Afandou Beach

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko, Rhodos, Afandou
Název ubytování Afandou Beach
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 23 786 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotel Afandou Beach je umístěný v klidné části jednoho z nejstarších městeček na ostrově - Afandou. Centrum městečka se nachází cca 1,5 km od hotelu Afandou Beach. Nejbližší autobusová zastávka se nachází 700 m od hotelu. Letiště je vzdáleno cca 22 km.

Pláž
Ve vzdálenosti cca 300 m od hotelu Afandou Beach se nachází veřejná, písčito-kamenitá pláž. Lehátka a slunečníky za poplatek.

Vybavení
Recepce 24 hod., restaurace (jsou dostupné dětské židličky), hlavní bar, bar u bazénu, sluneční terasa a bazén s oddělenou částí pro děti. Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma. Za poplatek: mini market a půjčovna aut.

Pokoje
Hotel Afandou Beach má 119 pokojů. Našim hostům nabízíme dvoulůžkové pokoje s možností max. 2 přistýlek. Vybavení: balkón/terasa, lednička, koupelna (wc, sprchový kout, fén), centrálně řízená klimatizace (zdarma v termínu od 15.6. do 15.9., mimo tento termín za poplatek 7 EUR/pokoj/den), telefon a trezor za poplatek. Postýlka pro děti do 2 let - na vyžádání (za poplatek).

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:00), zmrzlina v době oběda, lehké občerstvení - koláče, sušenky (16:00-17:00), nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje (10:00-23:00).

Sport a animační program
1x týdně řecký večer (nápoje během tohoto večera za poplatek), hřiště na fotbal, hřiště na volejbal, ping -pong.
Za poplatek: tenis (cca 6 EUR/hod., set v ceně), billiard, golfové hřiště (cca 3 km od hotelu Afandou Beach). 
Pro děti je zde dětské hřiště.

Internet
Zdarma Wi-Fi ve veřejných prostorech hotelu.

Náš názor
Útulný hotel Afandou Beach s příjemnou atmosférou je vhodný pro rodinnou dovolenou nebo pro romantický pobyt. Bonusem jsou zajímavé řecké večery s řeckou hudbou a tancem a rekreačně-sportovní zázemí hotelu, které zpestří Vaši dovolenou.

Jiné
www.afandou-beach.gr 

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuálí letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až přeposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.Výlety v okolíPerly Rhodosu - Cena cca 45 EUR
Celodenní autobusový výlet, během kterého uvidíte ta nejdůležitější místa na ostrově. Podle nás je to výlet pro každého: trocha historie, spousta zajímavých faktů týkajících se skutečného života obyvatel Rhodosu a ... mnoho příležitostí samostatně poznat a vyzkoušet chutě ostrova! První zajímavostí je Lindos – perla mezi městečky na východním pobřeží, jedna ze tří nejstarších osad na ostrově Rhodos. Navštívíme také starověkou akropoli tyčící se nad městečkem a středověkou pevnost, kterou postavili maltézští rytíři. Poté se vydáme na západní pobřeží a zastavíme se v Monolithos, odkud se pod zříceninou johanitského hradu rozprostírá krásný výhled na Egejské moře a okolní ostrovy okolo Rhodosu. Následně Vás vezmeme do Siany, která je známá svou produkcí medu a místních vodky soumy (samozřejmě budeme ochutnávat!). Později se přemístíme do Embony, kde tentokrát budete moci ochutnat tradiční řecká jídla a v místním vinařství degustovat místní alkoholické nápoje. Z Embony budeme pokračovat na sever ostrova Rhodos, kde spatříme Údolí motýlů nebo antickou horu Filerimos.

Plavba na ostrov Symi - Cena cca 45 EUR
Celodenní výlet na malebný ostrov lovců přírodních mořských hub. První zastávkou bude klášter Pantormitis - nejdůležitější místo pravoslavného kultu v souostroví Dodekanés. Klášter a kostel z roku 1783 byl zasvěcen svatému Archandělovi Michaelovi. Poutníci sem přicházejí kvůli slavné ikony Archanděla, ale opravdovým mistrovským dílem je zde dřevěný oltář. Po krátké plavbě trajektem se dostaneme do přístavu v městečku Symi. Po procházce s průvodcem obklopeni malebnou architekturou se můžete ve volném čase věnovat další prohlídce města a dát si jídlo v jedné z mnoha taveren, které se nachází okolo přístavu. Symi je ostrov známý svými přírodními houbami, které lze zakoupit u místních prodejců – součástí programu je také návštěva a ukázka u skutečného lovce!  Ostrov je také známý aromatickými bylinami. Ti, kteří ještě stále nebudou mít dost, se mohou vydat na vrchol Chorio - horní část osady, která nabízí krásný výhled na přístav a záliv.

Plavba na moři - Cena cca 45 EUR
Úžasný jednodenní výlet pro ty, kteří milují slunce, moře a nějaké to dobrodružství! Lodě vyplouvají z přístavu Mandraki nebo Kolimbia a navštěvují nejkrásnější zátoky a pláže na východním pobřeží. V závislosti na období sezóny a počasí to budou: Kalithea, zátoka Anthonyho Quinna, Tsampika, Stegna, Lindos. Na palubě se podává oběd (v ceně). Budete mít spoustu času jak na koupání v moři, tak opalování. Je to skvělá příležitost, jak si prohlédnout ostrov z jiné perspektivy – ze strany Středozemního moře.

