kvalitu ledu.

2. den

Praktický nácvik lezení v údolí na jednotlivých jednodélkových ledech. Večer seznámení se s oblastmi ledového lezení v Rakousku a v Čechách.

3. den

Opakování základního postupu a techniky, modelový vícedélkový výstup ledové stěny. Odpoledne odjezd, návrat v pozdních nočních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.