Zimní Raxy na sněžnicích

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rakousko
Typ ubytování Horský hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 3 100 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Schneeberg, Schneealpe, Raxalpe – trojlístek „Schnee-Paradies“ sněhového Ráje nejvýchodnějšího cípu Alp se svými dvoutisícovými vrcholy sem láká nejen Moraváky, kteří to mají k rakouské Sněžce blíž, než k té české. A Raxy, oblíbená letní destinace horolezců, ferratistů a VHT turistů je svým reliéfem náhorní planiny přímo předurčena k přechodům či okružním túrám se skousnutelným převýšením. Z pohodlí horské chaty budeme vyrážet k okolním vyhlídkovým vrcholům, nejvyšší dvoutisícovku Heukuppe nevyjímaje. Šlapat zasněženou krajinou budeme na lehko v nadmořské výšce 1.400 – 2.000 metrů, co nejbezpečněji tak, abychom se vyhnuli lavinovým svahům.

Popis lokality ubytování

Program1.–2. Páteční odpolední odjezd do Raxů. Ještě večer otestujeme sněžnice výstupem ze sedla Preiner Gscheid (1.070 m) urolbovanou cestou k chatě Waxriegelhaus (1.361 m). Ráno vydupeme na náhorní plato Raxů a okružní cestou dorazíme na vyhlídkový vrchol Preinerwand (1.873 m). Jako zázemí oceníme teplo a horkou polévku k obědu na horské chatě Seehütte.

3. V neděli bez okolků pokoříme dvoutisícovku, nejvyšší vrchol Raxů - Heukuppe se svými nekonečnými výhledy a pak již rychle pro batohy na chatu a domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.