Chrousso Village

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko, Chalkidiki, Paliouri
Název ubytování Chrousso Village
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 10 875 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Rozlehlý hotelový komplex Chrousso Village, skládající se z 2patrových bungalovů umístěných v krásné velké zahradě, je vzdálený cca 1,5 km od nejbližšího městečka-Paliouri, kde se nacházejí obchody, bary, restaurace apod. Do centra atraktivního Pefkochori a zábavného Chanioti lze použít bezplatně hotelový bus. Transfer z letiště do hotelu trvá cca 1 hodinu 50 minut. Ve vzdálenosti cca 200 m od hotelu se nachází zastávka autobusu, kterým je možno cestovat i do jiných měst poloostrova Kassandra.V blízkosti se nachází různé vycházkové trasy.

Pláž
Hotel Chrousso Village se nachází cca 500 m od písčité, velmi okouzlující pláže s pěkným výhledem (přístup na pláž procházkou přes piniový lesík). Lehátka a slunečníky na pláži - za poplatek (ccca 3 EUR/komplet: 2 lehátka + slunečník).

Pokoje
Hotel Chrousso Village nabízí:
- 95 pokojů typu studio - dvoulůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky),
- pokoje rodinné - prostranné (možnost 1 přistýlky pro dospělou osobu nebo 2 přistýlek pro děti- rozkládací křeslo), s koupelnou a balkonem (v patře, se zahradním nábytkem). Pokoje jsou zařízeny menším kuchyňským koutem (ve většině pokojů), TV-sat, telefon, trezor (za příplatek cca 18 EUR/týden), lednice (bezplatně), Wi-Fi (za příplatek cca 5 EUR/90 min.), klimatizace (individuálně nastavitelná, bezplatná). Postýlka pro děti do 2 let bezplatně.
Standardní pokoje zrenovované v roce 2008
- pokoje typu economy-klimatizované, umístěné v 1. a 2. patře budovy v klidné části komplexu. Pokoje jsou o něco menší než pokoje standard (bez možnosti přistýlky nebo dětské postýlky) a jsou skromněji zařízené. V pokojích není telefon a fén na vlasy.

Vybavení
Recepce 24 hodin, lobby, mini market, mini klub pro děti, tři různá dětská hřiště, rozlehlá upravená zahrada, TV místnost, klimatizovaná hlavní restaurace s terasou (k dispozici bezplatně dětská židlička), dva bary u bazénu, velký bazén nepravidelného tvaru, jeden menší bazén s brouzdalištěm pro děti (všechny se sladkou vodou), lehátka a slunečníky (u bazénu zdarma, na pláži za poplatek cca 3 EURA/komplet: 2 lehátka+slunečník), plážové ručníky (vratná kauce cca 10 EUR), chybí úschovna zavazadel, internetový kout (za poplatek cca 5 EUR/hod.), prádelna (doplatek cca 5 EUR), hotel akceptuje platební karty. V hotelu Chrousso Village se nachází směnárna.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-21:00) formou bohatého bufetu, teplé i studené občerstvení (10:30-18:30) k dispozici v baru, zmrzlina (12:30-14:30 a 18:30-21:00) v restauraci, káva, čaj a bonbony (16:00-17:00), nealkoholické a místní alkoholické nápoje, míchané koktejly, také nealkoholické pro děti (10:00-23:00).

Sportovní a animační program
Bezplatně v rámci All Inclusive animační a sportovní program: celodenní hry, zábava, sportovní zápasy, volejbal, basketbal, vodní pólo, ping pong, gymnastika, aerobik, dvakrát týdně večer s živou hudbou, každý den animace pro děti i dospělé (anglicky, německy, rusky). Navíc k dispozici Figloklub který nabízí vlastní animace, hry a zábavu pro děti v polštině! Během  sezóny nafukovací hrad pro děti. Tenisový kurt (poplatek cca 10 EUR/hod.). Na pláži vodní sporty (za poplatek).

Internet
V hotelu internetový koutek - za poplatek (cca 5 EUR/hod.), v pokojích internet Wi-Fi - za poplatek (cca 5 EUR/90 min.).

Místní kategorie
B

Náš názor
Chrousso Village je ideálním místem na klidnou dovolenou, daleko od hlučných prázdninových středisek, velmi dobrý standard, komfortní pokoje, pěkná pláž, upravená velká zahrada. Doporučujeme pro rodiče s dětmi a díky All Inclusive všem, kteří upředňostňují pohodlí a nechtějí vydávat navíc příliš peněz.