Město Rhodos - Cena cca 33 EUR
Jako první v rámci tohoto půldenního výletu vyjedeme na akropoli (horu Monte Smith), který nabízí výhled na Turecko,  uvidíme přístav Mandraki, kde měl podle legendy stát slavný Rhodský Kolos. Vydáme se také do středověké historické části města. Prohlédneme si  nejdůležitější budovu - Palác Velkých Mistrů,  projdeme se Rytířskou uličkou až k hlavní ulici Socrates a Hippokratovu náměstí, kde se soustřeďuje nejvíc turistů. Po prohlídce budete mít volný čas se sami loudat po úzkých uličkách historické části města a nasát tak středověkou atmosféru.

Upozornění! Výlety jsou s polsky hovořícím průvodcem (Město Rhodos a Údolí motýlů, Perly Rhodosu a Symi při min.  počtu 21 osob) nebo jsou v angličtině (ostatní). Jejich pořadatelem není Rainbow Tours, ale místní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Ta rovněž určuje ceny, podmínky a termíny výletů. Popisy a ceny uvedené v katalogu jsou pouze orientační, konkrétnější informace získáte od našeho pracovníka přímo na Rhodosu. Uvedené ceny obvykle nezahrnují vstupné. Delegát pouze zprostředkovává rezervaci míst na tyto fakultativní výlety. Před a po sezóně se některé výlety neuskutečňují.JinéRHODOS základní informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a využívat bankomaty. V turistických střediscích je mnoho míst, kde lze směnit americké dolary.

Spropitné
Je zvykem nechávat drobné peníze jako spropitné. To platí zejména u řidičů během výletů po okolí a u číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je již připočítáno k účtu. Často se v restauracích připočítává 1 EUR za chléb podávaný před jídlem.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina vzhledem k času v ČR.

Orientační ceny
Oběd v hospodě 8 EUR; 1 l vody - 1.5 EUR; pivo v baru od 1.5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami pracuje bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a stáncích poblíž veřejných telefonních budek. Telefonní karty stojí 5 EUR (100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku, potíže se signálem mohou být uvnitř hotelových budov. Tarif roamingu si prosím ověřte u svého operátora ještě před odletem na dovolenou.

Rhodos
Ostrov slunce je největší ze 12 ostrovů Dodekanés. Vzhledem ke své geografické poloze má velice bouřlivou historii, což se projevilo jak na památkách, tak v kultuře i kuchyni. Najdeme zde památky spojené s Řeky, Johanity a Turky, kteří po staletí bojovali o tento kus země. Dnes je ostrov turistickým rájem se 300 slunečnými dny v roce a mnoha památkami, které nelze během Vaší dovolené opomenout.

Město Rhodos
Největší město na ostrově a zároveň také hlavní město, které každoročně navštíví tisíce turistů. Největším lákadlem města Rhodos je středověké Staré město obklopené rozsáhlými obrannými hradbami s nejvýznamnější památkou - Palácem velkých mistrů, který byl postaven maltézskými rytíři. Ve Starém městě však nejsou jen památky a muzea. V uzoučkých uličkách starého města naleznete mnoho malých obchodů, galerií a barů s úžasnou atmosférou. Stojí také za to vyzkoušet místní speciality v jedné z mnoha restaurací či taveren - mnoho z nich láká zákazníky svými panoramatickými terasami s nádherným výhledem na dlážděné uličky a přístav. Město Rhodos je také skvělým místem pro noční život. Každý návštěvník ocení atmosféru hlavního města ostrova – moderní doba se zde mísí s bohatou historií ostrova a procházky po Starém Městě vzbuzují dojem, že se zde zastavil čas!

Lindos
Druhé nejdůležitější město na ostrově, hned po Rhodosu. Městečko je skutečným symbolem ostrova Rhodos. Nachází se na kopci, nad kterým se tyčí Akropolis s ruinami chrámu bohyně Athény, odkud je úžasný výhled na tyrkysové barvy moře v zálivu sv. Pavla. Lindos je labyrintem úzkých dlážděných uličkek a malých bílých domů. Je také přehlídkou galerií s místní keramikou a šperky. Stojí za to si na chvíli posedět v některé z místních taveren a pocítit atmosféru města, které kdysi bývalo mekkou umělců. V Lindosu jsou také skvělé pláže a krásný záliv Vlycha.

Falliraki
Nachází se 12 km od města Rhodos a je centrem zábavy ostrovanů a turistů. Krásná několik kilometrů dlouhá upravená pláž a nespočet barů, obchodů, taveren a barů budí dojem, že toto letovisko nikdy nespí. Na okraji Faliraki je jeden z největších vodních parků v Evropě. Skvělé místo pro mladé lidi, kteří jsou rádi v centru dění prázdninových radovánek.

Ialyssos
Malé letovisko se nachází na severním pobřeží cca 8 km od hlavního města ostrova -města Rhodos. Je to opravdu příjemné místo, ideální pro ty, kteří vyhledávají zábavu a velký výběr vodních sportů – kvůli místnímu klimatu a dostatečně silným větrům má právě Ialyssos výborné podmínky pro windsurfing. Podél pobřežní promenády je navíc mnoho kaváren, hospůdek a restaurací, které jsou místem setkání nejen turistů, ale i místních obyvatel.

Ixia
Moderní turistické letovisko - skvělé místo, zejména pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidu a pohodě, ale zároveň ve víru a zábavy a různých atrakcí, které proslavily město Rhodos (do hlavního města ostrova cca 4 km). Oblázkovo-písčité pláže, blankytně modré moře a široká škála vodních sportů činí z letoviska ideální místo vhodné pro návštěvníky všech věkových kategorií. 

Odlety z: Varšavy, Katovic, Krakova, Gdaňsku, Poznaně a Vratislavi. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na letišti. Aktuální letový řád si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.CenaDen první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuálí letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až přeposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

 Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.