Jiné
http://www.chrousso.gr/

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před odletem letadla na vybraném letišti. Aktuální letový řád sledujte na r.pl\rozklady. 

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu uvede delegát Rainbow Tours na místě). Návrat do Polska.CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště-hotel-letiště, 7 nebo 14 nocí v hotelu (v případě zájezdu na 11 dní = 10 nocí v hotelu - odlet v neděli/přílet ve středu, v případě zájezdu na 12 dní = 11 nocí v hotelu - odlet ve středu/přílet v neděli), stravování podle popisu hotelu, polsky mluvícího delegáta, základní pojištění TU Evropa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční službu a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jiné stravování než je uvedeno v popisu jednotlivých hotelů, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje.JinéCHALKIDIKI obecné informace

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických destinacích je spousta míst kde můžete směnit USD.

Spropitné
Je vhodné nechávat drobný obnos jako spropitné. Zejména to platí pro řidiče na fakultativních výletech a číšníky v restauracích.Někdy se může stát že spropitné je již připočteno k ceně.

Vízum
Čeští občané mohou cestovat do Řecka na základě platného občanského průkazu.

Čas
+ 1 hodina oproti českému času.

Orientační ceny
Přibližná cena obědu v taverně od 8 EUR; voda 1l - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR, káva v kavárně od 1 EUR.

Poštovní služby
Poštovní známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech.

Elektřina
Elektrické napětí 220 V, 50 Hz. zařízení s českými typy zástrček fungují bez problémů

Telefony
Telefonní  karty lze zakoupit v prodejnách a stáncích poblíž veřejných telefonů.Karta stojí 5EUR(100 jednotek). Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem na dovolenou.  

Poloostrov Chalkidiki
Se nachází na východ od města Thessaloniki a je jednou z největších atrakcí této části Řecka. Tvar poloostrova je podobný trojzubci a sestává ze tří částí: Kassandra, Sithonia a Athos. Na Chalkidiki je 500 km písečných pláží, piniové lesy, skalnaté útesy a nejtajemnější kláštery - republika pravoslavných mnichů na hoře Athos, které můžou být viděny pouze z pobřeží.

Nea Potidea
Tato malebná vesnička je skvělým výchozím bodem. Atrakcí jsou zbytky zdí ze 6. století před naším letopočtem, průplav o délce 1250 m spojující záliv s pevninou, zátoky Thermaikos a Toroneos, stejně jako tradiční taverny servírující pokrmy z ryb a mořských plodů a písečné pláže.

Chanioti
Jedno z nejkrásnějších turistických středisek v Chalkidiki. Ideální pro dovolenou s rodinou nebo dovolenou pro dva. Pěkná pláž s bílým pískem je středem zábavy během dne a večerní život se koncentruje kolem hlavního náměstí a přilehlých ulic.

Paliouri
Klidné místo které si stále zachovává tradiční styl života svých obyvatel. Dokonalý výběr pro rodiny s dětmi a pro ty, kteří hledají klidný odpočinek.Tady je možno prožít skutečné řecké prázdniny, daleko od hlučných středisek.

Pefkochori
Centrem letoviska Pefkochori je pláž a nábřežní promenády, nabízí řadu aktivit během dne i večer.Ideální pro mladé lidi, kteří mají rádi na dovolené zábavu.

Odlety z: Warszavy, Katowic, Wroclavi, Lodže, Gdaňska a Poznaně. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u stanoviště Rainbow Tours na vybraném letišti. Aktuální časy odletů si prosím zkontrolujte na: r.pl/rozklady.Výlety v okolíFAKULTATIVNÍ VÝLETY (ceny jsou orientační, bez vstupů)

Plavba na Svatou horu Athos - cena cca 50 EUR
Fascinující výlet kočárem do nepřístupné, mystické pravoslavné republiky. Tato  v celosvětovém měřítku unikátní autonomní republika vznikla v desátém století a dodnes v ní panují středověké obyčeje, bez elektřiny, asfaltových silnic a jiných výdobytků moderní doby. 20 klášterů postavených ve stylu sakrální byzantské architektury obývá v současné době 2500 mnichů. Bratři z Agion Oros stále používají juliánský kalendář a a hodiny měří podle byzantského času. Zákaz vstupu pro ženy byl formován císařským ediktem v roce 1045, nazývaným Avaton. Výlet lodí podél západní části Athosu je vynikající příležitostí uvidět nedostupné pevnosti pravoslavného kostela. Během výletu můžete relaxovat, opalovat se a bavit na palubě při řeckých i světových hitech.

SOLUŇ - cena cca 36 EUR
Celodenní výlet do hlavního města řecké Makedonie, druhého největšího města v Řecku. Bylo založeno králem makedonským Kassandrosem v roce 315 před naším letopočtem a již více než 2300 let představuje jedinečnou příležitost seznámit se s památkami města.Tady můžete najít stopy Cicera, apoštola Pavla, Cyrila a Metoděje, dále pozůstatky antického světa z období rozkvětu makedonské říše. Pro znalce byzantského umění se Soluň jeví jako skutečná "země zaslíbená". Orientální bazar, Galeriosův Vítězný oblouk, středověké opevnění s panoramatickým výhledem na záliv Thermaikos, pobřežní bulvár s bílou věží a přilehlé archeologické muzeum jsou místa, která zanechají nezapomenutelný dojem. Po prohlídce možnost nákupu v obchodech.

METEORY - cena cca 57 EUR
Meteory - "skály zavěšené v nebi." Toto místo bylo označeno jako osmý div světa a je mnohými považováno za nejpozoruhodnější místo v Řecku.Trasa vede podél masivu Olymp - bájného sídla bohů a opěvované starověkými básníky údolí Tempe (Tembi). Unikátní skalní útvar tvořený monolitickými bloky, až několik set metrů vysokými, na kterých středověcí mniši stavěli své kláštery. V šesti dodnes činných klášterech můžete obdivovat fresky - např. Teofanesa z Kréty, historické ikony, pergameny buly, knihy balkánských králů, liturgické nádoby a poznávat tajemství každodenního života mnichů z 12.-16. století. Během volného času ve městě Kalambaka bude možnost zakoupit suvenýry a ochutnat chutné místní pokrmy.

POTÁPĚNÍ - SCUBA DIVING - cena cca 60 EUR
Zveme vás spolu s místními instruktory potápění SCUBA CLUBU na seznámení se s pohádkovým barevným světem teplého Egejského moře, které je jedním z nejbohatších mořských ekosystémů na světě. Program akce zahrnuje podrobný návod pro potápění (teoretický a praktický), půlhodinovou ukázku pro začátečníky, potápění ve vyhledávaných místech a zátokách (je možno pořizovat fotografie nebo filmovat profesionální kamerou).

ZÁLIV TORONEOS - cena cca 38 EUR
Výletní plavbu lodí začneme v obci Pefkochori ve smaragdových vodách zálivu Toroneos. Malebné zátoky, skryté pláže a křišťálově čisté vody v moři budou skvělou příležitostí ke koupání. Během cesty se zastavíme na tajemné neobydlené "želví pláži" a navštívíme město Neos Marmaras, kde bude možnost ochutnat mořské plody a nakupování v mnoha obchodech se suvenýry. Plavba slibuje mnoho estetických dojmů, dobrou zábavu a atmosféru umocněnou řeckou hudbou.

WATERLAND - cena cca 30 EUR
Vodní resort s bazény, tobogánem, vlnobitím a dalšími atrakcemi nabízí možnost naprostého uvolnění. Dospělí dají volnost zapomenuté, ale stále v nich dřímající dětské fantazii a děti jim budou v této hře rády pomáhat. Organizované jsou také různé zábavy a soutěže o ceny, díky tomu si budou pamatovat dlouhou dobu divokou zábavu ve vodním světě. Osvěžující nápoje a chutná kuchyně v jednom z mnoha barů jistě přispěje k dobré náladě při pobytu v tomto komplexu.

VERGINA (Aigai) - cena cca 42 EUR
Cesta po stopách Alexandra Velikého do bývalého hlavního města Makedonských králů, místo úzce spojené s minulostí a současností řecké Makedonie. Pod "Velkým Tumulusem" uvidíme mimo jiné odkryté hrobky otce Alexandra Velikého - Filipa II., Alexandra IV. - syna Alexandra Velikého a dalších hodnostářů makedonské dynastie. Objeveny v roce 1976 jsou největší světovou archeologickou senzací dvacátého století. Nesmírně cenné artefakty z hrobek a přilehlé nekropole umožní seznámení s bouřlivou historií Makedonské říše.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.